Adresáře Zpravodaj obce Baška

Zpravodaj obce Baška

Zpravodaj obce Baška vychází jako periodický tisk územního samosprávného celku v měsíčním vydání. Výdává jej Obecní úřad Baška pod reg. známkou MK ČR E 20187. Náklad tisku je 1 530 ks, je neprodejný a dostává jej každá domácnost v obci Baška.

Uzávěrka je vždy k 15. dni předchozího měsíce.
Příspěvky posílejte výhradně na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Členové Redakční rady: Dajana Zápalková, David Blahut, Martin Čajánek, Martin Ogořalek, Marcela Richtrová
Korektorka: Markéta Lúčanová

Zpravodaj obce Baška se řídí Etickým kodexem.

Informace o cenách inzerce do zpravodaje viz Ceník 

 

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška- červen 2021 Populární

provedl 252 stažení

Stažení (pdf, 7.77 MB)

Baska Zpravodaj_6 web.pdf

Zpravodaj obce Baška- červen 2021

Zpravodaj červen (6/2021) Na obálce červnového čísla představuje Hanka Poledníková bašťanský amatérský divadelní soubor Spolek dobrovolně nedobrovolných herců. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Blahopřání jubilantům Obecní policie Baška se představuje. Co prozradí statistika Bašky za rok 2020? Připomněli jsme si osvobození obce roku 1945. Vážíme si našich čestných dárců krve. Jaké jsou podmínky pro umístění do bytové jednotky v domě se sociálními byty? Charitní odlehčovací služba jede stále dál. SmVak nabízí: Nechejte si napustit bazén rychle a pohodlně! ČEZ vytvořil nové TV studio a vysílá exkurze z energetiky. Pojišťovny vyplácejí stále více peněz za Covid-19.Policie ČR informuje o motorkářích na cestách a o začátku cyklistické sezony. Město Frýdek-Místek postavilo na obchvatu dva nové mosty. Ing Zbyněk Kozub z RenoFarmy Beskyd, a.s. informuje o Optimalizaci bioplynové stanice a o způsobu hnojení půdy na polích v Hodoňovicích. Začíná nová sezona Autokempu Baška. Jak LSPS oslavil 8. května? Následuje Rozhovor s Renátou Válkovou, ředitelkou ZŠ a MŠ Baška. S vděčností vzpomínáme na v dubnu zesnulého Františka Vaníčka. V Hodoňovicích stavěli májku i letos. Co dělají hasiči z Bašky. Jaká byla letošní Okolo Baška cestička? Pomalované kamínky, které dělají radost. Co se dělo v Knihovně. Letošní rozehraná fotbalová liga se opět nedohraje. Vařte s námi. Co dělala školní družina v dubnu. Pár poznámek o tom, jak jsme se vzdělávali na dálku. Příběh staré fotografie. Tak šel čas s Františkem Vaníčkem.

pdf Zpravodaj obce Baška - květen 2021 Populární

provedl 234 stažení

Stažení (pdf, 5.35 MB)

2021-05-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - květen 2021

Zpravodaj květen (5/2021) Na obálce květnového čísla představuje Martin Ogořalek Malobašťany. Letošní Retro zábava proběhla online. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Blahopřání jubilantům. Zájezd Za poznáním krás naší vlasti. Obec již nebude rozesílat složenky na úhradu poplatku za odpady a psy. Informace o Správních poplatcích týkajících se uzavírání manželství. Jak vypadá terénní odlehčovací služba v časech (po) covidu, (Charita F-M). ČEZ distribuce a.s. informuje. Sledujte kvalitu vody ve studni! Vyhnete se zdravotním komplikacím. Policie ČR informuj o Motorkářích na cestách. Finanční poradna pokračuje. Čápi se vrátili a jsou tady. Nová služba pro občany Sdílené elektrické koloběžky. Osvobození Bašky v roce 1945. Z historie si připomínáme 75 let od vyhlášení celostátní výzvy Budujeme Slezsko. Rozhovor s Ladislavem Otipkou (72). Den matek u nás se slaví téměř 100 let. Co se dělo v knihovně a co se chystá. Letošní zima se ve školce povedla. Distanční vzdělávání a poloviční návrat do školy. Parlament při ZŠ Baška se představuje. Projekt Sytý hladovému nevěří.Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - duben 2021 Populární

provedl 336 stažení

Stažení (pdf, 7.30 MB)

2021-04-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - duben 2021

Zpravodaj duben (4/2021) Na obálce dubnového čísla připomíná Michal Válek, že se pomalu blíží 70. výročí založení Lašského smíšeného pěveckého sboru v Bašce. Po úvodníku paní Dajany Zápalkové přichází tradiční Výběr z usnesení Rady obce Baška. Po upozornění na nedoplatky na místních poplatcích za rok 2021 přichází téma Velikonoc, letos bez liturgií a jarmarku, ale alespoň se svými tradicemi a recepty na typické pokrmy. Blahopřání jubilantům. Nová služba Nextbike se hlásí od 3. března s půjčováním kol. Nadace ČEZ a její granty. Co nepatří do kanalizace? V Bašce žije minimálně 34 Dobrých andělů. RenoFarma Beskyd, a. s. informuje o jarních pracích. Finanční poradna radí a Obecní služby informují. Policie ČR pořádá distanční přednášky a pak radí, jak předcházet problémům s drogami. SmVak píše o Světovém dni vody. Rubrika Vařte s námi prezentuje recepty na velikonoční dobroty. Vzpomínáme na Jiřího Vašinku, prvního starostu Bašky po roce 1989. Něco šplechtů ze Seniorklubu. Blíží se myslivecký duben. Tipy na výlety. Co se dělo v knihovně a pár statistik z Knihovny Baška za rok 2020. Školní družina a Významné dny v roce. Projekt Tajemná místa Bašky stále probíhá. Projekt Příběh staré věci žáků ZŠ Baška také pokračuje. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - březen 2021 Populární

provedl 368 stažení

Stažení (pdf, 7.38 MB)

2021-03-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - březen 2021

Zpravodaj březen (3/2021) V naší pravidelné rubrice o spolcích jsme se podívali do Seniorklubu Baška, který nám představila předsedkyně Antonie Naisarová. A jelikož jsme v únoru měli krásnou zimu, dali jsme jí prostor hned v úvodu. Pak již následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a zastupitelů jsme se zeptali jaký názor na očkování mají oni. Lze najít sociálně právní poradenství v blízkosti naší obce? Připravujeme další ročník příměstského táboru na přehradě. Policie nám radí, abychom nebyli neviditelní. Povídali jsme si s Kamilem Smetanou, provozovatelem hostince Bašťanka. Jaký měli rok 2020 rybáři, fotbalisti, hasiči? Informuje nás o dění i Knihovna Baška - připravila novou knihobudku. Baby club Paleček se otevře i letos. Nahlédneme do školní družiny a pokračování příběhů staré věci. V historické fotostraně se mrkneme jak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - únor 2021 Populární

provedl 367 stažení

Stažení (pdf, 4.69 MB)

2021-02-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - únor 2021

Zpravodaj únor (2/2021) Na obálce lednového čísla píše Zdeněk Matejko, předseda místní rybářské skupiny Baška, o činnost českého rybářského svazu v Bašce a mladí včelaři už mají zázemí pro svou činnost. Ohlédnutí Dajany Zápalkové, kronikářky obce Baška, za rokem 2020. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a seznam Plánovaných investičních akcí pro rok 2021.Obec Baška dokončila rekonstrukci 4 dílčích úseků chodníků v celkové délce cca 602 metrů. Informace o provozu ordinace praktického lékaře v Bašce. Hnutí pro život v ČR a pomoc nečekaně těhotným ženám. Finanční poradna radí. O třídění odpadu na horách. Jmelí v obci. Rozhovor s fotografem Vratislavem Krylem. Zdeněk Pácha, silák a šerpa z Kunčiček u Bašky, překonává další rekordy. Novoroční poselství lašského krále. Taťána Bujnochová zvládla 4265 kilometrů Pacifické hřebenovky. Zpráva o činnosti Seniorklubu Baška za rok 2020. V knihovně je instalována výstava obrazů Střípky dění Dagmar Sofie Molinové, kterou jde shlédnout na video záznamu přes stránky obce nebo Facebook Knihovny Baška. Vařte s námi-recepty. Prosinec ve školních družinách ZŠ Baška. Práce žáků ZŠ Baška v projektu Příběh staré věci. Nasněžilo-foto obce pod sněhem. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - leden 2021 Populární

provedl 260 stažení

Stažení (pdf, 5.62 MB)

2021-01-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - leden 2021

Zpravodaj leden (1/2021) Na obálce prosincového čísla najdeme rozhovor s předsedou Mysliveckého spolku Zdeňkem Ferencem. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Vzpomínáme na bývalého starostu Pavla Mráze. Tříkrálová sbírka také v roce 2021. SmVak informuje o odečtech vodoměrů ve změněném režimu. S kolika miliony bude obec Baška hospodařit v roce 2021? Informujeme o místních poplatcích v roce 2021. Finanční poradna pomáhá občanům. V roce 2021 nahradí Recola nový provozovatel Nextbike. Kam s prázdnými lahvemi. Originální rozsvěcování stromečku proběhlo 27.11.2020 v Bašce, Kunčičkách i v Hodoňovicích. Také Mikuláš byl minulý rok trochu netradiční. Jak se v minulém roce prosazovaly kulturní akce vzhledem k nouzovým stavům. Rozhovor se zdravotní sestrou Ivanou Miřinskou. Zpráva o činnosti Čendaspolku v roce 2020. Sbor dobrovolných hasičů Baška má nový prapor. Co se dělo v knihovně. Pasování prvňáčků-díky lockdownu už druháčků- na čtenáře. Vánoční vaření a advent. Listopad v družinách základní školy Baška. Příběhy starých věcí pokračují. Nová škola v Bašce aneb Na co můžeme být v Bašce hrdí 4 díl. Archiv pana Františka Vaníčka představuje osobnost Eduarda Hakena. Tak šel čas.

Kategorie