Adresáře Zpravodaj obce Baška - ročník 2014

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška - Prosinec 2014 Populární

provedl 644 stažení

Stažení (pdf, 14.50 MB)

2014-11-zpravodaj-baska.pdf

2014-11-zpravodaj-BaskaZpravodaj Prosinec 11/2014 - v úvodním článku Vám starostka obce Baška popřeje, aby nový rok byl lepší než minulý. V článcích z radnice se dozvíte, kde je potřeba hlásit změnu trvalého pobytu, jak často čistit komín, nové ceny vodného a stočné pro rok 2015, plán zimní údržby nebo informace o rozšíření ODIS. Připomeneme si rozsvěcování vánočního stromečku u kulturního domu, kapří hody, jabkobraní, výstavu holubů a další proběhle akce spolků. Ve zprávách ze školy a školičky se ohlédneme za podzimem, nebo za starým školním rokem. Z historie si vzpomeneme na Občanské fórum v Bašce. Chybět nebudou pozvánky na nadchazející plesovou sezónu, ale dříve se ještě se starým rokem rozloučíme na šestém ročníku Silvestrovského výplazu na Monte Čupelo.

pdf Zpravodaj obce Baška - Listopad 2014 Populární

provedl 370 stažení

Stažení (pdf, 16.16 MB)

2014-10-zpravodaj-baska.pdf

2014-10-zpravodaj-BaskaZpravodaj Listopad 10/2014 - úvodní článek nás informuje o ustanovujícím zasedání Zastupitelstva Obce Baška, a že Baška má staronovou starostku obce. V následujícím článku se Vám představí jednotliví zvolení zastupitelé. Připomeneme si vyhlášku o kácení dřevin nebo se dozvíme, jak uspěl náš kemp v anketě. Články místních spolků nás informují jak proběhly akce Drakiáda, Hubertova jízda, Hodoňovický krmáš, Bašťanská šestka, 1/2 šichta na Čupek a další akce. V pravidelné rubrice ze 'Života školy' se dozvíme perličky ze školy a školičky. Z historie si vzpomeneme na Lubomíra Havláka nebo Slávka Velkého. Pokračování se dočkal i článek - Život na misijní škole, tentokrát s názvem 'Setkání pod Tukosmera'. Následují pozvánky na nadcházející kulturní akce - Rozsvěcování stromečku, divadelní představení Sborovna, Vypouštění přáníček Ježíškovi nebo koncert Evy Henychové.

pdf Zpravodaj obce Baška - Říjen 2014 Populární

provedl 497 stažení

Stažení (pdf, 10.92 MB)

2014-09-zpravodaj-baska.pdf

2014-09-zpravodaj-BaskaZpravodaj Říjen 9/2014- V tomto čísle zpravodaje naleznete bilancování obce v končícím volebním období 2010-2014. Upozorňujeme na výzvu k napojení kanalizace a zákaz konzumace alkoholu. Také Vás seznámíme se statistikou využití MHD. Dozvíme se, že Bašku navštívili herci z Prahy nebo jak probíhalo vinobraní s cimbálovkou. Seniorklub nás informuje, že se nenudí a ZŠ Baška nám zahájila nový školní rok. V článku naší paní doktory se podíváme na očkování. Z historie si přečteme pokračování článku 'Tak šel čas...', kde zavzpomínáme na období roku 2006-2010. Pokračování se dočkal i článek - Život na misijní škole. Následují pozvánky na nadcházející kulturní akce - Krmáš, Jabkobranní, 1/2 šichta na Čupku.

pdf Zpravodaj obce Baška - Září 2014 Populární

provedl 331 stažení

Stažení (pdf, 20.49 MB)

2014-08-zpravodaj-baska.pdf

2014-08-zpravodaj-BaskaZpravodaj Září 8/2014 - V tomto čísle obsáhlého zpravodaje naleznete všechny kandidátní listiny pro podzimní volby do Zastupitelstva obce Baška. Zároveň zde zveřejňujeme výsledky z dotazníků. Chybět nebudou články o proběhlých akcích jako jsou Baškohrátky, které se vrátily zpět na přehradu, Mysliveckých hodech či GulášFestu. V článku - Navštivte naše knihovny - Vám připomene, že v obci se nacházejí dvě knihovny. Z historie si přečteme pokračování článku 'Tak šel čas...', kde zavzpomínáme na období roku 2002-2006. Pokračování se dočkal i článek - Život na misijní škole. LSPS nás pozve na slavnostní koncert, kterým se ohlédneme na proběhlý festival pěveckých sborů a seznámí nás s připravovaným almanachem. Připomeneme si fotbalový turnaj v Podvysoké (SK) a následují pozvánky na nadcházející kulturní akce - Vinobraní, AutoMoto burza, Pouťová zábava, Bašťanská šestka, Půlšichta na Čupku.

pdf Zpravodaj obce Baška - Srpen 2014 Populární

provedl 392 stažení

Stažení (pdf, 17.59 MB)

2014-07-zpravodaj-baska.pdf

2014-07-zpravodaj-BaskaZpravodaj Srpen 7/2014 - Hasiči z Bašky připravili pro děti westernové léto, nahlédnete na výpis ze zasedání zastupitelstva. Připomeneme si tradiční poutě v Hodoňovicích a Bašce, které proběhnou v září. Připomeneme si leteckou btvu nad Bílými Karpaty a v článku 'Znáte svého rodáka?' Vám představíme Františka Gajovského. Výtvarníci z Bašky Vás pozvou na své výstavy a z historie nebude chybět připomenutí 1. světové války a další pokračování článku 'Tak šel čas...', kde zavzpomínáme na období roku 1998-2002. V Kunčičkách u Bašky se stěhovala zástava (vlajka) této část obce a holubáři z Bašky se nám pochlubí z oceněním. Nechybí pozvánky na kulturní akce mysliveckého sdružení - Myslivecké hody, Vinobraní v Hodoňovicích, Ohlédnutí za MFPS 2014 s Lašským smíšeným pěveckým sborem nebo první ročník běžecké soutěže Bašťanská šestka.

pdf Zpravodaj obce Baška - Červenec 2014 Populární

provedl 361 stažení

Stažení (pdf, 16.25 MB)

2014-06-zpravodaj-baska.pdf

2014-06-zpravodaj-BaskaZpravodaj Červenec 6/2014 - Baška oslavila 580 let a v článku se dočteme, že oslavy byly v řádném stylu. V článku Zpěvem k srdci si připomeneme úspěšně proběhnutý ročník Mezinárodního pěveckého festivalu pořádané LSPS, a že i zpěváci z Prahy byli nadšeni. Děti MŠ Baška navštívil během roku skřítek Medovníček a herci z Bašky nás pobavili divadlem. V červnu jsme přivítali nové občánky obce. Obec Baška nám zrekapituluje jak jsme v loňském roce třídili odpad. Příznivci Čendaspolku přivítali léto a fotbalisti nám popíši jak proběhl turnaj fotbalových nadějí. S Lenkou Kaňovou se naposledy podíváme do Austrálie a v rámci Mezinárodního folklórního festivalu se přeneseme na chvíli do Slovinska. Nechybí pozvánka na již osmý ročník akce Baškohrátky a od divadelní společnosti Háta z Prahy na představení Vztahy na úrovni.

pdf Zpravodaj obce Baška - Červen 2014 Populární

provedl 380 stažení

Stažení (pdf, 17.80 MB)

2014-05-zpravodaj-baska.pdf

2014-05-zpravodaj-BaskaZpravodaj Červen 5/2014 - nám prozradí jak probíhal Country bál U Čendy. Informace z radnice nám poradí ohledně kanalizace. Bohové U Čendy v rámci dětského dne byli určitě nadšeni i z toho jak děti ZŠ uklidili odpadky v Bašce. Hasiči nejen trénovali na Prašivé, ale účastní se i různých výletů. I oddíl Kung Fu v Bašce dokáže reprezentovat svou obce, na soutěži obdrželi stříbro. V pokračování článku o Austrálii se dozvíme od Lenky Kaňové jací jsou Australané. Nechybí pozvánky na kulturní akce a termíny svozů odpadů.

pdf Zpravodaj obce Baška - Květen 2014 Populární

provedl 392 stažení

Stažení (pdf, 9.56 MB)

2014-04-zpravodaj-baska.pdf

2014-04-zpravodaj-BaskaZpravodaj Květen 4/2014 - nám zrekapituluje proč občané Bašky obdrželi dotazníky a připomeneme si 69. výročí osvobození Bašky. Informace z radnice a výpis z 34. zasedání Zastupitelstva nám prozradí co se děje v obci. Z dopisu občana je nutné si připomenout vyhlášku o Držení a pravidla pohybu psů. Už žádné jedovaté houby - je článek o nově vzniklé mykologické poradně ve Frýdku-Místku. Ve zpravodaji vyhlašujeme dětskou soutěž - Baška dětskýma očima, nebo pomáháme s pátráním po předcích Karla Komárka. Představíme si Lenku Kaňovou - rodačku z Bašky, která založila školu v Sydney. Škola v Bašce nám připomene jak se přenesla do Egypta a kulturní komise nás pozve na následující kulturní akce - Okolo Bašky cestička, oslavy 580 let obce Baška, nebo divadelní představní jak amatérské tak profesionální.

pdf Zpravodaj obce Baška - Duben 2014 Populární

provedl 452 stažení

Stažení (pdf, 14.69 MB)

2014-03-zpravodaj-baska.pdf

2014-03-zpravodaj-BaskaZpravodaj Duben 3/2014 - nám vylíčí jak probíhala letošní RETRO zábava, z radnice se dozvíme co nového se chystá - nejdůležitější zprávou je uzavření nadjezdu přes I/56. Preventista z HZS nám připomene, že vypalování porostů je zakázáno! 26. dubna by pejskaři neměli zapomenou na očkování svých miláčků, kulturní komise nás seznámí s připravovaným programem zájezdu 'Za poznáním krás naší vlasti' a sociální komise nás pro změnu pozve na sbírku - Nepotřebné věci potřebný. Také se dozvíme, že hokejbal vyhrála parta od Studny, zpěváci z Bašky jsou dobrou partou i po letech a další články seniorů, hasičů ... Nechybí pozvánky na velikonoce a Mezinárodní festival pěveckých sborů.

pdf Zpravodaj obce Baška - Březen 2014 Populární

provedl 436 stažení

Stažení (pdf, 12.18 MB)

2014-02-zpravodaj-Baska.pdf

2014-02-zpravodaj-BaskaZpravodaj Březen 2/2014 - se ohlédneme za Masopustem 2014, paní MUDr. Žídková nám připomene, jak důležitá je prevence. Kdo nebyl na setkání představitelů obce s občany v Hodoňovicích, může si přečíst rekapitulaci setkání. Víte všichni, kam máte volat v tísni? - připomene Vám to vrchní inspektor HZS. Poprvé svou činnost představuje spolek Pro Hodoňovice. Naši školáci nás seznámí s Medovníčkem, s projektem 'Na skok do Egypta'. Trenér mládeže si povzdechne nad neúčastí žáků na tréninkách a senioři nám dokáží, že nezahálejí. Kulturní komise obce Baška nás seznámí s přípravou zájedu 'Za poznáním krás naší vlasti', a že i do Bašky přijedou umělci z Prahy.

pdf Zpravodaj obce Baška - Únor 2014 Populární

provedl 474 stažení

Stažení (pdf, 10.19 MB)

2014-01-zpravodaj-baska.pdf

2014-01-zpravodaj-BaskaZpravodaj Únor 1/2014 - je v novém formátu A4 a celobarevném provedení. V prvním článku se ohlédneme za Bašťanským kloboukovým plesem, připomeneme si dětský maškarní bál v Hodoňovicích a také jak Hodoňovice zaplavili bezdomovci. Vzpomeneme na smutné zprávy na začátku roku, kdy nás opustil Adolf Kolčář a Josef Bayer. Pan JUDr. Medek Vás seznámí v článku 'Ach ty daně!' o změnách v daních darovacích, dědických a dani z nabytí nemovitosti. Upozorníme na změny v obecní vyhlášce o místních poplatcích a objasníme účtování stočného. Nechybí pozvánky na blížící se akce - Přátelský večírek seniorů, Mastopust v Hodoňovicích či Setkání s občany.