Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

V sobotu 15. června 2024 proběhly na fotbalovém hřišti v Metylovicích Beskydské hry bez hranic, kterých se zúčastnila tradičně i obec Baška. V letošním roce byly hry zároveň také Dnem Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy, což s sebou přineslo mimo jiné také bohatý doprovodný program.

Den dětí se oficiálně slaví 1. června od roku 1952, kdy byl vyhlášen OSN, a to jako reakce na zabíjení žen a dětí během druhé světové války. První červnový den se v současnosti nese ve znamení různých sportovních a společenských akcí s dětskou tématikou, děti si užívají zábavy, přitom třeba sportují, vzdělávají se a za své aktivity bývají odměněny drobnými sladkostmi od pořadatelů, rodičů či prarodičů.

Poslední květnovou sobotu byl pro Bašku velký den. Společně jsme mohli zažít Den obce Baška, a to v prostorách, které se již loni tak osvědčily, na fotbalovém hřišti v Kunčičkách u Bašky.

Úterý 30. dubna 2024 se na břehu přehrady Baška odehrál první ročník tradiční události - Pálení čarodějnic. Tuto nezapomenutelnou akci pořádali Bašťanský spolek a místní Sbor dobrovolných hasičů, kterým se podařilo přilákat mnoho nadšených účastníků.

V pátek 5. dubna 2024 se v srdci obce Baška konala tradiční RETRO zábava, kterou pořádal Bašťanský spolek v Kulturním domě obce Baška, a přilákala hojnou účast nadšených příznivců. Místenky byly vyprodány, což svědčí o popularitě této každoroční události.

V sobotu 10. února proběhl v Hodoňovicích 15. ročník Hodoňovického masopustu, kterému přálo slunečné počasí.

Sezóna plesů a maškarních bálů začala a nejinak tomu bylo i v Hodoňovicích. V neděli 28. ledna proběhl tradiční Dětský karneval v Hostinci U Čendy a bylo opravdu veselo.

Večer plný tance, hudby a neopakovatelné atmosféry oživil kulturní dům v pátek 19. ledna 2024 v rámci 22. ročníku Plesu obce Baška. Tato vyprodaná událost se stala centrem společenského dění, kde se místní obyvatelé a návštěvníci setkali na tanečním parketu. Kapele Alfa Orchestra a DJ Tom Hanzl se podařilo publikum udržet na nohou až do ranních hodin.

Tuž vitajtě – važene a ctěne Ľašky, važeni Ľaši, susedě, susedky, všecy dobři ludě. Zdravim cely velky ľašsky narod na Moravě, ve Slezsku, na Kysucach, v Haliču, v Praze a aji na tym celym Božim světě! Zasej se schazame na tym naším Ľašskym Řipu, keremu ludovo pravime Čupek. Lučime se ze starym rokem, a ten novy za chvilu uvitame. Tuž ten stary, rok včil čistym palenym truňkem splachněm, Radkem zapijem... Zdruv!“

Venku nám krásně nasněžilo, obecní stromečky byly rozsvíceny a Mikuláš, čert a anděl dorazili do Hostince U Čendy, aby se opět zeptali vašich ratolestí, jak si celý rok počínaly a zda byly hodné. Před 15. hodinou se začal sál hostince pomalu plnit zvědavými dětmi v doprovodu rodičů i prarodičů. Některá dítka se těšila, jiná bála. To podle stavu svého svědomí.