Komise je poradním orgánem Rady obce a pořádá kulturní akce pod halvičkou obce, nebo ve spolupráci s místními spolky.

Komise vítá připomínky a podněty občanů, které lze zaslat na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., prostřednictvím kontaktního formuláře nebo předat některému z členů komise.

Složení komise:
Předseda: Kateřina Korbášová
Členové: David Blahut, Hana Poledníková, Eva Ondračková, Monika Navrátilová, Libuše Boháčová, Radim Pěknica, Zuzana Němcová, Richard Bayer, Kateřina Válková, Aleš Ludvík

Komise je poradním orgánem Rady obce a vyjadřuje se k otázkám spojeným s školstvím, sportu a aktivit pro mládež.
Jedním z vlastních projektů této komise je projekt Baška dětem.

Komise vítá připomínky a podněty občanů, které lze zaslat na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. prostřednictvím kontaktního formuláře nebo předat některému z členů komise.

Složení komise:
Předseda: Martin Ogořalek
Členové: Pavel Eliáš, Martin Carbol, Monika Navrátilová, Lukáš Handrejch, Hana Kolomazníková, Jiří Brož, Radka Růžičková Bialá, Tomáš Boháč, Martina Mílová

Komise je poradním orgánem Rady obce a vyjadřuje se nejen k otázkám sociálním a k otázkám občanských potřeb, ale také k bytovým záležitostem.

Komise vítá připomínky a podněty občanů, které je možno buď zaslat na mailovou adersu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo předat některému z členů komise.

Složení komise:
Předseda: Radka Růžičková Bialá
Členové: Jan Kramosil, Martina Bajerová, René Kaniok, Lenka Burešová, Marcela Benišová, Markéta Lúčanová, Martina Myšinská, Eva Frišaufová

Komise je poradním orgánem Rady obce a vyjadřuje se k otázkám spojeným s životním prostředím a energetických zdrojů.

Komise vítá připomínky a podněty občanů, které lze zaslat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo předat některému z členů komise.

Složení komise:
Předseda: Pavel Kowalczyk
Členové: Radek Pecka, Jaromír Půček, Martin Mati, Marek König, Radek Foldyna, Jan Kraut, Roman Bohačík, Libuše Svolinská, Martin Čajánek

Komise je poradním orgánem Rady obce a vyjadřuje se k otázkám spojeným s dopravou a výstavbou v obci.

Komise vítá připomínky a podněty občanů, které lze zaslat na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., prostřednictvím kontaktního formuláře nebo předat některému z členů komise.

Složení komise:
Předseda: Lukáš König
Členové: Tomáš Hadwiger, Jan Kraut, Aleš Ludvík, Adam Pavlas, Alena Vítová, Stanislav Žižka

Povodňová komise se schází při vyhlášení I. stupně povodňové aktivity kteréhokoliv vodního toku v obci Baška. Skládá se ze členů Rady obce Baška, dvou velitelů hasičských jednotek a pověřeného strážníka obecní policie.

Složení komise:
Předseda: Tomáš Břežek
Členové: Jan Richter,  Libor Pavelek, Lukáš Handrejch, Pavel Kowalczyk, Aleš Ludvík, Martin Ogořálek, Libor Bělík