Určitě jsou v životě každého člověka chvíle, které mu zakotví v paměti nadlouho. Takové nevšední okamžiky prožili prvňáčci ZŠ Baška ve čtvrtek 13. června 2024, kteří byli pozváni do místní knihovny, kde je starosta Bašky Tomáš Břežek pasoval na čtenáře.

V pátek 3. května 2024 se zástupci Obce Baška, občané, příslušníci Národní domobrany i žáci 9. třídy místní Základní školy shromáždili u památníků obětem války, aby vzpomněli na své hrdiny, kteří položili své životy ve jménu svobody a vlasti, a to nejen během 2. sv. války, jež byla ukončena před 79 lety.

I v letošním roce si kulturní komise obce Baška připravila zájezd za poznáním vlasti. Tentokrát v termínu od 13. září - 15. září navštívíme Jižní Čechy / Český Krumlov. Zájemci se mohou hlásit v Knihovně Baška od 6. května 2024.

Ukliďme Česko - je dobrovolnická úklidová akce, která v sobotu 6. dubna 2024 proběhla na území celé ČR. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. K úklidu se přihlásila i obec Baška, od vyhlašovatelů akce jsme obdrželi pytle a rukavice a zmiňované sobotní dopoledne se stal pro bašťanské dobrovolníky katastr Bašky, Kunčiček u Bašky a Hodoňovic „místem činu“.

Každoročně obcí Baška pořádaný příměstký tábor, má v 1. termínu od 8. - 12. 7. 2024 poslední volná místa. Tábor je určen pro děti od 7 do 12 let (1. - 5. tř. ZŠ). Cena je 2 300 Kč/ týden. V ceně je program 8-16 hod., oběd a pitný režim, věcná odměna na konci tábora. Kontaktujte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ráda bych informovala své klienty o možnosti komunikace s naší ambulancí pomocí aplikace Medevio, odkaz my.medevio.cz/mudr-zidkova. Jedná se o zabezpečenou komunikaci, přes kterou je možné nejen komunikovat, ale také požádat o zaslání receptu, výpisu ze zdravotní dokumentace nebo jiných dokumentů. Možné je i on-line objednání k vyšetření nebo odběrům krve. Práce s aplikací je velice jednoduchá, vyzkoušejte!

Zaměstnanci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj v březnu uskuteční 54 výjezdů do vybraných obcí, aby občanům usnadnili podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2023.

Od 1. 2. 2024 bude pokladna přestěhována do přízemí budovy obecního úřadu.

Tříkrálová sbírka je největší sbírkovou akcí v České republice a v celostátním měřítku probíhá od roku 2001. Výnos z ní získaný slouží na podporu charitního díla hlavně v jednotlivých regionech. Desetina výtěžku sbírky je pak každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

V rámci preventivních opatření informujeme chovatele drůbeže a drobného ptactva z řad široké veřejnosti, že v obci Dobrá bylo dne 18.1.2024 potvrzeno ohnisko ptačí chřipky (nebezpečné nákazy – vysoce patogenní aviární influenzy).