Od 1. července 2023 dojde na základě legislativních změn k úpravám podpory uprchlíku z Ukrajiny.

Od středy 10. 5. 2023 je v Bašce nově umístěn bankomat. Naleznete jej u vchodu do prodejny potravin COOP. Klienti Komerční banky, MONETA Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank mohou vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky.

MAS Frýdlantsko-Beskydy spojuje síly s odborem sociálních věcí Frýdlant nad Ostravicí a začínají proces komunitního plánování rozvoje sociálních služeb a dalších aktivit v sociální oblasti.

Obec Bašky hledá zájemce na pracovní pozici strážník Obecní policie Baška. Po získání osvědčení strážníka, můžete mít plat od 28 000 - 37 000 Kč, podle délky započitatelné praxe, s možností osobních příplatku a dalších benefitů obce. Přihlaste se a podílejte se na bezpečnější obci. Více informací pdf Výběrové řízení na pracovní místo "Strážník Obecní policie Baška" (417 KB) .

Cyklisté začínají využívat stále se zlepšujícího počasí a vyráží na své první jarní vyjížďky. Každý cyklista by však měl pamatovat na to, že před první vyjížďkou by si měl jízdní kolo řádně zkontrolovat. Samozřejmostí by měla být povinná výbava jízdního kola.

V zimních měsících proběhla anketa na téma ,,Zpravodaj“. Třetina dotazovaných by uvítala zasílání elektronické verze Zpravodaje, hodně z vás si přeje zachovat tištěnou verzi, ale někteří nemají o zpravodaj zájem vůbec. Současné roční náklady na jeho tisk jsou v řádu statisíců. Vzhledem k aktuální ekonomické situaci se snažíme také efektivně hospodařit a hledat maximální úspory v „provozu“ naší obce.

Ve středu 19. dubna 2023 se setkal starosta obce Baška Ing. Tomáš Břežek s dárci krve z Bašky, Kunčiček i Hodoňovic. A to s těmi, kteří dosáhli v roce 2022 „zakulaceného“ počtu bezplatného dárcovství.

Do konce června 2023 by měl Moravskoslezský kraj vyhlásit pro občany 5. kolo kotlíkových dotací.

Zdálo se, že aprílové počasí ani letos úklidu v Bašce nebude přát, ale sobotní ráno 15. dubna 2023 přece jen nepršelo, ba naopak – vykukovalo sluníčko. A tak se téměř sedmdesátka našich občanů vydala uklízet katastr obce Baška.

Informujeme široku veřejnost, že na silnici I/56 v k.ú. Kunčičky u Bašky bude v období od 6. 4. 2023 omezena doprava částečnou uzavírkou komunikace, a to svedením vždy do jednoho jízdního pruhu. K uzavírce dochází z důvodu výstavby protihlukových stěn.