Dnes 11.6. 2021 se v Hodoňovicích poblíž prodejny Fiat našel červeno-žluto-černý papoušek. Majitel nechť volá na tel. číslo 739 081 847.

Dne 25. 5. 2017 byli v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Moravskoslezského kraje v třídění odpadů za rok 2016.

Svítící vodní fontána rozzářila v pátek večer přehradu Baška. Postarali se o to hasiči z SDH Baška a SDH Hodoňovice. Na břehy vodní nádrže zamířily tři stovky skautů, pro které byla akce prioritně určena, ale také mnoho stovek dalších lidí. Při skoro desetiminutové show si návštěvníci užili pestrobarevnou choreografii s hudbou. Obdobnou fontánu, která nahradila obvyklý ohňostroj, mohli vidět návštěvníci loňských Baškohrátek na přehradě.