28. října, den narozenin naší krásně země, jsme po 4leté pauze opět oslavili pohybem - konala se totiž obnovená Šichta na Čupek.

Sobota 9. září patřila v Hodoňovicích hasičskému sportu. Letošní jubilejní dvacátý ročník se uskutečnil opět v areálu zahrady Hostince u Čendy a sv. Florián, patron všech hasičů, nám objednal ukázkové počasí.

V sobotu 24. 6. 2023 všichni šachuchtiví hráči zamířili do Kulturního domu v Bašce, kde se konal turnaj v rapid šachu: O pohár starosty obce – Memoriál Karla Kovala.

V pořadí již VI. ročník Beskydských her bez hranic měla jakožto pořadatelská obec na starost Lhotka pod Ondřejníkem, kam se v sobotu 10. 6. 2023 sjely obce Mikroregionu Frýdlantsko – Beskydy, aby se společně utkaly v netradičních disciplínách her.

Před 85 lety byl založen místními nadšenci fotbalový klub Sportovní sdružení Kunčičky-Baška-Hodoňovice. Stalo se tak po 7 letech takzvaného hraní „na divoko“. Nynější Tělovýchovná jednota Sokol Baška oslavila půlkulaté narozeniny v areálu v Kunčičkách v sobotu 27. května ve spojení s akcí Baška “na Bašce” a oslavy to byly parádní.

Fotbalová Baška v květnu oslaví své 85 narozeniny a s předstihem si nadělila hezký dárek. Po sérii vítězství se ve finále Okresního poháru postavila proti slezské Bystřici. S účastníkem 1.A třídy odehrála parádní utkání, když po poločasovém jednogólovém manku dokázala utkání pět minut před závěrečným hvizdem díky trefě kapitána Matěje Křenka srovnat. O vítězi tak musely rozhodnout penalty, které Baška zvládla lépe a může se tak radovat ze zisku zlatavého poháru pro vítěze okresního poháru pro ročník 2022/2023.

Konec roku nám přinesl něco, na co budeme ještě dlouho vzpomínat. Neskutečným sportovním zážitkem bylo fotbalové mistrovství světa v netradičním období a neuvěřitelný výkon fotbalistů v zápase o zlato. Pamatujete?

V pátek 6. ledna 2023 se uskutečnil další ročník Tříkrálového turnaje ve stolním tenise o pohár starosty obce Baška. Po dvouleté odmlce obec opět ožila ping pongem. Do Čendy dorazila více jak čtyřicítka soutěžících. K vidění bylo přibližně 150 zápasů a zastoupení měly všechny části naší obce.

Další ročník Bašťanské 6, která proběhla v sobotu 8. října 2022, se skutečně vydařil. Proběhnout se přišlo více než 300 závodníků všech věkových skupin. O perfektní zahájení se postarali nejmenší benjamínci, kterých se svými rodiči dorazilo 77. Postupně startovaly další kategorie, v závodech mládeže to bylo nakonec 220 mladých závodníků. Po nich si oběhlo přehradu 47 žen a 56 mužů. Závodníky motivovalo nádherné slunečné počasí v krásném prostředí, medaile pro nejlepší a pěkné ceny v tombole. A kdo zvítězil – úplně všichni, kteří se přišli proběhnout.

Krátká letní přestávka bašťanským fotbalistům skončila a již 13.8. odstartovali v Petřvaldu podzimní část krajské soutěže. Milí fanoušci, prosím, poznačte si termíny mistrovských soutěží a přijďte naše borce podpořit. Do soutěží budeme kromě mužského týmu vysílat také tým mladších žáků, starší přípravky a dva týmy mladší přípravky. Rozpis mládežnických utkání zatím není znám. Sledujte proto prosím naše internetové stránky www.fotbalbaska.cz. Na všechna utkání jste srdečně zváni, Vaší podporu budou bašťanské týmy potřebovat.