Kunčický areál kopané zažil po loňské úspěšné premiéře druhý ročník turnaje přípravek o Pohár Karla Kovala. Naše pozvání do tří přípravkových kategorií přijaly týmy z Brušperku, Frýdlantu, Frýdku-Místku, Kozlovic, Raškovic a Sedlišť. Oproti minulému ročníku jsme lehce pozměnili formát utkání, a navíc jsme přivítali o jeden tým v každé kategorii. Na hřišti se tak během dopoledne předvedlo na 180 dětí, které odehrály celkem 45 utkání. O výsledek u nejmenších fotbalistů nejde, tím nejdůležitějším je radost ze hry a snaha se každým odehraným zápasem zlepšovat. A to se v Kunčičkách potvrdilo.

Většina místních, ale také přespolní, celkem 47 hráčů ve dvou kategoriích, 208 sehraných zápasů na 5-ti ping pongových stolech a skvělá atmosféra v hodoňovickém hostinci, tak vypadal další ročník tradičního Tříkrálového turnaje ve stolním tenise o pohár starosty obce Baška.

Rok 2024 bude rokem bohatým na velké sportovní události. Fanoušci se mohou těšit na Olympijské hry v Paříži, ME ve fotbale v Německu, MS v hokeji V Praze a Ostravě, MS v biatlonu v Novém městě na Moravě a na mnoho dalších super sportovních zážitků. Pro nás, bašťanské fotbalisty, byl „podobným" super sportovním rokem rok 2023, kdy jsme jsme oslavili 85. narozeniny a oslavy to byly famózní.

O tom, že fotbalová Baška má nakročeno k zajímavé budoucnosti jsme v minulých článcích napsali hodně. Velké množství aktivních dětí, úžasná podpora rodičů, přátelství a radost ze hry je obrovským motorem pro všechny z nás, kteří se mladým fotbalistům věnujeme.

28. října, den narozenin naší krásně země, jsme po 4leté pauze opět oslavili pohybem - konala se totiž obnovená Šichta na Čupek.

Sobota 9. září patřila v Hodoňovicích hasičskému sportu. Letošní jubilejní dvacátý ročník se uskutečnil opět v areálu zahrady Hostince u Čendy a sv. Florián, patron všech hasičů, nám objednal ukázkové počasí.

V sobotu 24. 6. 2023 všichni šachuchtiví hráči zamířili do Kulturního domu v Bašce, kde se konal turnaj v rapid šachu: O pohár starosty obce – Memoriál Karla Kovala.

V pořadí již VI. ročník Beskydských her bez hranic měla jakožto pořadatelská obec na starost Lhotka pod Ondřejníkem, kam se v sobotu 10. 6. 2023 sjely obce Mikroregionu Frýdlantsko – Beskydy, aby se společně utkaly v netradičních disciplínách her.

Před 85 lety byl založen místními nadšenci fotbalový klub Sportovní sdružení Kunčičky-Baška-Hodoňovice. Stalo se tak po 7 letech takzvaného hraní „na divoko“. Nynější Tělovýchovná jednota Sokol Baška oslavila půlkulaté narozeniny v areálu v Kunčičkách v sobotu 27. května ve spojení s akcí Baška “na Bašce” a oslavy to byly parádní.

Fotbalová Baška v květnu oslaví své 85 narozeniny a s předstihem si nadělila hezký dárek. Po sérii vítězství se ve finále Okresního poháru postavila proti slezské Bystřici. S účastníkem 1.A třídy odehrála parádní utkání, když po poločasovém jednogólovém manku dokázala utkání pět minut před závěrečným hvizdem díky trefě kapitána Matěje Křenka srovnat. O vítězi tak musely rozhodnout penalty, které Baška zvládla lépe a může se tak radovat ze zisku zlatavého poháru pro vítěze okresního poháru pro ročník 2022/2023.