Většina místních, ale také přespolní, celkem 47 hráčů ve dvou kategoriích, 208 sehraných zápasů na 5-ti ping pongových stolech a skvělá atmosféra v hodoňovickém hostinci, tak vypadal další ročník tradičního Tříkrálového turnaje ve stolním tenise o pohár starosty obce Baška.

,,Hrejme fair play, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, zaznělo na úvod od pořadatelů turnaje. Mnoho vyhraných zápasů a večer plný sportovních zážitků popřál na začátku všem hráčům také místostarosta obce Jan Richter, který se rovněž zapojil do turnaje.

Následně byli přítomní hráči rozděleni do pěti skupin. Čtyři v kategorii dospělých a na jednom stole soupeřily děti. Každý si zahrál s každým a do dalších bojů o pohár starosty postoupili jen dva nejlepší.

Mezi dětmi nejvíce bodů posbíral Štěpán Záhumenský. Stříbrný pohár si převzal Dennis Grassegger a 3. místo obsadil Kuba Kuděla.

Utkání ve vyřazovací části ,,Play-off“ v kategorii dospělých přinesly nebývalou podívanou všem přítomným divákům. Ti mohli zhlédnout téměř profesionální výměny všech postupujících. V souboji o 3. místo zvítězil domácí hráč David Adámek z Bašky nad Radimem Šturmou z Frýdlantu nad Ostravicí.

Finále už bylo skutečným vyvrcholením celého večera. O vítězi se rozhodlo se až v pátém setu, ve kterém Daniel Schneider z Kunčiček u Bašky těsně podlehl Liboru Frýdlovi z Petřvaldu u Nového Jičína, který se tak stal absolutním vítězem letošního turnaje.

Poděkování za přípravu a organizaci turnaje patří členům sportovní komise Pavlu Eliášovi, Tomáši Boháčovi, Martině Mílové a Monice Navrátilové, dále obecním službám za přepravu ping pongových stolů a místnímu hostinci za perfektní zázemí. Pinci zdar a u Čendy obzvlášť.

Martin Ogořalek
předseda komise pro sport, školství a práci s mládeží

Foto: Monika Navrátilová

Tříkrálový turnaj ve stolním tenise (2024)