I Bašťanský spolek využil výzvy Program rozvoje venkova, kterou vyhlásila Místní akčnískupiny (MAS) Frýdlantsko-Beskydy z.s.,a podal žádost s názvem Materiálně-technickézázemí Bašťaského spolku pro pořádání kulturních akcí.

Místní akční skupina (MAS) Frýdlantsko-Beskydy z.s., která je iniciátorem výzev pro rozvoj obcí, místních podnikatelů i různých neziskových organizací v našem regionu, jež mají sloužit k rozvoji venkova cestou zapojení místních subjektů, vyhlásila i v loňském roce několik zajímavých výzev. Této příležitosti se chopil i hodoňovický Čendaspolek, kdy podaný projekt – Zvýšení kvality kulturních a společenských akcí v Hodoňovicích - pokryje 80% nákladů. O jaký projekt se jedná?

Červen bývá již předzvěst letních prázdnin. Někdo odletí na dovolenou, někdo pojede stanovat k prarodičům, někdo bude sportovat. Ale konec školního roku je pro každého školáka hlavně časem odpočinku a očekávání, co přinesou dva měsíce volna. 

Mladí hasiči za sebou mají plno zážitků, dobrodružství a soutěží.

 V sobotu 12. března se společně i s rodiči vydali na Ondřejník. Vyrazili ráno vlakem do Frýdlantu n./Ostr. a odtud pohodovým tempem s prvními jarními paprsky v zádech a místy zbytky sněhu pod nohama vystoupali k roubence.

V sobotu 16. října se mladí hasiči z Bašky po dlouhé pauze zúčastnili soutěže Závodu požární všestrannosti 2021. Konala se v Zelinkovicích a Bašku reprezentovaly dvě mladší družstva a jedno starší.

S blížícím se koncem roku, bych Vás rád seznámil se všemi aktivitami rybářského kroužku Baška, které proběhly nebo ještě proběhnou v roce 2019, a nastínil aktivity v následujícím roce. Na úvod bych rád uvedl, že po opětovném obnovení práce místní skupiny rybářů v Bašce v oblasti péče o děti a mládež jsme v roce 2018 začali vychovávat dva nové členy, Jakuba a Filipa. Po velmi zdařilém Dni otevřených dveří, který se konal 6.4. 2019, přibyl do naší skupiny další kamarád z Hodoňovic – Honza. Toto trio se úspěšně účastnilo všech tří dětských rybářských závodů, které každoročně pořádá Místní organizace Frýdek-Místek.

Další návštěvní den v rámci projektu ,,Baška dětem“ proběhl dne 6. dubna 2019 tentokrát u rybářů. Sobotní počasí si spíše pochvalovaly ryby než děti, přesto tento den přilákal spoustu z nich a hlavně mladé nadšence o rybářství, kteří chtějí trávit volný čas s prutem u vody.

Sednout si do zásahového vozidla, zasoutěžit si, zhlédnout veškeré vybavení a získat povědomí o práci dobrovolných hasičů, tak vypadal den otevřených dveří u jednotky dobrovolných hasičů Baška. První den otevřených dveří v rámci projektu Baška dětem proběhl v pátek 8. března 2019.

Obec Baška ve spolupráci s jednotlivými spolky pro vás připravila nový projekt ,,Baška dětem“, který nabízí spoustu možností, jak naplnit volný čas všech dětí v naší obci. Cílem tohoto projektu je rozvíjet aktivity pro místní mládež, která je vystavena riziku současných sociálních nástrah.

Osmý ročník snad nejoblíbenější zábavy obce Baška proběhl v pátek 13. dubna 2018 již tradičně v Kulturním domě. Stejně tak tradičně byly lístky na tuto akci vyprodány několik týdnů předem. Plný sál lidí, kteří dorazili v rozmanitých kostýmech ve stylu let minulých.