….Blíží se období, kdy bude sněžit jak blázen, silničáři samozřejmě jako každý rok zaspí, takže se budeme klouzat po neodklizených a namrzlých cestách, někteří nechají svá auta pohřbená pod obrovskými nánosy sněhu až do jara a počkají, až sníh sám roztaje, jiní zaparkují, kam je napadne a pak si půjdou důležitě stěžovat, že cesty nejsou dostatečně rychle a kvalitně uklizeny, ale neuvědomují si, že jsou na vině i oni sami tím, že brání průjezdu vozidel provádějících zimní údržbu… Takhle to možná s trochou nadsázky vidí někteří z nás, ale teď již k faktickým informacím.

Ve dnech 23. - 24. září 2022 proběhly komunální volby, kde si občané obce Baška volili nové Zastupitelstvo obce. Celková volební účast ve všech třech okrscích byla 51,94%. Což je od 0,66% méně než v roce 2018.

V tělocvičně ZŠ Baška se každý čtvrtek od 16:30 do 18:30 ozývá japonština, trénují zde totiž karatisté a karatistky z SHOTOKAN KARATE KLUB ATTFIS, z.s (#TEAMATTFIS) pod vedením trenérů Bc.Veroniky Škodové, DiS. (2.dan) a Lukáše Havláska (1.dan). Dvojnásobnou mistryní světa se stala teprve desetiletá Julie Pallová, která trénuje až třikrát týdně v Ostravě a jednou týdně právě v Bašce, kde to má nejblíže.

Před osmou hodinou ranní už to před Základní školou v Bašce doslova vřelo. Žáci vyšších ročníků hlasitě diskutovali se spolužáky – snad o svých zážitcích z prázdnin. Bokem těchto hloučků stáli se svými rodiči, mnohdy i prarodiči, vystrašení prvňáčci, bezradní – co je čeká? Když ale přicházeli do velkých prostor školní jídelny, kde slavnostní zahájení nového školního roku mělo proběhnout, napětí opadalo, rodiče je povzbuzovali k úsměvům.

Kulturní dům v Bašce ožil v pátečním odpoledni 18. března a v sobotní dopoledni 19. března 2022 nezvyklým pobrukováním dětí. Nebyly to už děti v peřince, které maminky držely v náručí, ale mnohdy neposední nezbedníci, kteří přece nebudou sedět a poslouchat, co se hovoří! Je tady zrovna přítomno tolik kamarádů a kamarádek, s kterými se jistě zanedlouho zase setkáme – možná na dětském hřišti!

Ve dnech 9. října - 10. října 2020 proběhlo 2. kolo senátních voleb. Celková volební účast ve všech třech okrscích byla pouhých 15,52%. Občané Bašky si jakou svou senátorku zvolili RNDr. Helenu Pešatovou.

Ve dnech 2. října - 3. října 2020 proběhly krajské volby a 1. kolo senátních voleb. Celková volební účast ve všech třech okrscích, za oba typy voleb, byla cca 39,50%. Občané Bašky si do 2. kola senátních voleb zvolili RNDr Helenu Pešatovou a Ing. Jiřího Carbola. V krajských volbách si občané Bašky vybrali ANO - 24,55%, ODS+TOP 09 - 15,76%, Piráti - 15,27%.

Díky loajalitě místních občanů, se podařilo malobašťanům za zlomek tržní ceny, dokončit rekonstrukci víceúčelového sportovního hřiště na Malé Bašce. Během posledních třech let se tak Malobašťanům podařilo svépomocí postavit zázemí, o kterém lze hovořit jako o sportovně kulturním areálu na Malé Bašce. Tříletému úsilí věnovali 1360 hodin při pravidelných brigádách.

Vážení spoluobčané, Česká televize informuje, že od 27. srpna 2020 vypnou své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače i v Moravskoslezském kraji, a to Ostrava-Hošťálkovice, Ostrava-Hladnov a hlavně Frýdek-Místek-Lysá hora. Přechází se na nový standard vysílání DVBT-T2. Títmo postupně zmizí ze starého signálu DVB-T také pogramy České televize. S jakýmikoli dotazy je možné se obrátit na telefonní centrum na čísle 2 6113 6113, nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podrobnější informace jsou dostupné na webu www.digict.cz.

Letní měsíce a teplejší počasí přináší typicky telefonáty na krajská operační střediska hasičů k likvidaci nebezpečného hmyzu. Je to správně? Koho volat? Pokud se nejedná o ohrožení života (osoby trpící speciální alergie), nejedná se o likvidace na veřejném prostranství, dětském hřišti, mateřské nebo základní škole, volejte naše dobrovolné jednotky sboru z Bašky nebo Hodoňovic dle Vašeho bydliště.