Adresáře Zpravodaj obce Baška - ročník 2022

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška - prosinec 2022 Populární

provedl 586 stažení

Stažení (pdf, 16.99 MB)

2022-12-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - prosinec 2022

Zpravodaj prosinec (12/2022) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a přání ke konci roku. Následuje slovo starosty a výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva. Vítání občánků se uskutečnilo mimořádně v Hostinci U Čendy. Plán zimní údržby v obci. Informace lékaře z Bašky. Změny MHD od prosince 2022. Lidé v Kunčičkách se dočkaji protihlukové stěny. Rozhovor s Věrou Janíkovou. Vánoční cukroví (ne)tradičně v listopadu. Baštecký rybářský kroužek. Odlovení ryb z přehrady Baška. Hasiči z chorvatské Bašky v naší Bašce... Podzimní fotbalová část soutěže skončila. Ohlédneme se co se dělo v knihovně, ve Školičce a v základní škole. Nechybí pozvánky na následující akce - Vánoční koncert LSPS ve Skalici, koncert Tomáše Kočka s orchestrem, turnajem ve stolním tenise, Silvestrovský výplaz na Monte Čupelo, Vesnický pyžamový bál a další. Vyluštit si můžete opět křížovku a ve fotografiích vzpomeneme 1. zasedání Zastupitelstva.

pdf Zpravodaj obce Baška - listopad 2022 Populární

provedl 629 stažení

Stažení (pdf, 13.76 MB)

2022-11-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - listopad 2022

Zpravodaj listopad (11/2022) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a jak probíhala sezóna v kempu obce. Následuje slovo starostky a výsledky komunálních voleb v Bašce. Obecní policie Baška informuje o plánované změně hlavní komunikace na křižovatce v centru obce. Přečíst si můžete jak starostka přijala úspěšné karatistky, nebo rozhovor s Dajanou Zápalkovou. Nechybí reportáže maldých hasičů, závodu Bašťanská 6, Krmáše v Hodoňovicích, fotbalové sezóny nebo zahájení sezóny Lašského pěveckého sboru. Ohledéneme se i co se dělo v knihovně. Nechybí pozvánky na následující akce, Cukrování, Rozsvěcování stromečku, koncert Tomáše Kočka s orchestrem, výstavu holubů, Mikuláše a další. Vyluštit si můžete opět křížovku a ve fotografiích shlédnout jak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - říjen 2022 Populární

provedl Tagged in zpravodaj 836 stažení

Stažení (pdf, 10.21 MB)

2022-10-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - říjen 2022

Zpravodaj říjen (10/2022) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška. Navštívili jsme Městské slavnosti v Třebíči. Malobašťané dokončili areál u Altánu. Povodí Odry informuje o plánované rekonstrukci výpusti na přehradě Baška. Obecní policie Baška informuje… . Výherci výtvarné soutěže Baška očima dětí. Gulášfestu v Bašce konečně přálo počasí. Jsme hrdí na první karatistiku z Bašky, dvojnásobnou mistryní světa v karate. Sto let je jednou za sto let - neboli výročí SDH Hodoňovice. Rozhovor s Janem Blahutem. Podíváme se jak trávili léto mladí hasiči a jak proběhl 6. ročník turnaje Eduarda Stanczaka. Nechybí - Zprávy ze školy, Co se dělo v knihovně, Senioři se baví a pozvánky na plánované kulturní akce. Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - září 2022 Populární

provedl Tagged in zpravodaj 674 stažení

Stažení (pdf, 12.57 MB)

2022-09-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - září 2022

Zpravodaj září (9/2022) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška. Následuje Výběr z Usnesení Rady obce Baška. Září je měsíc voleb do Zastupitelstva obce - Jak vidí zastupitelé uplynulé volební období a své shrnutí nám představí i vedení obce. Obecní policie Baška informuje… . Rubrika Ptáte se nás… Přehled zájmových aktivit pro děti. Ohlédneme se za táborem a jeho cestou kolem světa. Povypráví nám Bohuslav Handl jež s manželkou oslavil 70 let svatby. Postřehy návštěvníka areálu přehrady Baška. Kapela Šraml Bojs oslavila 20. výročí svého vzniku nultým ročníkem Čenda Festu. Co se dělo v knihovně. Ohlédneme se za školou, která je jednou z ekologicky nejzdatnějších škol. Vařte s námi. Představení kandidátek do Zastupitelstva obce Baška. Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - červenec-srpen (7-8/2022) Populární

provedl 598 stažení

Stažení (pdf, 9.32 MB)

2022-0708-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červenec-srpen (7-8/2022)

Zpravodaj červenec-srpen (7-8/2022) Na obálce letního čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky Pomsta byla sladká a dozvíme se jaké byly letošní Baškohrátky. Následuje Výběr z Usnesení Rady obce Baška a Výběr z Unesení Zastupitelstva. Obecní policie Baška informuje… . Rubrika Ptáte se nás… .Ve Frýdlantu odstartoval kurz Podnikni to! Český telekomunikační úřad informuje. Představujeme služby Centra pro rodinu a sociální péči z. s. Obecní služby informují… Začala nová sezona v autokempu Baška. Beskydský TuBus je zpět? Víte, že… .Cyrilometodějská pouť opět na Čupku. Baška na Bašce ve znamení místních spolků. Děti v pohybu. Hry bez hranic 2022 proběhly letos v Kunčicích pod Ondřejníkem. Také letos se uskutečnila Včelařská vaječina. Vaječinu smažily i další spolky. Rozhovor s Jindřichem Skupienem. Pohádková cesta kolem Bašky. Mladí hasiči-Hra plamen. Akční mladí rybáři. Nejmladší bašťanští fotbalisté si vyzkoušeli profi trénink. Zhodnocení fotbalové sezóny 2021/2022 TJ Sokol Baška. Nejen koncertní život LSPS Baška. Naši senioři v první půlce roku 2022. Co se dělo v knihovně. Vesnice roku 2022. Starostka pasovala prvňáčky na čtenáře. Vařte s námi. Jak si děti užily konec školního roku? Den dětí v ZŠ Baška. Starostka obce Baška přijala deváťáky místní základní školy. Smajlíkovské putování po světě. Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - červen 2022 Populární

provedl 742 stažení

Stažení (pdf, 6.72 MB)

2022-06-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červen 2022

Zpravodaj červen (6/2022) Na obálce červnového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky Jak Pachlopnik si chtěl usnadnit práci a starostka a místostarosta obce přejí všem občanům krásné užití léta. Obec Baška připomíná 77. výročí osvobození obce od nacistické okupace, kdy 5. května proběhne položení kytic u pomníků padlých ve druhé světové válce. Výběr z Usnesení Rady obce Baška a nesmí chybět. Následuje oznámení podzimních voleb do zastupitelstev obcí. Informujeme o Kotlíkových dotacích. SmVak radí, jak si rychle a pohodlně napustit bazén. Tradiční Baškohrátky proběhnou letos netradičně už v červnu. Obecní policie informuje o dopravní výchově na naší ZŠ. Letošní ocenění dárců krve. I letos proběhla humanitární sbírka ve spolupráci Diakonií Broumov. Proběhla akce Ukliďme Česko-Ukliďme Bašku. Zdeněk Matejko životní příběh rybáře. Účastníky akce Okolo Bašky cestička doprovázel májový deštík. Stavění májky a plackové hody jsou tradicí Malobašťanů. Mladí hasiči byli opět v akci. Jak vypadal Seniorklub Baška v roce 2021. Co se dělo v knihovně. Vařte s námi. Myšlenka + fantazie=X aneb sonda ze života MŠ v Kunčičkách. Žáci ZŠ Baška zásobili zookuchyň v Ostravské ZOO. Sportovní okénko ze ZŠ Baška. „Ať jsme všichni zdraví – Stres a jak mu čelit?“ celoroční projekt školní družiny Základní školy Baška. Oslava Dne matek ve školní družině. Známe své rodáky? Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - květen 2022 Populární

provedl 711 stažení

Stažení (pdf, 7.81 MB)

2022-05-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - květen 2022

Zpravodaj květen (5/2022) Na obálce květnového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky Jak se starý Mrkva odebral k Pánu. Výběr z Usnesení Rady obce Baška a Výběr z Unesení Zastupitelstva obce Baška nesmí chybět. Vítání občánků konečně proběhlo tradičním způsobem. Odbor služeb a Distribuce ČEZ informují. Představujeme službu REHAST. Informujeme o blížících stavebních se pracích v centru obce. Workoutové hřiště má nové prvky. Obecní policie: Kamery opět pomohly k vypátrání pachatele. Těší nás Úspěchy mladých Bašťanek v alpine snowboardingu. Retro zábava rozproudila život v místním kulturním domě. Přinášíme Rozhovor s Natalijou Pavlasovou. Jak proběhlo vítání jara v Hodoňovicích. Co se dělo v knihovně. Vařte s námi. Noc s Andersenem v MŠ Baška. Jak jsme si užili jaro v naší školce. IT technologie a digitální kompetence jako součást výuky ve škole v Bašce. Jak naše třída pomáhala uklízet Bašku v akci Ukliďme Česko. Březnové putování školní družiny Smajlíci po světě. Školní družina Smajlíci v Asii. Známe své rodáky? Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - duben 2022 Populární

provedl 643 stažení

Stažení (pdf, 10.16 MB)

2022-04-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - duben 2022

Zpravodaj duben (4/2022) Na obálce dubnového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky: Rak v Hamru a také si můžeme přečíst Velikonoční zamyšlení Jiřího Kalivody. Obec Baška přeje všem krásné Velikonoce. Davida Blahut nás informuje o tom, co se děje a bude dít v kultuře. Tradiční Výběr z Usnesení Rady obce Baška nesmí chybět. Jak proběhl letošní obecní ples. Komise pro sport, školství a práci nás informuje o tom, co se děje v naší škole. Součástí projektu Baška dětem je nově baby club Paleček, s jehož majitelkou Petrou Cinkrautovou vám přinášíme rozhovor. Co je to odlehčovací služba RESPIT? Sdílená kola Nextbike jsou od března opět v ulicích Frýdku-Místku a také v Bašce. Pozor, střediska údržby odvážejí od silnic tisíce tun odpadu ročně! Domácnostem ohroženým růstem cen energie pomůže upravený příspěvek na bydlení. Bezplatný kurz Podnikni to! vás naučí podnikat bezpečně a bez rizika. I Baška pomáhá Ukrajině hmotným způsobem a ubytováním. Policejní kamery pomáhají usvědčit pachatele. Posvítili jsme si na černé skládky. Po roční pauze šly masopustní maškary opět Hodoňovicemi. Začíná fotbalové jaro. Rybářský kroužek informuje. SDH Hodoňovice slaví letos 100 let a mladí hasiči z Bašky se v soutěžích velmi činí. Aktivity seniorů na počátku roku 2022. Co se dělo v knihovně. Vařte s námi. Žáci ZŠ Baška pomáhají Ukrajině, ale také si v Polárce zabruslili. Únorové putování školní družiny Smajlíci po světě. Počíná nová rubrika Známe své rodáky?. Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - březen 2022 Populární

provedl 661 stažení

Stažení (pdf, 9.95 MB)

2022-03-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - březen 2022

Zpravodaj březen (3/2022) Na obálce březnového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky: Není radno chválit Boha před zlým duchem a Hanka Poledníková píše o plese naruby, kde i královna plesu byla fousatá. Následuje Slovo starostky obce o tom, že sběrný dvůr není skládka a výběr z Usnesení Zastupitelstva obce Baška. Přečtete si Výsledky ankety Architektonicko-urbanistická studie centra obce Baška. Děkujeme vám za podporu Tříkrálové sbírky. Informujeme, kdy a kde proběhne letošní vítání občánků. V březnu proběhne další setkání starostky a místostarosty s občany. Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. informuje. Poradenské centrum Charity F-M nyní nově i ve vašich domovech. Nadace ČEZ vyhlásila granty na rok 2022. Na farmářských trzích na místeckém náměstí nakoupíte i odpoledne. Obecní policie Baška o elektrokolech, motokolech a koloběžkách. I letos v Bašce proběhne příměstský tábor, který vede Hanka Kolomazníková, s níž přinášíme rozhovor. Mandl v Bašce. V Hostinci U Čendy proběhl dětský karneval. Fanoušci sportu jistě potěší Rozpis zápasů jarní části ligy fotbalistů TJ Sokol Baška. SDH Hodoňovice v tomto roce oslaví 100 let od svého založení. Co se dělo v knihovně. Vložená brožura Odpadové hospodářství v Bašce. Vařte s námi. Děti z mateřské školy navštívily Městskou knihovnu F-M v Místku a také se hravě učili o ptácích. Ručně malované kameny ŠTĚSTÍ vytvořené žáky ZŠ Baška. Vyhodnocení charitativní akce žáků základní školy na podporu ptáků v Záchranné stanici v Bartošovicích. Putování se školní družinou. Tak šel čas. Kalendárium březen 2022.

pdf Zpravodaj obce Baška - únor 2022 Populární

provedl 732 stažení

Stažení (pdf, 5.68 MB)

2022-02-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - únor 2022

Zpravodaj únor (2/2022) Na obálce únorového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky: Jak Červenka vykopával poklad. Následuje Ohlédnutí kronikářky obce Baška za rokem 2021. Přečíst si opět můžeme Výběr z usnesení Rady obce Baška a výběr z Usnesení Zastupitelstva obce Baška. Informujeme vás, jaké investiční akce proběhly v roce 2021 a jaké spolky a organizace dostaly dotace na rok 2022. Připomínáme téma Napojení na splaškovou kanalizaci obce Baška. Víte, že v Bašce vešly v platnost nové obecně závazné vyhlášky? Informujeme, kdy a kde proběhne letošní vítání občánků. Obecní policie Baška informuje o změnách v pravidlech silničního provozu a Policie ČR informuje o podvodných telefonátech. Představujeme Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. Mobilní hospic Ondrášek slaví už 10 let. Sestřička.cz rozšiřuje svůj tým sester pod názvem Pečovatelka.cz Také letos proběhl Vánoční tenisový turnaj o Čendův pohár. Přinášíme vám rozhovor s Gabrielou Stavinohovou, majitelkou Oční optiky Patria. Jaké byly Vánoce s mladými hasiči, jak dopadl tradiční silvestrovský fotbálek, jaký byl závěr roku v Seniorklubu a co se dělo v knihovně. Eva Faldynová vystaví obrazy v naší minigalerii. Vařte s námi! Jaký bude nový rok v Mateřské škole v Bašce? Proč máme ve škole Školní poradenské pracoviště? Jak školáci v lednu bruslili. Představujeme Hejného metodu a kreativitu – Díl 4. Píšeme o tom, jak se prvňáčci dostali Do pohádky o ztraceném slabikáři. Příběh staré věci pokračuje. O čem je projekt Vdechni život knize? Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - leden 2022 Populární

provedl 880 stažení

Stažení (pdf, 5.91 MB)

2022-01-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - leden 2022

Zpravodaj leden (1/2022) Na obálce lednového čísla Jaromír Polášek představuje Pověsti z Bašky, konkrétně Poklad pod dubem a ve známost se dává, že pan Karel Koval z Kunčiček u Bašky oslavil 100 let. Následuje přání našich zastupitelů do nového roku. Přečíst si opět můžeme Výběr z usnesení Rady obce Baška a výběr z Usnesení Zastupitelstva obce Baška. Obec Baška bude v roce 2022 hospodařit s více než 121 milióny korun. Ceny vodného a stočného platné od 1.1.2022. Komise pro sport, školství a práci s mládeží informuje. Jaké budou místní poplatky v novém roce 2022? MAS Frýdlantsko-Beskydy a Program rozvoje venkova. Jak fungovala sdílená kola Nextbike v roce 2021. Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. představuje kurzy pro seniory. Velitel Obecní policie v Bašce přednášel žákům základní školy o prevenci proti šikaně a o škodlivosti alkoholu a tabáku. Jak na to, když chceme pokácet dřevin rostoucí mimo lesní pozemky. Vánoční stromečky se rozsvítily. Rozhovor s Michalem Válkem o něm a o LSPS. Ohlédnutí Čendaspolku za rokem 2021. Známé rubriky: Co se dělo v knihovně a Vařte s námi. Jak proběhl adventní čas v mateřské škole v Kunčičkách u Bašky. Hejného metoda a budoucnost našich dětí – Díl 3. Mikulášská nadílka v ZŠ Baška. Proběhla nezvyklá vánoční charitativní dražba žáků naší ZŠ. Pokračování Příběhu staré věci. Listopadové putování školní družiny Smajlíci po světě. Křížovka. Tak šel čas ve fotografiích.