Adresáře Zpravodaj obce Baška - ročník 2021

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška - prosinec 2021 Populární

provedl 615 stažení

Stažení (pdf, 7.67 MB)

2021-12-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - prosinec 2021

Zpravodaj prosinec (12/2021) Na obálce prosincového čísla se představuje Volejbalový klub Baška. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška. Obecní policie Baška informuje, jak strážníci pomohli nemohoucí ženě. Následují přání k Vánocům a Novému roku. Dozvíme se, jaká bude letos Tříkrálová sbírka. Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. představuje své kurzy. SmVak informuje občany. Víte, že… je v regionu funkční tzv. Beskydský skupinový vodovod? Vandalové navštívili náš lesopark. Vánoční stromky jsou v obci opět na svých místech.  Od 01. 11. 2021 do 31. 03. 2022 proběhne tradičně zimní údržba v obci. Rozhovor se stoletým mužem Karlem Kovalem. V Hodoňovicích v Hostinci U Čendy proběhl 6.listopadu 11. ročník soutěže v Netradičním pečení. Divadelní představení Skleněný zvěřinec se konečně v Bašce uskutečnilo. Letošní podzim měli senioři pestrý program. Fotbalový podzim skončil a čeká se na jarní část ligové sezony. Co se dělo v knihovně. Vařte s námi tradiční vánoční recepty. O stravování a jídle ve školní jídelně. Oslavy svatého Martina v mateřské škole Baška. Neobyčejný plyšák je sokol Pepík! Žákyně ZŠ Baška uspěla v soutěži Vícejazyčnost je bohatství. Do nového projektu Vdechni život knize se zapojili i naši žáci. Místo Strašidelné cesty se světýlky se uskutečnil Den duchů a strašidel v naší škole. Poděkování žákům, rodičům a učitelů za zvládnutí distanční výuky od ředitelky ZŠ Baška. Celoroční projekt školní družiny Základní školy Baška Ať jsme všichni zdraví. Říjnové putování školní družiny Smajlíci po světě. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - listopad 2021 Populární

provedl 703 stažení

Stažení (pdf, 16.65 MB)

2021-11-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - listopad 2021

Zpravodaj listopad (11/2021) Na obálce listopadového čísla se představuje nohejbalový oddíl Baška a můžeme si také přečíst, jak se vydařil hodoňovický krmáš. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Výběr z usnesení Zastupitelstva obce Baška. Obecní policie Baška informuje o dopravním omezení u Základní školy v Bašce. Dozvíme se, jak dopadly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021 v obci Baška. Školičku Baška navštěvuje hojný počet dětí. Blahopřejeme jubilantům a zveme na vítání občánků 13.listopadu. Osvětlení projektu Moje místo v Moravskoslezském kraji. Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. se představuje. Podané ruce a psí veseloterapie. Charita Frýdek-Místek uvádí: Denní centrum Maják, bezpečné útočiště pro vaši nemocnou duši. Finanční poradna radí. Rozhovor s Milanem Mertou, odborníkem na kybernetickou bezpečnost. Hasiči Baška si připomněli 100. výročí založení svého sboru. Mladí hasiči Baška se zúčastnili soutěže Závodu požární všestrannosti 2021. Rybářský kroužek měl soustředění na rybníce Pod Lesem. Proběhl 5. ročník nohejbalového turnaje Eduarda Stanczaka a také tradiční běžecký závod Bašťanská 6. Co se dělo v knihovně – beseda s cestovatelem Tomášem Vejmolou. Knihovna Baška byla nominována do soutěže Knihovnická K2. Vařte s námi. Školka v Bašce přivítala 16 nových dětí. Krok za krokem-projekt pro předškolní děti. Jak se rodí motýli. Setkání se spisovatelem Michalem Vlkem. Hodina občanské výchovy na obecním úřadě. v ZŠ Baška proběhla třídní olympiáda. Přemýšlení s Hejného metodou podle Tomáše Chrobáka. Celoroční projekt školní družiny zaměřený na zdraví dětí pokračuje. Historické okénko.

pdf Zpravodaj obce Baška - říjen 2021 Populární

provedl 657 stažení

Stažení (pdf, 10.39 MB)

2021-10-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - říjen 2021

Zpravodaj říjen (10/2021) Na obálce říjnového čísla se představuje Tělovýchovná jednota Sokol Baška – oddíl kopané a můžeme si také přečíst, jak se nad Malou Baškou rozezněl nový bronzový zvon, neboť Malobašťané odhalili svou zvoničku. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Výběr z usnesení Zastupitelstva obce Baška. Blahopřejeme jubilantům. Na podzim proběhne setkání starostky a místostarosty obce Baška s občany. Vítání občánků letos proběhne 13.listopadu. Obecní Policie Baška Informuje o pravidlech pro bezpečné přecházení komunikace. Blahopřejeme oslavencům. Služba Senior Taxi v Bašce je od 1. října 2021 obnovena. Jaká byla letošní Pouť v Hodoňovicích. V září proběhla Humanitární sbírka „Nepotřebné věci potřebným“. Obecní lékařka informuje. Finanční poradna: Hypotéky retrospektivním pohledem. Letošní sezona v autokempu skončila. Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. informuje. Na čem pracovaly obecní služby. Přišlo nám psaní. Prvňáčci byli i letos slavnostně přivítáni. Obecní zájezd projel další nádherný kout naší vlasti – severovýchodní Čechy. Když přehradu Baška rozvoní smažená cibulka..., aneb Gulášfest 2021. Jak proběhla hasičská soutěž O pohár starostky obce Baška. Rozpis fotbalových zápasů TJ Sokol Baška. Zjistěte, jak vypadají včelařské dožínky. Výlet seniorů na Lysou horu. Co se dělo v knihovně. Vařte s námi. V družině se malovali dinosauři. Kurz tvůrčího psaní Jak se „píše“ na zámku – díl druhý a co z něj vzniklo. Závody v přespolním běhu aneb rychlé nožky našich dětí. Tomáš Chrobák prezentuje přemýšlení Hejného metodou. Víte, že jsme v Bašce měli mlýn a pekárnu? Tak šel čas. Kalendárium.

pdf Zpravodaj obce Baška - září 2021 Populární

provedl 736 stažení

Stažení (pdf, 9.33 MB)

2021-09-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - září 2021

Zpravodaj září (9/2021) Na obálce zářiového čísla se představuje Český zahrádkářský svaz Baška a můžeme si také přečíst, jak se vydařily letošní Baškohrátky. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška. Blahopřejeme jubilantům. Vítání občánků letos proběhne 13.listopadu. Obecní Policie Baška Informuje. Letos proběhnou volby do Poslanecké sněmovny ČR. Právní poradna opět otevírá. Opět začínají hodiny jógy na OÚ Baška. Společnost NEXTBIKE a sdílená kola. Půjčovna pomůcek Charity F-M informuje. Krajské ředitelství policie MK o „Bezpečně u vody“. Workoutové hřiště v Bašce má nové cvičební prvky. Povodí Odry informuje o vzniku cyklostezek a jejich údržbě. Anketa zastupitelů o jejich vztahu k cykloturistice. Jak proběhl letošní příměstský tábor „Baška bez hranic 2021“. Přehled zájmových aktivit pro děti. Něco o houbách. Posezení u cimbálu. Rozhovor se sportovcem Petrem Mílem. Jak si mladí bašťanští hasiči si užili prázdnin. Bašťanští holubáři informují. Začala nová fotbalová sezóna. Jak proběhl zájezd bašťanských seniorů do Luhačovic a KOVO ZOO. Co se dělo v knihovně. Výstava fotografií Lukáše Valeriána v minigalerii Knihovny Baška. Vařte s námi. Aktivity dětí ze školní družiny. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - červenec/srpen 2021 Populární

provedl 883 stažení

Stažení (pdf, 8.96 MB)

2021-0708-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červenec/srpen 2021

Zpravodaj červenec-srpen (7,8/2021) Na obálce prázdninového dvojčísla představuje Jiří Staněk Tělocvičnou jednotu Sokol v Bašce a můžeme si také přečíst o rozloučení s historicky prvními deváťáky naší základní školy. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Obecní Policie Informuje a doporučuje. Blahopřejeme jubilantům. Pozor na dopravní omezení v srnu a září! Beskydské centrum duševního zdraví slaví 1. narozeniny. Nová ordinace ORTOPOINT ve Frýdlantu n. O. Představujeme Centrum pro rodinu a sociální péči. SmVak informuje o kvalitě vody. Kostel v Gutech opět otevřen. RenoFarma Beskyd,a.s., informuje občany o sezónních pracích. Den obce jste mohli slavit na svých obrazovkách. Rozhovor s Arnoštem Žarlokem. Čendaspoláci smažili vaječinu. Evžen Kiecka slaví kulatiny. Příběhy bašťanských rybářů. Malobašťané rozšířili své kapacity. Pohádková cesta kolem Bašky opět bavila. Seniorklub stále v akci. Fotbalisté se připravují na novou sezónu. Pobeskydský aviatický klub připravuje velkou akci na letišti v Bahně. Co se dělo v knihovně. Pasování prvňáčků ZŠ Baška na čtenáře. Vařte s námi. Aktivity dětí ze školní družiny. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - červen 2021 Populární

provedl 741 stažení

Stažení (pdf, 7.77 MB)

2021-06-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červen 2021

Zpravodaj červen (6/2021) Na obálce červnového čísla představuje Hanka Poledníková bašťanský amatérský divadelní soubor Spolek dobrovolně nedobrovolných herců. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Blahopřání jubilantům Obecní policie Baška se představuje. Co prozradí statistika Bašky za rok 2020? Připomněli jsme si osvobození obce roku 1945. Vážíme si našich čestných dárců krve. Jaké jsou podmínky pro umístění do bytové jednotky v domě se sociálními byty? Charitní odlehčovací služba jede stále dál. SmVak nabízí: Nechejte si napustit bazén rychle a pohodlně! ČEZ vytvořil nové TV studio a vysílá exkurze z energetiky. Pojišťovny vyplácejí stále více peněz za Covid-19.Policie ČR informuje o motorkářích na cestách a o začátku cyklistické sezony. Město Frýdek-Místek postavilo na obchvatu dva nové mosty. Ing Zbyněk Kozub z RenoFarmy Beskyd, a.s. informuje o Optimalizaci bioplynové stanice a o způsobu hnojení půdy na polích v Hodoňovicích. Začíná nová sezona Autokempu Baška. Jak LSPS oslavil 8. května? Následuje Rozhovor s Renátou Válkovou, ředitelkou ZŠ a MŠ Baška. S vděčností vzpomínáme na v dubnu zesnulého Františka Vaníčka. V Hodoňovicích stavěli májku i letos. Co dělají hasiči z Bašky. Jaká byla letošní Okolo Baška cestička? Pomalované kamínky, které dělají radost. Co se dělo v Knihovně. Letošní rozehraná fotbalová liga se opět nedohraje. Vařte s námi. Co dělala školní družina v dubnu. Pár poznámek o tom, jak jsme se vzdělávali na dálku. Příběh staré fotografie. Tak šel čas s Františkem Vaníčkem.

pdf Zpravodaj obce Baška - květen 2021 Populární

provedl 661 stažení

Stažení (pdf, 5.35 MB)

2021-05-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - květen 2021

Zpravodaj květen (5/2021) Na obálce květnového čísla představuje Martin Ogořalek Malobašťany. Letošní Retro zábava proběhla online. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Blahopřání jubilantům. Zájezd Za poznáním krás naší vlasti. Obec již nebude rozesílat složenky na úhradu poplatku za odpady a psy. Informace o Správních poplatcích týkajících se uzavírání manželství. Jak vypadá terénní odlehčovací služba v časech (po) covidu, (Charita F-M). ČEZ distribuce a.s. informuje. Sledujte kvalitu vody ve studni! Vyhnete se zdravotním komplikacím. Policie ČR informuj o Motorkářích na cestách. Finanční poradna pokračuje. Čápi se vrátili a jsou tady. Nová služba pro občany Sdílené elektrické koloběžky. Osvobození Bašky v roce 1945. Z historie si připomínáme 75 let od vyhlášení celostátní výzvy Budujeme Slezsko. Rozhovor s Ladislavem Otipkou (72). Den matek u nás se slaví téměř 100 let. Co se dělo v knihovně a co se chystá. Letošní zima se ve školce povedla. Distanční vzdělávání a poloviční návrat do školy. Parlament při ZŠ Baška se představuje. Projekt Sytý hladovému nevěří.Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - duben 2021 Populární

provedl 1063 stažení

Stažení (pdf, 7.30 MB)

2021-04-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - duben 2021

Zpravodaj duben (4/2021) Na obálce dubnového čísla připomíná Michal Válek, že se pomalu blíží 70. výročí založení Lašského smíšeného pěveckého sboru v Bašce. Po úvodníku paní Dajany Zápalkové přichází tradiční Výběr z usnesení Rady obce Baška. Po upozornění na nedoplatky na místních poplatcích za rok 2021 přichází téma Velikonoc, letos bez liturgií a jarmarku, ale alespoň se svými tradicemi a recepty na typické pokrmy. Blahopřání jubilantům. Nová služba Nextbike se hlásí od 3. března s půjčováním kol. Nadace ČEZ a její granty. Co nepatří do kanalizace? V Bašce žije minimálně 34 Dobrých andělů. RenoFarma Beskyd, a. s. informuje o jarních pracích. Finanční poradna radí a Obecní služby informují. Policie ČR pořádá distanční přednášky a pak radí, jak předcházet problémům s drogami. SmVak píše o Světovém dni vody. Rubrika Vařte s námi prezentuje recepty na velikonoční dobroty. Vzpomínáme na Jiřího Vašinku, prvního starostu Bašky po roce 1989. Něco šplechtů ze Seniorklubu. Blíží se myslivecký duben. Tipy na výlety. Co se dělo v knihovně a pár statistik z Knihovny Baška za rok 2020. Školní družina a Významné dny v roce. Projekt Tajemná místa Bašky stále probíhá. Projekt Příběh staré věci žáků ZŠ Baška také pokračuje. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - březen 2021 Populární

provedl 1029 stažení

Stažení (pdf, 7.38 MB)

2021-03-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - březen 2021

Zpravodaj březen (3/2021) V naší pravidelné rubrice o spolcích jsme se podívali do Seniorklubu Baška, který nám představila předsedkyně Antonie Naisarová. A jelikož jsme v únoru měli krásnou zimu, dali jsme jí prostor hned v úvodu. Pak již následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a zastupitelů jsme se zeptali jaký názor na očkování mají oni. Lze najít sociálně právní poradenství v blízkosti naší obce? Připravujeme další ročník příměstského táboru na přehradě. Policie nám radí, abychom nebyli neviditelní. Povídali jsme si s Kamilem Smetanou, provozovatelem hostince Bašťanka. Jaký měli rok 2020 rybáři, fotbalisti, hasiči? Informuje nás o dění i Knihovna Baška - připravila novou knihobudku. Baby club Paleček se otevře i letos. Nahlédneme do školní družiny a pokračování příběhů staré věci. V historické fotostraně se mrkneme jak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - únor 2021 Populární

provedl 951 stažení

Stažení (pdf, 4.69 MB)

2021-02-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - únor 2021

Zpravodaj únor (2/2021) Na obálce lednového čísla píše Zdeněk Matejko, předseda místní rybářské skupiny Baška, o činnost českého rybářského svazu v Bašce a mladí včelaři už mají zázemí pro svou činnost. Ohlédnutí Dajany Zápalkové, kronikářky obce Baška, za rokem 2020. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a seznam Plánovaných investičních akcí pro rok 2021.Obec Baška dokončila rekonstrukci 4 dílčích úseků chodníků v celkové délce cca 602 metrů. Informace o provozu ordinace praktického lékaře v Bašce. Hnutí pro život v ČR a pomoc nečekaně těhotným ženám. Finanční poradna radí. O třídění odpadu na horách. Jmelí v obci. Rozhovor s fotografem Vratislavem Krylem. Zdeněk Pácha, silák a šerpa z Kunčiček u Bašky, překonává další rekordy. Novoroční poselství lašského krále. Taťána Bujnochová zvládla 4265 kilometrů Pacifické hřebenovky. Zpráva o činnosti Seniorklubu Baška za rok 2020. V knihovně je instalována výstava obrazů Střípky dění Dagmar Sofie Molinové, kterou jde shlédnout na video záznamu přes stránky obce nebo Facebook Knihovny Baška. Vařte s námi-recepty. Prosinec ve školních družinách ZŠ Baška. Práce žáků ZŠ Baška v projektu Příběh staré věci. Nasněžilo-foto obce pod sněhem. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - leden 2021 Populární

provedl 827 stažení

Stažení (pdf, 5.62 MB)

2021-01-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - leden 2021

Zpravodaj leden (1/2021) Na obálce prosincového čísla najdeme rozhovor s předsedou Mysliveckého spolku Zdeňkem Ferencem. Pak následuje Výběr z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Vzpomínáme na bývalého starostu Pavla Mráze. Tříkrálová sbírka také v roce 2021. SmVak informuje o odečtech vodoměrů ve změněném režimu. S kolika miliony bude obec Baška hospodařit v roce 2021? Informujeme o místních poplatcích v roce 2021. Finanční poradna pomáhá občanům. V roce 2021 nahradí Recola nový provozovatel Nextbike. Kam s prázdnými lahvemi. Originální rozsvěcování stromečku proběhlo 27.11.2020 v Bašce, Kunčičkách i v Hodoňovicích. Také Mikuláš byl minulý rok trochu netradiční. Jak se v minulém roce prosazovaly kulturní akce vzhledem k nouzovým stavům. Rozhovor se zdravotní sestrou Ivanou Miřinskou. Zpráva o činnosti Čendaspolku v roce 2020. Sbor dobrovolných hasičů Baška má nový prapor. Co se dělo v knihovně. Pasování prvňáčků-díky lockdownu už druháčků- na čtenáře. Vánoční vaření a advent. Listopad v družinách základní školy Baška. Příběhy starých věcí pokračují. Nová škola v Bašce aneb Na co můžeme být v Bašce hrdí 4 díl. Archiv pana Františka Vaníčka představuje osobnost Eduarda Hakena. Tak šel čas.