Adresáře Zpravodaj obce Baška - ročník 2020

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška - prosinec 2020 Populární

provedl 504 stažení

Stažení (pdf, 8.56 MB)

2020-12-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - prosinec 2020

Zpravodaj prosinec (12/2020) Na obálce prosincového čísla najdeme rozhovor s Petrem Carbolem ze spolku chovatelů poštovních holubů. Pak následuje slovo starostky Ireny Babicové. Vánoce už klepou na dveře. Výběry z usnesení Rady obce Baška. Komise pro sport, školství a práci s mládeží informuje. Finanční poradna a pojištění na covid. Víte, že v Bašce máme agenturu Sestřička.cz? MS PAKT přichází s pomocí při změně zaměstnání obyvatel Moravskoslezského kraje. Sociální služby Střediska VÝZVA v době nouzového stavu. Vzpomínáme na Rudolfa Kořeného. Tříkrálová sbírka i v této prapodivné době bude! Píšeme o tom, jakou vodu pijeme v Bašce. Firma RenoFarma Beskyd, a. s., informuje občany Bašky o zimních pracích. Rozhovor s pekařkou a cukrářkou Bronislavou Blahutovou. Čendaspoláci a letošní sv. martinská husa. Včelaři informují, zvláště o včelím moru. Rekord v Beskydech a pivo! Šerpa vynesl k soše Radegasta 256 kilovou zátěž, informace z našeho regionálního Deníku. Co se v době nouzového stavu dělo v knihovně? Vařte s námi: recepty ryze vánoční. Podzimní pozdrav ze školky DUHA v Kunčičkách u Bašky. Den stromů v naší mateřské školce aneb „Poklady naší zahrady”. Projekt školní družiny se seznamují s významnými dny v roce pokračoval u nás i v říjnu. Nový přístup k žákům ve škole aneb Na co můžeme být v Bašce hrdí (3.díl), další zprávy z naší nové školy a jejího učebního programu. Příběh staré věci-děti zkoumají artefakty svých předků. František Vaníček píše o Smutných Vánocích Frana Směji, kde vzpomíná na básníka a spisovatele, o vánoční mši „Hej, mistře!“ a LSPS a také jako vždy přikládá fotky do rubriky Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - listopad 2020 Populární

provedl 735 stažení

Stažení (pdf, 6.47 MB)

2020-11-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - listopad 2020

Zpravodaj listopad (11/2020) Na obálce listopadového čísla najdeme rozhovor s Lukášem Handrejchem, starostou SDH Baška. Pak následují výběry z usnesení Rady obce Baška. Jak s domovním odpadem? Děti ze školičky vyráběly přání pro seniory. Nový přechod pro chodce se připravuje. Policie ČR informuje: Nebuďte neviditelní. Finanční poradna. Ukončení sezóny Autokempu Baška. Přijela pouť. Vařte s námi:: podzimní recepty. Rozhovor s rybím farmářem Radkem Foldynou. Ochotnící měli premiéru hry Slavičí dům v kulturním domě.Bašťanská šestka.proběhla. Senior klub- výlet, zájezd a vzpomínka na divadlo.Co se dělo v knihovně. Podivná sezóna ve fotbale. Baška po sametové revoluci 1989-1990. Vzpomínka na Antonína Vacka, prvního řídícího školy v Kunčičkách u Bašky. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - říjen 2020 Populární

provedl 577 stažení

Stažení (pdf, 8.43 MB)

2020-10-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - říjen 2020

Zpravodaj říjen (10/2020) Na obálce říjnového čísla začneme slovem Radomíra Bělíka, starosty SDH Hodoňovice a zprávou z hudebního Minifestu, který proběhl na přehradě. Pak následují výběry z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. Poděkování MUDr. Marii Kocichové. Informace o letošním vítání občánků. Seznámíte se s „canisterapií“. RenoFarma Beskyd, a. s., informuje, jaké práce se v zemědělské oblasti budou v říjnu realizovat. Finanční poradna. Informace o u Odboru služeb a o 4. místě v soutěži O keramickou popelnici. Zajímavý projekt pro řidiče seniory. Něco o houbách. ČEZ Distribuce také informuje. Článek o zájezdu do Jeseníků. Rozhovor s Lenkou Valentovou. Lašský král slavil 75. narozeniny. Bašťané oslavili Den Malé Bašky. Reportáž o letošním Gulášfestu i o soutěži hasičů v Hodoňovicích. Týdenní soustředění mladých rybářů. Senior klub a výlety seniorů. Pohled do knihovny v Bašce na obrazy Milana Pastrňáka. Fotbalisté jsou v nové sezóně. Ve škole v Bašce proběhl Festival inspirace v přírodních vědách a vítání prvňáčků. Nový přístup k žákům ve škole aneb Na co můžeme být v Bašce hrdí (2.část). Taky něco o mateřské škole a stavebních změnách. Z dobového tisku. Pouť v Hodoňovicích a zvony v kostele Panny Marie. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - září 2020 Populární

provedl 1037 stažení

Stažení (pdf, 8.30 MB)

2020-09-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - září 2020

Zpravodaj září (09/2020) Na obálce zářijového čísla začneme slovem Dajány Zápalkové o Čendaspolku a příměstském táboře v Bašce. Pak následují výběry z usnesení Rady obce Baška a informace o volbách do zastupitelstev krajů. RenoFarma Beskyd, a. s., informuje, jaké práce se v zemědělské oblasti budou v září realizovat. Přehled zájmových aktivit pro děti. Odpadové hospodářství v Bašce. Informace o Mobilním Rozhlasu. V autobusech platí nové přepravní podmínky. MAS Frýdlantsko-Beskydy zve na finanční konferenci. Trochu finanční poradny a SmVak oznamuje, jak úsporně nakládat s vodou. Zdeněk Pácha-rekordman ve vynesení nejtěžšího nákladu na Sněžku. Czech Tour 2020 projela Baškou. REKOLA Bikesharing a další sezona v Bašce. Malobašťané dokončili další stavbu. Letošní příměstský tábor v Bašce. Co se dělo v knihovně. Fotbalový klub začíná novou sezonu. Nový přístup k žákům ve škole aneb Na co můžeme být v Bašce hrdí (1.část). Sokol ano či ne aneb Odkaz Sokola v dnešní době. Zamyšlení nejenom nad historií sochy sv. Václava kostela v Bašce, ale také nad životem autora této sochy. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - červenec, srpen 2020 Populární

provedl 982 stažení

Stažení (pdf, 9.60 MB)

2020-0708-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červenec, srpen 2020

Zpravodaj červenec, srpen (07,08//2020) Na obálce červencového, srpnového čísla začneme slovem Davida Blahuty k letošní absenci kulturních akcí. Pak následují výběry z usnesení Rady obce Baška a Zastupitelstva obce Baška. RenoFarma Beskyd, a. s., se omlouvá za zápach, ba přímo smrad linoucí se počátkem července z jejich bioplynové stanice. Zájezd do Jeseníků se chystá na září. Starostka a místostarosta se setkali s dárcem krve a odměnili ho. Centra SmVak jsou opět v provozu. Stavební zákon zjednoduší povolování staveb. Baška dostala osvědčení o úspoře emisí. Něco také najdeme o bezpečných prázdninách. IN.F. obálky jsou na světě. Soutěž o Radniční listy 2020. Finanční poradna. Začala sezona kempu v Bašce. Máme svou včelařskou stezku. Silné deště zasáhly i Bašku. Koho volat při likvidaci hmyzu. Máme nové pekařství Boček a Řeznictví H&H přesídlilo na nové místo (viz rozhovor s Janou Baranovou). Senioři na výletě. Cestička okolo Bašky trhala rekordy. Smažila se vaječina i bramborové placky. Co se dělo v knihovně. Fotbalový klub nabírá nové rekruty. Festival inspirace v přírodních vědách ve škole v Bašce! Historie našeho Zpravodaje obce Baška a Sokola v Bašce. Tak šel čas.

.

pdf Zpravodaj obce Baška - červen 2020 Populární

provedl 1092 stažení

Stažení (pdf, 7.57 MB)

2020-06-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červen 2020

Zpravodaj červen (06/2020) Na obálce červnového čísla začneme slovem starostky a místostarosty k letošním prázdninám. Pak následují informace o příměstském táboře na Bašce Indiáni 2020 a o obecním zájezdu do Jeseníků. V této bezprecedentní době je důležitá finanční gramotnost, o níž píše Petr Olašín. Také probíhající stavební práce jsou zmíněny, hlavně úpravy na silnici I/56 v úseku Baška-Frýdlant nad Ostravicí. O situaci s řepkou v naší obci se dozvíme z pera ředitele firmy RenoFarma Beskyd, a. s., Ing. Zbyňka Kuzuba. Víte, že Češi jsou v třídění odpadu jedni z nejlepších v Evropě? Mobilní hospic Ondrášek informuje... Za hodoňovickou školou vyrostlo nové multifunkční hřiště a cesta k místní pískovně se mění a přestavuje. Rozhovor s Lenkou Černiakovou ze Školičky také nechybí. Májka se dle tradice u nás stále staví. Červen je měsíc myslivosti a do polí se vracejí tzv. pásové seče. Oznamuje se zde také, co dělají senioři a co se událo a bude dít v naší knihovně. Příběhy o koronaviru a reakce na článek p. Saforka snad také zaujmou. Číslo končí informacemi o kempu na přehradě, o Mimoňcích v Africe a o olympiádě v čemkoliv. Vzpomínku na kronikářku Bašky a autorku veršů a písní Libuši Karasovou připomíná článek o jejích nedožitých 80. narozeninách.

pdf Zpravodaj obce Baška - květen 2020 Populární

provedl 1156 stažení

Stažení (pdf, 9.86 MB)

2020-05-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - květen 2020

Zpravodaj květen (05/2020) - Na obálce květnového čísla začneme informací ke koronaviru. Nechybí představení dalšího ze zastupitelů – Jiřího Sýkory, dále Vás čeká povzbuzení od faráře Pawla Grodka, připomenutí výročí osvobození obce, výběr z usnesení rady obce a zastupitelstva obce, informace o snížení DPH u stočného, Příměstský tábor na přehradě Baška – INDIÁNI 2020, Poskytování osobní asistence v obci Baška, Doporučení a informace k probíhající epidemii koronaviru, Zkroťte své finance 1. – Jak předejít zadlužení, Jsme doma. Tak si pojďme číst., Český institut finanční odpovědnosti a.s. informuje ..., Odbor služeb obce Baška informuje ..., Ukliďme Česko – proběhlo komorně, Výroba kraslic není složitá, zvládnou ji i děti, Rozhovor s Tomášem Slamjákem, Co se dělo v naší knihovně?, Výstava obrazů Milana Pastrňáka, Vařte s námi, Ani ve stavu nouze zpěváci neztratili náladu, Člověk míní, Škola a koronavirus, Nazahlcujte je. Neznámkujte, čtyřky dáváte rodičům, vzkazuje kolegům jeden z nejlepších učitelů světa, Žáci ZŠ Baška v rámci výtvarné výchovy plnili výzvu své učitelky, Zápis do první třídy ve znamení koronaviru, Jak vypadá vyučování na dálku, Úžasné myšlenkové mapy do dějepisu od 8. A, IN MEMORIAM 15. března 1939 – 5. května 1945, Z tvorby Boženy Peterkové, janovické rodačky – autorky lidových veršů a písní (*1911 - †1985), Tak šel čas, v závěru čísla je pro volnou chvilku křížovka.

pdf Zpravodaj obce Baška - duben 2020 Populární

provedl 897 stažení

Stažení (pdf, 8.47 MB)

2020-04-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - duben 2020

Zpravodaj duben (04/2020) - Na obálce dubnového čísla začneme článkem o velikonocích. Nechybí představení dalšího ze zastupitelů – Ing. Miroslava Slaniny, dále Vás čeká výběr z usnesení rady obce, informace o soutěži Vesnice roku 2020, Odečet vodoměru SmVaK Ostrava, Očkování psů, Blahopřání, Doporučení a informace k probíhající epidemii koronaviru, Bohoslužby o velikonočních svátcích, Baby club Paleček, Všimli jste si, že po delší době opět běží přesný čas na věžních hodinách sv. Václava v Bašce?, Rozhovor s Ivanem Pasičnykem, Veselý hodoňovický Masopust s Valašským vojvodou, Naši akční senioři, Myslivost v dubnu, Fotbal Baška, Součástí projektu „Baška dětem“ je kroužek orientačního běhu. Přidáš se?, Co se dělo v naší knihovně?, Vařte s námi, Karnevalové veselí, Kavárnička trochu jinak, Naši malí velcí politikové PARLAMENŤÁČI, Na skok do doby ledové, Zápis do 1. třídy, Před sedmdesáti lety došlo k násilné likvidaci všech řeholních řádů v Československu, Vzpomínky na olympijskou vítězku, Tak šel čas, v závěru čísla nechybí pozvánky na nadcházející akce v obci Baška.

pdf Zpravodaj obce Baška - březen 2020 Populární

provedl 1108 stažení

Stažení (pdf, 8.01 MB)

2020-03-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - březen 2020

Zpravodaj březen (03/2020) - Na obálce březnového čísla začneme článkem o tom, jak probíhal Country bál v Hodoňovicích. Nechybí představení dalšího ze zastupitelů – Rolanda Tomáše, dále Vás čeká výběr z usnesení rady obce a zastupitelstva obce, plánované investiční akce pro rok 2020, Blahopřání, Tříkrálová sbírka 2020, Statistika obyvatel, Dopravní omezení, Senior Taxi v Bašce v plném proudu, Dobrovolnická činnost ve Frýdlantu nad Ostravicí a okolí, Poplatek ze psů – splatnost do 31. 3. 2020, Právní poradna, Rozhovor s Veronikou a Jiřím Karáskovými z Kunčiček u Bašky, Byli jsme při tom, Rozhovor s Hynkem Karáskem, Děti si užívaly zábavy na svém karnevalu, Ten dělá to a ten zase tohle, Příprava na zajímavé jaro, Bašťanské volejbalistky chtějí titul, Víte, že..., Co se dělo v naší knihovně?, Několik poznámek ke kurzu kreslení, Ze statistiky knihovny Baška za rok 2019, Vařte s námi, Osmáci zpět v Bašce, Okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce, Přátelské setkání sousedních škol, Děti ze školní družiny Mimoňci v Izraeli, Muzikohrátky ve školních družinách Základní školy Baška, Vzpomínka na dětství prožité ve škole v Hodoňovicích, Radislav Koval, tvůrce zlaté éry činohry ostravského divadla, prožil své mládí v Bašce, Tak šel čas, v závěru čísla nechybí pozvánky na nadcházející akce v obci Baška.

pdf Zpravodaj obce Baška - únor 2020 Populární

provedl 1305 stažení

Stažení (pdf, 7.25 MB)

2020-02-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - únor 2020

Zpravodaj únor (02/2020) - Na obálce únorového čísla začneme článkem o tom jak probíhal turnaj v ping pongu o pohár starostky obce Baška. Nechybí představení dalšího ze zastupitelů - Mgr. Martina Ogořalka, dále Vás čeká ohlédnutí kronikářky obce Baška za rokem 2019, Informujeme, že semafor u ZŠ je již v provozu, Autobusová obslužnost obce, ohlédneme se za 20. ročníkem Plesu obce Baška, Blahopřání, Bašce se narodí nový baby klub Paleček, rozhovor s P. Josefem Pavlasem, Beseda s laickým misionářem, Tipy na výlety k vodě - Baška, Vánoční jarmark na Malé Bašce, Laši se setkali na Monte Čupelu už pojedenácté, Podpora MSK pro včelařský kroužek, LSPS Baška nezahálí - byli gratulovat k 125. výročí nejstaršího lužickosrbského sboru Meja v Radworju, Myslivost - Liška Rézička, Hasiči z Hodoňovic bilancovali, "Velký" tenisový turnaj, Silvestrovský fotbálek, Co se dělo v naší knihovně? Pozvání na nadcházející akce v knihovně. Čeká vás nová rubrika "Vařte s námi", Předvánoční čas mateřské školy v Bašce, Adaptační pobyt 6. tříd se vydařil, Jak šly děti ze školní družiny Mimoňci potěšit před Vánocemi seniory, Ohlédnutí nad nejstarší historií železniční tratě, Tak šel čas, v závěru čísla nechybí pozvánky na nadcházející akce v obci Baška.

pdf Zpravodaj obce Baška - leden 2020 Populární

provedl 1499 stažení

Stažení (pdf, 6.91 MB)

2020-01-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - leden 2020

Zpravodaj Leden (01/2020) - V lednovém čísle se Vám na úvodní stránce představí další ze zastupitelů obce Baška Aleš Ludvík. Obálku zdobí fotografie Taťány Prokešové a báseň Bohumíra Vidury. Nechybí výběr z usnesení Rady obce a výběr z usnesení prosincového Zastupitelstva obce Baška. Dále se dozvíte jaké budou místní poplatky v roce 2020, Obec Baška bude v roce 2020 hospodařit s více než 115 milióny korun, Ptáte se nás...Web místní akční skupiny představuje podpořené projekty. V roce 2020 budeme opět podporovat zemědělce, ale i občanskou vybavenost, informujeme o nových tarifních a smluvních přepravních podmínkách v MHD. Představujeme Vám nový projekt MSK - Seniory pomohou zachraňovat obálky v ledničce, SmVak upozorňuje o zabezpečení vodoměrů před poškozením. Cena vodného a stočného od 1.1.2020, Tipy a triky osobní asistentky, Poděkování firmě Mountfield. Ohlédneme se za rozsvěcováním stromečku v Bašce, rozhovor se Zbyňkem Kozubem - ředitelem ZD Beskyd Palkovice, a.s., mladé včelaře navštívil Mikuláš a Mikuláš také naděloval v Hodoňovicích, v Hostinci U Čendy proběhl adventní koncert - Michal Tučný Revival, Zpráva o činnosti Čendaspolku a Senior klubu Baška za rok 2019. Co se dělo v naší knihovně? Křest dvou nových knih o Beskydech na horském hotelu Visalaje, Dětský živý betlém, Děti ze školní družiny "Mimoňci" ve Švýcarsku, Návštěva u rybáře, Smutná vzpomínka - srážka vlaků na trati mezi Paskovem a Vratimovem, rubrika "Tak šel čas", Inzerce a nakonec pozvánky na nadcházející akce.