Adresáře Zpravodaj obce Baška - ročník 2019

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška - prosinec 2019 Populární

provedl 1199 stažení

Stažení (pdf, 10.07 MB)

2019-12-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - prosinec 2019

Zpravodaj Prosinec (12/2019) - V prosincovém čísle se Vám na úvodní straně představí další ze zastupitelů obce Baška - Ing. Radovan Kolek. Dále jsme na úvod vyzpovídali občany, co pro ně znamená advent. Nechybí Výběr z usnesení Rady obce Baška, informujeme, že je k vyzvednutí v knihovně obecní kalendář na rok 2020. Noví občánci byli slavnostně přivítáni, Sportovní komise informuje o své činnosti  v roce 2019, Informujeme o novém dotačním titulu "V Beskydech to žije - 2020", od nového roku nabude účinnosti novela zákona o místních poplatcích, policie informuje o kontrolách chatových oblastí. Nebuďte neviditelní, Vzpomínka na Danuši Hradilovou, Obecní služby mají nového vedoucího, Zima a komunikace v obci, Vánice seniorů, Tříkrálová sbírka, seznam bohoslužeb o vánočních svátcíh, rozhovor s Ivou Maršálkovou, Bavili jsme se a hodovali na hodoňovickém krmáši, 6. ročník běžeckého závodu 1/2 šichta na Čupku úspěšně za námi, Netradičně se pekly tentokrát i štrůdly, Sametovým koncertem v kostele sv. Václava oslavili 16. listopadu 2019 zpěváci z Bašky 30 let svobody, Fotbal Baška, Mladí rybáři hodnotí sezónu,Exkurze včelařů do Skaličky u Přerova. Mladí hasiči z Bašky na závodě požárnické všestranosti ve Starém Městě, Myslivecký prosinec, Víte, že chovatel poštovních holubů z Bašky se umístil na 3. místě na Moravě? Senioři se nezastavili. V knihovně proběhla přednáška "Otazník jménem Jan Masaryk" a "Den poezie", Autorské čtení v Městské knihovně Frýdek-Místek. Matematická soutěž Zlatá cihla měla úspěch, ZŠ se přihlásila do celostátní soutěže "Vícejazyčnost je bohatství". Strašidelný průvod se světýlky, netradičně si žáci ZŠ Baška připomněli 30 let od Sametové revoluce, Putování časem, Děti se ve školní družině v Bašce dovídají stále něco nového, Děti ze školní družiny "Mimoňci" na wellnes pobytu na Slovensku, Vzpomínka na herce Ladislava Chudíka. Proběhla zajímavá přednáška na téma "Listopad v souvislostech". Nechybí rubrika "Tak šel čas" a pozvánky na připravované akce. 

pdf Zpravodaj obce Baška - Listopad 2019 Populární

provedl 1296 stažení

Stažení (pdf, 8.23 MB)

2019-11-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Listopad 2019

Zpravodaj Listopad (11/2019) - V listopadovém čísle se Vám na úvodní stránce představí další ze zastupitelů - Ing. Lukáš König. Dále se na titulní straně dočtete, jak proběhl letošní závod Bašťanská 6. Nechybí úvodní slovo starostky, Výběr z usnesení Rady a Zastupitelstva obce Baška, Informujeme, že Senior taxi v Bašce má své první klienty z řad našich seniorů, Podané ruce se snaží, aby lidé měli snadnější život. Prohlédnete si fotogalerii ze závodu Bašťanská 6, Policie informuje na co si dát pozor v předvánočním období, Informujeme o opravách komunikací v obci Baška, Upozornění ČEZ, Modrá pyramida radí, jak lze od státu získat zpět až 50% vynaložených nákladů na rekonstrukci vaší nemovitosti. Víte, že proběhla podzimní sbírka Diakonie Broumov? Víte, že poskytování informací má svá pravidla a katastr dělá revizi map? Připomínáme povinné čipovaní psů s možností načipování v obci Baška. Práce obecních služeb, Ptáte se nás..Blahopřání. Rozhovor se Stanislavem Paškem, ohlédneme se za obecním zájezdem, tentokrát do středních Čech, Malobašťané se těší na Ježíška, článek o tom, jak byla naše knihovna nominována v celostátní soutěži, Co se dělo v knihovně, nechybí pozvánky na akce v knihovně, Rytířský rok ve školce v Bašce, Příběh staré věci, Děti se seznámily s významnými kronikami obce Bašky, Adaptační pobyt 5. ročníků ZŠ Baška aneb Babí léto na Horní Bečvě, European Day of Languages 26.9 ve školní družině, Zanechali svou stopu: Leopold Nikel, trocha historie v podání pamětníka Františka Vaníčka - Zatoulané vzpomínky - listopad 1989 - březen 1991, polistopadová fotogalerie, Tak šel čas, nabídka pracovních míst a na konec nechybí pozvánky na akce v obci Baška.

pdf Zpravodaj obce Baška - Říjen 2019 Populární

provedl 1260 stažení

Stažení (pdf, 8.54 MB)

2019-10-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Říjen 2019

Zpravodaj Říjen (10/2019) - V říjnovém čísle se Vám na úvodní stránce představí další ze zastupitelů Mgr. Pavel Eliáš. Na úvodní straně si přečtete, jak probíhalo otevření Základní školy Bašce. Nechybí Výběr z usnesení Rady a také Zastupitelstva obce Baška. Lékařka informuje o očkování proti chřipce. Upozornění na povinné čipování psů, SmVaK informuje jak bojují s černými odběry pitné vody, Upozornění na registr dlužníků CERD, pozvánka na Vítání občánků, Blahopřání, práce Obecních služeb, odpovědi na otázky z rubriky Ptáte se nás, Hodoňovice mají nové hodiny. Článek o tom, jak úspěšná byla letošní sezóna v Autokempu Baška, fotogalerie z otevření Základní školy, rozhovor s Tomášem Chrobákem - učitelem ZŠ Baška, Guláš fest 2019, Loučení s prázdninami, Pohárová soutěž v Hodoňovicích, Myslivecký říjen a jelení říje, Učitelky na čundru, Seniorklub Baška informují o vydařeném výletu, zájezdu a opékání, Co se děo v knihovně. Najdete zde pozvánky na akce v knihovně. Na co se ve školním roce 2019-2020 zaměří v MŠ Kunčičkách u Bašky, Přehled zájmových aktivit pro děti. František Vaníček - V životě jsem měl nemalé štěstí, setkával jsem se s mnoha dobrými lidmi, Před devadesáti pěti lety navštívil T. G. Masaryk náš kraj, Tak šel čas. Na posledních stránkách zpravodaje již tradičně plakáty na nadcházející akce a seznam akcí na měsíc říjen.

pdf Zpravodaj obce Baška - Září 2019 Populární

provedl 1398 stažení

Stažení (pdf, 7.56 MB)

2019-09-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Září 2019

Zpravodaj Září (9/2019)- V zářijovém čísle se Vám na úvod představí další ze zastupitelů obce Baška - RNDr. Martin Čajánek, Ph.D. Dále si na titulní straně přečtete, jak byly letos opět úspěšné Baškohrátky. Úvodní slovo starostky je již tradicí, Usnesení Rady obce, Informujeme o rekonstrukci mostu, o nově zrekonstruovaných chodnících a také o uzavírce rampy od Českého Těšína k magistrátu, Kartu ODIS lze vyřídit i přes internet, Týden pro mobilní hospice, Centrum pro zdravotně postižené MSK o.p.s, Policie ČR informuje jak je důležité být viděn, Termíny konání poutí, Pozvánka na "Den pěstounství", Blahopřání, Zlatá medaile pro Autokemp Baška, Dětská skupina Školička je v provozu již rok a jedeme dál..., Pozvánka na Vítání občánků, Naši mladí rybáři oslavili začátek prázdnin na rybníku Nebesák, Robinsoni na Bašce - Příměstský tábor, Cvičení jógy v Bašce - opět od září, Nová rubrika - Ptali jste se nás...Informace o Senior Taxi, práce obecních služeb, Kůrovec a sucho kam jen oko dohlédne, P. Jan KOMÁREK - salesián dona Bosca, Zdeněk Pácha z Kunčičk u Bašky vynesl 211 kg na Sněžku, rozhovor s Lukášem Handrejchem, Malobašťané oslavili svůj svátek, LSPS, Prázdninová činnost seniorů, Multifunkční hřiště Hodoňovice, Myslivost a krajina kolem nás, Turistické propagační materiály a kulturní magazíny v knihovně, Pozvánky na kulturní akce, Zpráva z technického dozoru a průběhu prací na rekonstrukci ZŠ Baška, Jak se staví škola - díl závěrečný, Již brzy v nové škole, Přislo nám psaní..., Tak šel čas, Akce ZÁŘÍ 2019.

pdf Zpravodaj obce Baška-Červenec/Srpen 2019 Populární

provedl 1614 stažení

Stažení (pdf, 11.34 MB)

2019-07-08-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška-Červenec/Srpen 2019

Zpravodaj Červenec-Srpen (7/8/2019)- V letním dvojčísle se Vám na úvodní stránce představí další ze zastupitelů obce Baška-Richard Bayer. Dále si přečtete článek o nejlepším umístění Bašky v historii Her bez hranic. Nechybí pravidelný úvod starostky, Výběr z usnesení Rady obce Baška, připomeneme si Den obce Baška spojený s oslavami 585 let od první zmínky o naší obci, rozhovor s Kateřinou Bernátkovou, nevynechejte také povídání, jak prožili návštěvu obce Baška "kmotři" z Třebíče. Zpravodaj informuje, kde zjistíte aktuální informace o kvalitě vody a kdy a kde jezdí pojízdná prodejna s potravinami. Obec Baška mezi nejlepšími v třídění odpadu, Obec Baška recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí, Upozornění občanům, cenné rady, jak prožít léto od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, nabídka Moravskoslezského kraje slevových rodinných pasů, článek správkyně kempu Evy Ondračkové o tom, jak je úspěšná letošní obsazenost Autokempu, Autokemp prošel kategorizací, Víte, že musíte shromažďovat doklady o vývozu žumpy?Víte, že naše obec využívá mobilní rozhlas?Občané oslavili svá životní jubilea, přišlo nám psaní od Mirky Malíškové, Dajana Zápalková převzala krásné ocenění za mimořádně kvalitní vedení zpravodaje na Velehradě, na Čupku proběhla 1. Cyrilometodějská pouť, představení nového místeckého děkana, Vydařená cestička-kde?No, přece okolo Bašky! Jak probíhal Country bál, Malobašťané si dále zvelebují své centrum, jejich placky mohou být tradicí, Mladí rybáři sbírají zkušenosti také na závodech, Děti z Bašky kreslily obrázky, ohlédnutí za výletem LSPS do Pacova, Výlety seniorů, Předseda FO TJ Sokol Baška hodnotí skončenou sezónu. Když jsou dvě akce a nemůžete být na obou, Hokejisté s kopačkami, Hasiči z Bašky se zúčastnili vodní záchranářské soutěže na Slezské Hartě, Hasiči cvičili v Pržně a Frýdku-Místku záchranu osob z tekoucí vody, Včelaři informují..., Co se dělo v knihovně?Pasování prvňíčků na čtenáře, Keramika na výletě, Školní projekt "Barvínkův svět", učitel ZŠ Baška-Tomáš Chrobák, vyhrál 1. místo v soutěži pro inspirativní učitele, Ze života 5.B, Čtenářský klub v ZŠ Baška, Jak děti ze školní družiny oslavili se seniory Den matek a Den otců, průběh prací na rekonstrukci ZŠ Baška, závěrem něco z historie-Holokaust se dotkl také obce Baška, rubrika Tak šel čas. Pozvánky na kulturní a sportovní akce-Baškohrátky, GulášFest, Bašťanské léto, divadlo Bosé nohy v parku, Slavnostní otevření ZŠ Baška a Den otevřených dveří...Zadní a poslední strana je věnována seznamu akcí na srpen a září.

pdf Zpravodaj obce Baška - Červen 2019 Populární

provedl 1247 stažení

Stažení (pdf, 6.86 MB)

2019-06-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Červen 2019

Zpravodaj Červen (6/2019) - V červnovém čísle se Vám na úvodní stránce představí další ze zastupitelů obce Baška - Ing.Tomáš Břežek. Dále se na úvod seznámíte, co na letní sezónu 2019 připravuje Autokemp Baška. Nechybí pravidelný úvod starostky, Usnesení Rady obce, Informace o poplatku za odpady za rok 2019, Upozornění pro pejskaře, Rady jak napustit bazén, Pozvánku na tradiční zájezd, tentokrát do středních Čech, Poděkování Čestným dárcům krve, Lékařka informuje o klíšťatech, Myslivci píšou, co myslivost obnáší, Děti z Bašky rády hrají florbal, Rozhovor s Antonií Mužíkovou, Uklízeli jsme Bašku, seznámíte se s péčí a kácení dřevin rostoucích mimo les, Malá Baška obnovila tradici stavění májky, ohlédneme se za pomlázkovou zábavou, pořádanou LSPS Baška, Co se dělo v knihovně? Velikonoční pletení pomlázek a Den Země aneb environmentální výchova v MŠ Baška, Literárně - výtvarná soutěž "Píšeme vlastní příběh", Stav kanalizace v obci aj. Nechybí pozvánky na nadcházející akce jako Country bál, Partička na vzduchu, Baškohrátky, Guláš Fest, Slavnostní otevření nové školy, divadlo "Bosé nohy v parku".

pdf Zpravodaj obce Baška - Květen 2019 Populární

provedl 1447 stažení

Stažení (pdf, 11.88 MB)

2019-05-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Květen 2019

Zpravodaj Květen (5/2019) - Od květnového čísla zpravodaje se Vám na úvodní stránce představí jednotliví členové Zastupitelstva - svůj sloupek zde má David Blahut. Dále se na úvod vrátíme o pár let zpátky - Retro zábava 2019, nechybí však pravidelný úvod starostky, usnesení z Rady obce, upozornění občanům ohledně kanalizace, připomenutí voleb do Evropského parlamentu, Informuje nás Městská policie, seznámíme se s Dopravní komplikací ve Frýdku-Místku, Upozornění vlastníkům lesů, Lékař nás informuje o spalničkách, podíváme se na stav prací ZŠ Baška, Rozhovor s panem Pavlem Tománkem a Karlem Zajkem, Vítali jsme svátky jara, Rybáři zahájili sezónu, děti z Bašky byli u toho, Připravujeme příměstský tábor v Bašce, Mladí hasiči uklízeli Bašku, ale také závodili na Fryčovickém Braňáku, Seznámíme se s činnosti JSDHO Baška v 1Q roku, Co se dělo v knihovně, Co dělali senioři, Čáry máry fuk, Škola naruby, Oslavíme 585 let od první zmínky Bašky, Namísto kostela byla postavena kaple, aj. Nechybí pozvánky na nadcházející akce jako je V rodině velí a vládne muž, Okolo Bašky cestička, Baška na Bašce, Dětský den, Partička na vzduchu, Country bál.

pdf Zpravodaj obce Baška - Duben 2019 Populární

provedl 1205 stažení

Stažení (pdf, 7.82 MB)

2019-04-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Duben 2019

Zpravodaj Duben (04/2019) - V dubnovém čísle, se můžeme seznámit s novou grafikou Zpravodaje obce. Čeká nás ale i nová Setkání s občany, tentokrát přímo v ulicích. Na úvod si připomoneme Hodoňovický Masopust, nechybí však pravidelný úvod starostky, usnesení z Rady obce, čekají nás Volby do Evropského parlamentu, Cyklistická sezóna klepe na dveře, Výsledky z dotazníku o sociálních službách. Pan Karel Koval si bystří mozek šachy již 82 let, Rozhovor s panem Pavlem Eliášem, Na květinové louce u Máji a Vilíka, Hasiči z Bašky ukázali dětem svou techniku, Tajemství knihou, Příbehy staré fotografie, aj. Nechybí pozvánky na nadcházející akce jako je Divoké kočky, Vítání svátků jara, RETRO zábavu, V rodině velí a vládne muž, Pomlázkovou zábavu, Ukliďme Česko, Ukliďme Bašku, Partička na vzduchu, Baška na Bašce. A nově také seznam událostí v nejbližších dnech na zadní straně zpravodaje.

pdf Zpravodaj obce Baška - Březen 2019 Populární

provedl 1381 stažení

Stažení (pdf, 8.96 MB)

2019-03-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Březen 2019

Zpravodaj Březen (03/2019) - Ples obce Baška je úvodní článek březnového čísla zpravodaje. Nechybí však články: Slovo starostky, Usnesení Rady obce Baška, Splatnost poplatků, Pozvánka na Setkání s občany a Vítání občánků, Vznikne na Čupek naučná stezka? Představujeme projekt Baška dětem, Rozhovor s Jiřím Cahou, Tříkrálový turnaj ve stolním tenise, Dětský karneval s Pepino Prckem, Maškarní bál U Čendy - Hodoňovická ZOO plná nezvyklých zvířátek, Vydařený pochod i večírek, Pečení kváskového chleba U Čendy, Vzpomínka na významné osobnosti, Hasičiy z Bašky trénovali na zamzrlé Bašce, Hasičský ples byl super, Broučci v Bašce oslovili, Průběh prací na stavbě ZŠ Baška. V zimě se nenudíme, ale! Barevné dny v MŠ, Muzikohrátky i v MŠ v Kunčičkách, Gumídci jsou malí badatelé a nejraději se učí hrou, Lyžařský kurz dětí MŠ a ZŠ, Školní parlament. Nechybí ani pozvánky na nadcházející akce jako je Masopust, Školní ples, Bašťanský bazar, Divoké kočky, Vítání svátků jara, RETRO zábavu, V rodině velí a vládne muž, Partička na vzduchu.

pdf Zpravodaj obce Baška - Únor 2019 Populární

provedl 1431 stažení

Stažení (pdf, 6.92 MB)

2019-02-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Únor 2019

Zpravodaj Únor (02/2019) - Laši na Čupku je úvod únorového čísla zpravodaje. Nechybí však články: Ohlédnutí kronikářky obce Baška za rok 2018, Usnesení Rady obce Baška, Usnesení Zastupitelstva obce Baška, Máte splněnu jednu z prvních daňových povinností v novém roce?, Upozornění pro občany hrobových míst, V obci Baška přibývá obyvatel, Nový preventivní projekt na ochranu majetku, Dotazník sociálních služeb, Skončil další ročník Tříkrálové sbírky, Špatné parkování v obci, Pozvánka na Setkání s občany, Má smysl třídit odpad, Upozornění Městské policie, Jak vnímáme topnou sezónu?, Rozhovor s Anet Pavlokovou, Vánoční jarmark na Malé Bašce, Laši vystoupali na Monte Čupelo již po desáté, Silvestr - poslední den v roce, Ohlédnutí za rokem 2018 - SDH Baška, Kulturní dům plný kouře a hasičů s dýchací technikou, V prosinci je málo času ..., Co se dělo v knihovně, Vánoční setkání se seniory, Projekt "Od adventu do Vánoc", Vzpomínky na učitele, spisovatele a básníka Frana Směju, Názory občanů. Nechybí ani pozvánky na nadcházející akce jako je Maškarní taneční bál, Přátelský večírek Seniorklubu, Hasičský bál, Masopust, Školní ples, RETRO zábavu, Partička na vzduchu.

pdf Zpravodaj obce Baška - Leden 2019 Populární

provedl 945 stažení

Stažení (pdf, 4.59 MB)

2019-01-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - Leden 2019

Zpravodaj Leden (01/2019) - PF 2019. V prvním čísle zpravodaje roku 2019 nechybí články: Výběr z usnesení Rady obce, Obec Baška bude v roce 2019 hospodaři s téměř 215 milióny korun, Cena vodného a stočného, Rozloučili jsme se s Mons. Josefem Maňákem, Rozhovor s Dajanou Zápalkovou, Nedělní podvečer s Evou Henychovou, Vánoční stromy v obci svítí, Letošní poslední Mikulášská štace, Koho odnesl čert?, Vydařená procházka i předvánoční posezení, Ohlédnutí za rokem 2018 pohledem SDH Hodoňovice, JSDHO Baška se činila i v roce 2018, JSDHO Baška cvičila na Olešné záchranu tonoucího, Hasiči z Bašky dostali od kraje vybavení za cca 80 tis., Hasičská sportovní sezóna, Zpráva o činnosti Čendaspolku za rok 2018, Co se dělo v knihovně, Na Čeladné pokřtili třetí díl knihy O lidech v Beskydech, Zamyšlení nad chováním dětí, Některé z osobností, které se vepsaly více než stoleté historie školy v Bašce. A nechybí opět pozvánky na nadcházející akce - Turnaj ve stolním tenise, Maškarní taneční bál, Přátelský večírek Seniorklubu, Partička na vzduchu, Školní ples, Ples obce Baška.