pdf Zpravodaj obce Baška-Červenec/Srpen 2019 Populární

Stažení (pdf, 11.34 MB)

2019-07-08-zpravodaj-Baska.pdf

Zpravodaj obce Baška-Červenec/Srpen 2019

Zpravodaj Červenec-Srpen (7/8/2019)- V letním dvojčísle se Vám na úvodní stránce představí další ze zastupitelů obce Baška-Richard Bayer. Dále si přečtete článek o nejlepším umístění Bašky v historii Her bez hranic. Nechybí pravidelný úvod starostky, Výběr z usnesení Rady obce Baška, připomeneme si Den obce Baška spojený s oslavami 585 let od první zmínky o naší obci, rozhovor s Kateřinou Bernátkovou, nevynechejte také povídání, jak prožili návštěvu obce Baška "kmotři" z Třebíče. Zpravodaj informuje, kde zjistíte aktuální informace o kvalitě vody a kdy a kde jezdí pojízdná prodejna s potravinami. Obec Baška mezi nejlepšími v třídění odpadu, Obec Baška recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí, Upozornění občanům, cenné rady, jak prožít léto od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, nabídka Moravskoslezského kraje slevových rodinných pasů, článek správkyně kempu Evy Ondračkové o tom, jak je úspěšná letošní obsazenost Autokempu, Autokemp prošel kategorizací, Víte, že musíte shromažďovat doklady o vývozu žumpy?Víte, že naše obec využívá mobilní rozhlas?Občané oslavili svá životní jubilea, přišlo nám psaní od Mirky Malíškové, Dajana Zápalková převzala krásné ocenění za mimořádně kvalitní vedení zpravodaje na Velehradě, na Čupku proběhla 1. Cyrilometodějská pouť, představení nového místeckého děkana, Vydařená cestička-kde?No, přece okolo Bašky! Jak probíhal Country bál, Malobašťané si dále zvelebují své centrum, jejich placky mohou být tradicí, Mladí rybáři sbírají zkušenosti také na závodech, Děti z Bašky kreslily obrázky, ohlédnutí za výletem LSPS do Pacova, Výlety seniorů, Předseda FO TJ Sokol Baška hodnotí skončenou sezónu. Když jsou dvě akce a nemůžete být na obou, Hokejisté s kopačkami, Hasiči z Bašky se zúčastnili vodní záchranářské soutěže na Slezské Hartě, Hasiči cvičili v Pržně a Frýdku-Místku záchranu osob z tekoucí vody, Včelaři informují..., Co se dělo v knihovně?Pasování prvňíčků na čtenáře, Keramika na výletě, Školní projekt "Barvínkův svět", učitel ZŠ Baška-Tomáš Chrobák, vyhrál 1. místo v soutěži pro inspirativní učitele, Ze života 5.B, Čtenářský klub v ZŠ Baška, Jak děti ze školní družiny oslavili se seniory Den matek a Den otců, průběh prací na rekonstrukci ZŠ Baška, závěrem něco z historie-Holokaust se dotkl také obce Baška, rubrika Tak šel čas. Pozvánky na kulturní a sportovní akce-Baškohrátky, GulášFest, Bašťanské léto, divadlo Bosé nohy v parku, Slavnostní otevření ZŠ Baška a Den otevřených dveří...Zadní a poslední strana je věnována seznamu akcí na srpen a září.