Adresáře Zpravodaj obce Baška - ročník 2023

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška - prosinec 2023 Populární

provedl 680 stažení

Stažení (pdf, 9.44 MB)

2023-12-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - prosinec 2023

Zpravodaj prosinec (12/2023) - na obálce se dočtete o velkém zájmu Dětské skupiny Školička. Na konci roku nám své slovo dal i starosta obce pan Tomáš Břežek. Tradičně nechybí výběr usnesení z Rady obce. Dozvíme se jak je to se zimní údržbou. Vyhodnocení soutěžě okno-balkon-terasa. V rozhovoru se nám představí maskot obce Ovečka a její tvůrci - David Blahut a Libuše Kaňoková. Přivítali jsme 39 nových občánků. Na kulinářské soutěži v Hodoňovicích byla rekordní účast. Opět se běžela Šichta na Čupek. Jak jste slavili svátek svatého Martina? Kde se vzal, tu se vzal SKAUTing v Bašce. Podzimní zážitky seniorů. Fotbalisté dohráli podzimní část sezóny. Základní škola byla na výletě do Londýna za Harry Potterem. Nechybí ohlédnutí - co se dělo v knihovně. Závěr roku přináší i spousta PF přání spolků, organizací v obci. A tradičně zveme na následující akce v rámci pozvánek - Vánoční koncert LSPS, Silvestrovský výšlap na MonteČupelo, Ples obce Baška, 3. skautský ples, Dětský karneval, Vánoční recitál ALISHI. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - listopad 2023 Populární

provedl 724 stažení

Stažení (pdf, 10.31 MB)

2023-11-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - listopad 2023

Zpravodaj listopad (11/2023) - na obálce úvod článku - Hodoňovický krmáš tentokrát trochu slavnostnější. Přečíst si můžete výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva obce. Připomeneme si, že září bylo období poutí v Bašce. Hlasování v soutěži okno-balkon-terasa. V rozhovoru se nám představí krajkářka Helena Slívová. Hasiči z Bašky se vydali k Jadranu, aby navštívili místní hasiče z obce Baška na ostrově Krk. A zpěváci z LSPS dobyli Řím. Holubáři nám taky dávají o sobě vědět. Nechybí ohlédnutí - co se dělo v knihovně. Ve školní družině se v letošním roce rozhodli u dětí posílit poznatky zdraví a zdravého stravování. A tradičně zveme na následující akce v rámci pozvánek - Strašidelný průvod, Tradiční sběr papíru, Vánoční tvoření u Čendy, Rozsvěcování stromečku, Chléb a pomazánka, Mikuláš u Čendy, Zájezd Vánoční KRAKOW, Vzpomínkový koncert na Jožku Eliáše, koncert Petry Janů, vánoční recitál ALISHI, Ples obce Baška. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - říjen 2023 Populární

provedl 619 stažení

Stažení (pdf, 12.33 MB)

2023-10-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - říjen 2023

Zpravodaj říjen (10/2023) - Na obálce setkání sousedů z Malé Bašky. Přečíst si můžete výběr usnesení z Rady obce. Věra Žídková nám připomene možné očkování proti různým infekčním onemocněním. Přesto, že nám v září začal nový školní rok, tak letošní prázdniny v Bašce byly obohaceny o několik promítání pod hvězdami. Nádherné počasí doprovázelo tradiční zájezd obce Baška. Hasiči nám přivezli zlato, stříbro a bronz. V Hodoňovicích se konala jubilejní pohárová hasičská soutěž. V rozhovoru se nám představí Tomáš Sova. Premiéra Letního plesu na Čupku a na GulášFestu se snědlo přes 800 l guláše. Proběhl i včelařský den. Navštívili jsem Třebíč, kde probíhaly oslavy. Nechybí aktivity našich seniorů, fotbalistů, knihovny obce a základní školy. A tradičně zveme na následující akce v rámci pozvánek - Drakiádu, Krmáš, Šichta na Čupku, Koncert Petry Janů, tradiční kulinářskou soutěž, Rozsvěcování stromečku, Zájezd Vánoční KRAKOW. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - září 2023 Populární

provedl 647 stažení

Stažení (pdf, 9.63 MB)

2023-09-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - září 2023

Zpravodaj září (09/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a s článkem o příměstském táboru se vrátíme do budoucnosti. Přečíst si můžete výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva obce. Vyhodnotili jsme soutěž - Místo mého srdce. V centru obce došlo k úpravě parkování. S rybáři se podíváme "do třetice na rybníce". Připomeneme si první RETRO Open Air zábavu. Základní škola je jedna z ekologicky nejzdatnějších škol. Přehled zájmových aktivit pro děti. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - Včelařský den, Pouťovou zábavu, Memoriál Eduarda Stanczaka, Krmáš, Šichta na Čupku, Koncert Petry Janů. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - červenec/srpen 2023 Populární

provedl 1029 stažení

Stažení (pdf, 6.84 MB)

2023-0708-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červenec/srpen 2023

Zpravodaj červenec/srpen (07-08/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a připomenutí historicky nejlepšího umístění na Beskydských hrách bez hranic. Přečíst si můžete výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva obce. V anketě jsme se zeptali zastupitelů jsme se zeptali, jak to měli s prázdninovými tábory. Přečíst si můžete informace o projektu obce - Výstavba chodníku v Hodoňovicích. Nahlédneme na první dny příměstského tábora, který navštívili vojáci. Přinášíme vám i veleúspěchy našich mladých rybářů. Zpět se podíváme i na oslavy 85. let fotbalu, RETRO dětský den v Hodoňovicích, pohádkovou cestu hasičů, včelařskou vaječinu nebo bohatý jarní program seniorů. Nechybí informace co se dělo v knihovně nebo v ZŠ Baška. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - Letní kina v různých částech obce, RETRO OPEN AIR párty, GulášFest. Čekají nás i dvě divadelní představení na podzim. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - červen 2023 Populární

provedl 940 stažení

Stažení (pdf, 7.68 MB)

2023-06-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červen 2023

Zpravodaj červen (06/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a jak to v "KáDéčku" rozjel Lašský smíšený pěvecký sbor. Přečíst si můžete výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva obce. Vyhlašujeme fotografickou soutěž. Připomínámí splatnost poplatku za odpady. Přečíst si můžete informace o projektu obce - Rekonstrukce plotu na hřbitově v Bašce. Představení činnosti sociální komise. Dopravní výchova na základní škole. Rozhovor s Janinou Ptakovou. Pálení čarodějnic na Čupku, Úspěchy mladých hasičů. Okolo Bašky cestička nevedla, šlo se středem obce. Nechybí informace co se dělo v knihovně nebo v ZŠ Baška. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - Baškohrátky ala BaškaFest, Dětský sportovní den. Hry bez hranic, Pohádkovou cestu, Letní kina v Bašce. Čekají nás i dvě divadelní představení na podzim. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - květen 2023 Populární

provedl Tagged in zpravodaj 950 stažení

Stažení (pdf, 11.60 MB)

2023-05-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - květen 2023

Zpravodaj květen (05/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a jak zněly dávné hity kulturním domem. Následuje informace o změně distribuce zpravodaje. Přečíst si můžete i výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva obce. V rámci akce Baška na Bašce můžete podpořit aktivity našich dětí. Chtěli bychom rozjet skauting v Bašce. Mladí rybáři nás informují co se dělo o zimním a předjarním období. Připomínáme vám napojení na splaškovou kanalizaci obce. Co se dělo na zelený čtvrtek, nebo o akci Ukliďme Bašku. Přečteme si rozhovor s Richardem Bayerem. Dozvíme se, co se děje u mladých hasičů, seniorů, nebo že LSPS v květnu slaví. Nechybí informace co se dělo v knihovně nebo v ZŠ Baška. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - Baškohrátky ala BaškaFest, Okolo Bašky cestičku, Baška na Bašce nebo Výroční koncert LSPS - Starci na chmelu. Čekají nás i dvě divadelní představení na podzim. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - duben 2023 Populární

provedl 312 stažení

Stažení (pdf, 10.29 MB)

2023-04-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - duben 2023

Zpravodaj duben (04/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a připomenutí, že nás čekají Velikonoční svátky. Následuje výběr usnesení z Rady obce a výsledky anktey ke Zpravodaji obce Baška. Informace o vzniku Poradenského centra Charity FM v Bašce. O činnosti obecní policie. Víte, že bašťanští fotbalisté vyhráli Okresní přebor? O stavebně náročném roku Povodí Odry. Ohlédneme se za veselím na Hodoňovickém masopustu. Přečteme si rozhovor se Zdeňkem Ferencem - předsedou Mysliveckého spolku. Baby club Paleček pořádá dětské odpoledne. Nechybí informace co se dělo v knihovně nebo v ZŠ Baška. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - Pomlázkovou zábavu, Ukliďme Bašku, Včera, dnes a zítra s Felixem Holzmannem. Baškohrátky ala BaškaFest, Okolo Bašky cestičku, Baška na Bašce nebo Výroční koncert LSPS - Starci na chmelu. Čekají nás i dvě divadelní představení na podzim. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - březen 2023 Populární

provedl 532 stažení

Stažení (pdf, 8.11 MB)

2023-03-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - březen 2023

Zpravodaj březen (03/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a ohlédnutí za karnevalovým veselím U Čendy. Následuje výběr usnesení z Rady obce a výsledky prezidentských voleb. Informace o Tříkralové sbírce. Informujeme o preventivní činnosti obecní policie u žáků ZŠ, výměně oken v kulturním domě. Víte, že máme v obci reprezentanty v závodě LH24, nebo snowboardingu? Hasičský večírek v Hodoňovicích se vydařil. Zimní příprava fotbalistů. Senioři se bavili a tancovali na večírku. Nechybí informace co se dělo v knihovně nebo v ZŠ Baška. Přinášíme první informace o příměstském táboře v Bašce. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - divadlo Ochotnického spolku Malenovice - Vraždy v hotelu Pine Hill Inn, RETRO zábavu, Pomlázkovou zábavu, Vítání svátků jara, Ukliďme Bašku, Včera, dnes a zítra s Felixem Holzmannem. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - únor 2023 Populární

provedl 722 stažení

Stažení (pdf, 6.30 MB)

2023-02-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - únor 2023

Zpravodaj únor (02/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška a jaké to bylo na Pyžamovém bále. Následuje ohlédnutí kronikářky obce, výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva. Informace o rozpočtu obce na rok 2023 a místních poplatcích. V anketě bychom rádi znali Váš názor na Zpravodaj obce. Obec vyhlásila veřejnou sbírku, změnila přednost na křižovatce v centru. Přečteme si rozhovor s Matyášem Pomezným. Na Silvestra bylo živo na Čupku i na fotbalovém hřišti. LSPS rozdával radost nejen v kostelích v čase vánočním. Konal se tradiční turnaj ve stolním tenise. Nechybí informace co se dělo v knihovně nebo v ZŠ Baška. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - Masopust, RETRO zábavu. Vyluštit si můžete opět křížovku.

pdf Zpravodaj obce Baška - leden 2023 Populární

provedl 402 stažení

Stažení (pdf, 5.06 MB)

2023-01-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - leden 2023

Zpravodaj leden (01/2023) - Na obálce další pověst Jaromíra Poláška. Následuje slovo starosty a výběr usnesení z Rady obce a Zastupitelstva. Ceny vodného a stočného pro rok 2023. Přečteme si jak se Baška rozzářila, jak probíhalo čertovské řádění u Čendy, nebo výstava holubů. SDH Hodoňovice mělo výroční schůzi, senioři absolvovali pár výletů. Nechybí informace co se dělo v knihovně nebo v ZŠ Baška. A zveme Vás i na následující akce v rámci pozvánek - Vesnický pyžamový bál, Hasičský večírek, Dětský karneval, Hodoňovický masopust a další. Vyluštit si můžete opět křížovku.