Adresáře Zpravodaj obce Baška

Zpravodaj obce Baška

Zpravodaj obce Baška vychází jako periodický tisk územního samosprávného celku v měsíčním vydání. Výdává jej Obecní úřad Baška pod reg. známkou MK ČR E 20187. Náklad tisku je 1 530 ks, je neprodejný a dostává jej každá domácnost v obci Baška.

Uzávěrka je vždy k 15. dni předchozího měsíce.
Příspěvky posílejte výhradně na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Členové Redakční rady: Dajana Zápalková, David Blahut, Martin Čajánek, Martin Ogořalek, Marcela Richtrová
Korektorka: Markéta Lúčanová

Zpravodaj obce Baška se řídí Etickým kodexem.

Informace o cenách inzerce do zpravodaje viz Ceník 

 

Dokumenty

pdf Zpravodaj obce Baška - květen 2022 Populární

provedl 162 stažení

Stažení (pdf, 7.81 MB)

Baska_05-2022_web.pdf

Zpravodaj obce Baška - květen 2022

Zpravodaj květen (5/2022) Na obálce květnového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky Jak se starý Mrkva odebral k Pánu. Obec Baška připomíná 77. výročí osvobození obce od nacistické okupace, kdy 5. května proběhne položení kytic u pomníků padlých ve druhé světové válce. Výběr z Usnesení Rady obce Baška a Výběr z Unesení Zastupitelstva obce Baška nesmí chybět. Vítání občánků konečně proběhlo tradičním způsobem. Odbor služeb a Distribuce ČEZ informují. Představujeme službu REHAST. Informujeme o blížících stavebních se pracích v centru obce. Workoutové hřiště má nové prvky. Obecní policie: Kamery opět pomohly k vypátrání pachatele. Těší nás Úspěchy mladých Bašťanek v alpine snowboardingu. Retro zábava rozproudila život v místním kulturním domě. Přinášíme Rozhovor s Natalijou Pavlasovou. Jak proběhlo vítání jara v Hodoňovicích. Co se dělo v knihovně. Vařte s námi. Noc s Andersenem v MŠ Baška. Jak jsme si užili jaro v naší školce. IT technologie a digitální kompetence jako součást výuky ve škole v Bašce. Jak naše třída pomáhala uklízet Bašku v akci Ukliďme Česko. Březnové putování školní družiny Smajlíci po světě. Školní družina Smajlíci v Asii. Známe své rodáky? Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - duben 2022 Populární

provedl 185 stažení

Stažení (pdf, 10.16 MB)

Baska_04-2022_web.pdf

Zpravodaj obce Baška - duben 2022

Zpravodaj duben (4/2022) Na obálce dubnového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky: Rak v Hamru a také si můžeme přečíst Velikonoční zamyšlení Jiřího Kalivody. Obec Baška přeje všem krásné Velikonoce. Davida Blahut nás informuje o tom, co se děje a bude dít v kultuře. Tradiční Výběr z Usnesení Rady obce Baška nesmí chybět. Jak proběhl letošní obecní ples. Komise pro sport, školství a práci nás informuje o tom, co se děje v naší škole. Součástí projektu Baška dětem je nově baby club Paleček, s jehož majitelkou Petrou Cinkrautovou vám přinášíme rozhovor. Co je to odlehčovací služba RESPIT? Sdílená kola Nextbike jsou od března opět v ulicích Frýdku-Místku a také v Bašce. Pozor, střediska údržby odvážejí od silnic tisíce tun odpadu ročně! Domácnostem ohroženým růstem cen energie pomůže upravený příspěvek na bydlení. Bezplatný kurz Podnikni to! vás naučí podnikat bezpečně a bez rizika. I Baška pomáhá Ukrajině hmotným způsobem a ubytováním. Policejní kamery pomáhají usvědčit pachatele. Posvítili jsme si na černé skládky. Po roční pauze šly masopustní maškary opět Hodoňovicemi. Začíná fotbalové jaro. Rybářský kroužek informuje. SDH Hodoňovice slaví letos 100 let a mladí hasiči z Bašky se v soutěžích velmi činí. Aktivity seniorů na počátku roku 2022. Co se dělo v knihovně. Vařte s námi. Žáci ZŠ Baška pomáhají Ukrajině, ale také si v Polárce zabruslili. Únorové putování školní družiny Smajlíci po světě. Počíná nová rubrika Známe své rodáky?. Luštíme křížovku. Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - březen 2022 Populární

provedl 247 stažení

Stažení (pdf, 9.95 MB)

Baska_03-2022_web.pdf

Zpravodaj obce Baška - březen 2022

Zpravodaj březen (3/2022) Na obálce březnového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky: Není radno chválit Boha před zlým duchem a Hanka Poledníková píše o plese naruby, kde i královna plesu byla fousatá. Následuje Slovo starostky obce o tom, že sběrný dvůr není skládka a výběr z Usnesení Zastupitelstva obce Baška. Přečtete si Výsledky ankety Architektonicko-urbanistická studie centra obce Baška. Děkujeme vám za podporu Tříkrálové sbírky. Informujeme, kdy a kde proběhne letošní vítání občánků. V březnu proběhne další setkání starostky a místostarosty s občany. Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. informuje. Poradenské centrum Charity F-M nyní nově i ve vašich domovech. Nadace ČEZ vyhlásila granty na rok 2022. Na farmářských trzích na místeckém náměstí nakoupíte i odpoledne. Obecní policie Baška o elektrokolech, motokolech a koloběžkách. I letos v Bašce proběhne příměstský tábor, který vede Hanka Kolomazníková, s níž přinášíme rozhovor. Mandl v Bašce. V Hostinci U Čendy proběhl dětský karneval. Fanoušci sportu jistě potěší Rozpis zápasů jarní části ligy fotbalistů TJ Sokol Baška. SDH Hodoňovice v tomto roce oslaví 100 let od svého založení. Co se dělo v knihovně. Vložená brožura Odpadové hospodářství v Bašce. Vařte s námi. Děti z mateřské školy navštívily Městskou knihovnu F-M v Místku a také se hravě učili o ptácích. Ručně malované kameny ŠTĚSTÍ vytvořené žáky ZŠ Baška. Vyhodnocení charitativní akce žáků základní školy na podporu ptáků v Záchranné stanici v Bartošovicích. Putování se školní družinou. Tak šel čas. Kalendárium březen 2022.

pdf Zpravodaj obce Baška - únor 2022 Populární

provedl 301 stažení

Stažení (pdf, 5.68 MB)

Baska_02-2022_web.pdf

Zpravodaj obce Baška - únor 2022

Zpravodaj únor (2/2022) Na obálce únorového čísla Jaromír Polášek představuje další pověst z Bašky: Jak Červenka vykopával poklad. Následuje Ohlédnutí kronikářky obce Baška za rokem 2021. Přečíst si opět můžeme Výběr z usnesení Rady obce Baška a výběr z Usnesení Zastupitelstva obce Baška. Informujeme vás, jaké investiční akce proběhly v roce 2021 a jaké spolky a organizace dostaly dotace na rok 2022. Připomínáme téma Napojení na splaškovou kanalizaci obce Baška. Víte, že v Bašce vešly v platnost nové obecně závazné vyhlášky? Informujeme, kdy a kde proběhne letošní vítání občánků. Obecní policie Baška informuje o změnách v pravidlech silničního provozu a Policie ČR informuje o podvodných telefonátech. Představujeme Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. Mobilní hospic Ondrášek slaví už 10 let. Sestřička.cz rozšiřuje svůj tým sester pod názvem Pečovatelka.cz Také letos proběhl Vánoční tenisový turnaj o Čendův pohár. Přinášíme vám rozhovor s Gabrielou Stavinohovou, majitelkou Oční optiky Patria. Jaké byly Vánoce s mladými hasiči, jak dopadl tradiční silvestrovský fotbálek, jaký byl závěr roku v Seniorklubu a co se dělo v knihovně. Eva Faldynová vystaví obrazy v naší minigalerii. Vařte s námi! Jaký bude nový rok v Mateřské škole v Bašce? Proč máme ve škole Školní poradenské pracoviště? Jak školáci v lednu bruslili. Představujeme Hejného metodu a kreativitu – Díl 4. Píšeme o tom, jak se prvňáčci dostali Do pohádky o ztraceném slabikáři. Příběh staré věci pokračuje. O čem je projekt Vdechni život knize? Tak šel čas.

pdf Zpravodaj obce Baška - leden 2022 Populární

provedl 395 stažení

Stažení (pdf, 5.91 MB)

Zpravodaj Baska_01-2022.pdf

Zpravodaj obce Baška - leden 2022

Zpravodaj leden (1/2022) Na obálce lednového čísla Jaromír Polášek představuje Pověsti z Bašky, konkrétně Poklad pod dubem a ve známost se dává, že pan Karel Koval z Kunčiček u Bašky oslavil 100 let. Následuje přání našich zastupitelů do nového roku. Přečíst si opět můžeme Výběr z usnesení Rady obce Baška a výběr z Usnesení Zastupitelstva obce Baška. Obec Baška bude v roce 2022 hospodařit s více než 121 milióny korun. Ceny vodného a stočného platné od 1.1.2022. Komise pro sport, školství a práci s mládeží informuje. Jaké budou místní poplatky v novém roce 2022? MAS Frýdlantsko-Beskydy a Program rozvoje venkova. Jak fungovala sdílená kola Nextbike v roce 2021. Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. představuje kurzy pro seniory. Velitel Obecní policie v Bašce přednášel žákům základní školy o prevenci proti šikaně a o škodlivosti alkoholu a tabáku. Jak na to, když chceme pokácet dřevin rostoucí mimo lesní pozemky. Vánoční stromečky se rozsvítily. Rozhovor s Michalem Válkem o něm a o LSPS. Ohlédnutí Čendaspolku za rokem 2021. Známé rubriky: Co se dělo v knihovně a Vařte s námi. Jak proběhl adventní čas v mateřské škole v Kunčičkách u Bašky. Hejného metoda a budoucnost našich dětí – Díl 3. Mikulášská nadílka v ZŠ Baška. Proběhla nezvyklá vánoční charitativní dražba žáků naší ZŠ. Pokračování Příběhu staré věci. Listopadové putování školní družiny Smajlíci po světě. Křížovka. Tak šel čas ve fotografiích.

Kategorie

Joomla SEF URLs by Artio