Aktuality

Informujeme občany Bašky, že v úterý 27. července se můžou zúčastnit soutěže Českého rozhlasu o 24 půllitrů piva Radegast. Soutěž proběhne u obecního úřadu, kde bude přistaveno auto Českého rozhlasu, od 14:00 do 14:30. Přijďte, odpovězte na kvízovou otázku a zvítězíte.

V Kunčikách u Bašky se dnes 21.7.2021 v 10:00 ztratila u podchodu U Stonavských fenka Míša. Je to černobílý špic. Bližší informace volejte na tel. 775 273 276.  

Ředitelství silnic a dálnic informuje, že dne 1.8.2021 zahájí částečnou uzavírku silnice I/56 (Frýdek-Místek – Frýdlant nad Ostravicí) z důvodu opravy povrchu vozovky v úseku km 56,00 – 57,70. Práce budou realizovány po etapách. Zhotovitelem stavby bude společnost STRABAG a.s. Níže uvádíme bližší specifikaci dopravních omezení, která jsou s jednotlivými etapami spojená.

Ředitelství silic a dálnic informuje, že dne 1. 8. 2021 zahájí částečnou uzavírku silnice I/56 (Frýdek-Místek – Frýdlant nad Ostravicí) z důvodu opravy povrchu vozovky. Práce budou realizovány po etapách a jejich konec je plánovaný na 14. 9. 2021. Bližší informace najdete na hlavní straně webu obce.

Ordinace MUDr. Věry Žídkové vyhlašuje na pondělí 26. 7. 2021 opět akci na očkování. Kdo přijde v čase 7 – 12hodin, toho naočkujeme (očkovací látka Moderna). Bez registrace, bez objednávání. 

MUDr. Věra Žídková, praktický lékař v Bašce

Turistické informační centrum Frýdlant nad Ostravicí připravuje v rámci projektu „Přijeď s dětmi a parkuj správně“ tištěný informační materiál. V této souvislosti vyzýváme poskytovatele služeb, určených rodinám s dětmi, kteří mají zájem o bezplatné zveřejnění v tomto připravovaném propagačním materiálu, aby informace o svých službách zaslali na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 25. července 2021.

Vyrazte do hor bez auta. Prázdninový SHUTTLE-BUS vyjede už o víkendu!

Včera 15. 7. 2021 bylo v Kunčičkách u Bašky nedaleko letiště nalezeno kotě viz obrázek kotě je k dispozici ve sběrném dvoře v Bašce. Více informací na Obecní policii Baška.

Chceš si zajít do kina, restaurace, fitness centra, ale nebaví tě stále se testovat? Chceš na dovolenou do zahraničí, ale nebaví tě sledovat změny, jaké testy a jak často je musíš absolvovat? Chceš si život přiblížit opět normálu?

Je léto, dva měsíce dovolených, volna a zaslouženého odpočinku. V tomto období, ale často zapomínáme a jsme roztržití.

Proto dbejte zvýšenou pozornost svému majetku, nezapomínejte řádně zabezpečovat své věci a věnujte jim zvýšenou pozornost. Všímejte si občanů, které neznáte a chovají se podezřele. V neposlední řadě buďte tolerantní ke svým sousedům.

Přejí Vám, ať máme z léta radost a ne starost.

                                                                                                                                           str. Michal Kohut