Aktuality

Ve středu 18. května Bašku navštívila komise, která hodnotí obce v soutěži Vesnice roku 2022, kam je letos přihlášena také Baška. Soutěž probíhá po celé České republice.

Odbor sociální péče a odbor sociálních služeb (se sídlem v ulici Radniční 1149) bude od 1. června 2022 sloučen v jeden, který ponese název odbor sociálních služeb. 

Vážení cestující, Správa železnic, s. o. informuje, že dne 20.5.2022 denně od 7:50 do 11:50 proběhne v úseku Paskov–Ostrava Kunčice na trati Valašské Meziříčí-–Ostrava hl. n. výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Bližší informace viz příloha: Výluka

Vodárenská společnost nabízí osvědčenou a efektivní cestu, jak napustit zahradní bazén a vyhnout se sousedským sporům nebo problémům ve vodovodní síti. 

Dne 9. 5. 2022 rozhodla rada kraje o vyhlášení dotačního programu Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji - 4. výzva.

Nově jsou zaměřeny na domácnosti s nižšími příjmy, které mohou získat dotaci ve výši až 95 %. Žádat se bude jako doposud – na krajských úřadech.

Ve čtvrtek 5. května 2022 proběhlo v Bašce, v Kunčičkách u Bašky a v Hodoňovicích slavnostní položení květin osvoboditelům naší obce z řad Rudé armády a místních obyvatel, kteří padli v boji proti fašismu na konci 2. světové války, a těm, kteří se nevrátili z koncentračních táborů.

Informujeme občany, že víceúčelové sportovní hřiště v Hodoňovicích za Školičkou je v provozu. V blízkosti hřiště probíhá výstavba venkovního schodiště Školičky, která však nemá na provoz hřiště vliv, protože místo prací je oploceno a zajištěno. Vzhledem k těmto pracím je přístup k hřišti pouze z boční příjezdové cesty, kde je otevřená brána.

Informuje občany o změnách v podmínkách 4. výzvy kotlíkových dotací (Tato výzva se netýká žadatelů z 3. výzvy.), o kterých Ministerstvo pro Životní prostředí ČR rozhodlo v souvislosti s aktuálním mezinárodním děním. 

Letošní setkání oceněných dárců krve proběhlo ve středu 27. dubna 2021 v kanceláři starostky obce Baška Ireny Babicové. Paní starostka ocenila Michala Mičulku, Tomáše Boháče a Ivetu Vavříkovou (nebyla fyzicky přítomná) za 40 bezpříspěvkových odběrů a Josefa Čečotku s Rostislavem Skulinou za 120 bezpříspěvkových odběrů. 

Informujeme občany Bašky, že v dubnu došlo k dílčím změnám jízdních řádů městské hromadné dopravy ve Frýdku-Místku. 

Joomla SEF URLs by Artio