Aktuality

Poslední listopadový den jsme na obecním úřadě zažívali slávu, která je v historii obce ojedinělá. A sice – tento den oslavil náš občan Karel Koval úctyhodných 100 let. Blahopřát přišli: náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro věci sociální Jiří Navrátil, za místní fotbalový oddíl Martin Boháč, sociální komisi zastupoval Jiří Sýkora a žáci základní školy Baška doprovodila ředitelka školy Renáta Válková. Nechyběli zástupci tisku, regionálního rozhlasu a televize.

Na základě usnesení předsednictva akciové společnosti SmVak byly v souladu s platnou legislativou schváleny nové ceny vodného a stočného s účinností od 1. ledna 2022:

Architekt Rostislav Čajánek vytvořil společně s obcí Baška studii centra obce Baška. Studie řeší několik částí centra obce. Již jste se se studii seznámili? Kompletní studie je viděna v projektu Baška - centrum. K řešení náměstí jsme vytvořili anketu, ve které bychom rádi znali váš názor. Vaši zpětnou vazbu nám můžet sděli do 19. prosince 2021. O výsledcích ankety vás budeme informovat.

Česká pošta informuje občany o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny v Bašce. Rozsah hodin pro veřejnost bude z provozních důvodů omezen na nezbytně nutnou dobu ve dnech 22.11.2021 – 10.12.2021.

V místní části Hodoňovice mezi mrazírnami a transformátorem se včera 23.11. 2021 ztratila 2 koťata, černá kočička slyšící na jméno slečna Elizabet a černobílý kocourek pan Kaplan. Nálezce nechť volá panu Sorokovi na telefonní číslo 734 646 881. Odměna jistá. 

Výdej obecních kalendářů pro rok 2022 započne ve středu 1.12.2021 v knihovně Baška (v úředních hodinách). Určitě Vás potěší keramický hrneček s vánoční tématikou a s logem obce, který si můžete zakoupit kus za 90 Kč.

České dráhy připravily na konec roku 2021 pro cestující několik zajímavých novinek. Na linkách Ostrava – Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek – Český Těšín a Frýdlant nad Ostravicí – Ostravice dojde k obnově vozidlového parku a k jeho modernizaci. Na všech těchto linkách se cestující budou moci odbavit pomocí bezkontaktních čipových karet ODISka a ZETka na prodejních terminálech přímo ve vozidlech, čeká je zde také internetové wi-fi připojení, nová místa pro kola a kočárky.

V první polovině roku 2022 spustí Moravskoslezský kraj akci čtvrtého a zároveň posledního kola tzv. kotlíkových dotací. Než bude toto kolo dotací spuštěno, monitoruje kraj, zda je o tyto dotace na topné kotle zájem.

Letošního IX. ročníku literárně-kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce „Vícejazyčnost je bohatství", jež vyhlašuje každoročně časopis Kamarádi, se zúčastnila také žákyně 6.A třídy v Bašce Sofia Hindmarch, která se v kategorii „Jednotlivci od 9 do 12 let“ umístila na krásném 2. místě.

Od 15. listopadu 2021 je v Hostinci Bašťanka nově zřízena pobočka Zásilkovny, kde je možné si nechat zaslat i odeslat balík.