Aktuality

Mimořádné opatření č.18/2020 Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě.

Opatreni 18/2020

 

Výběrové řízení

Sdružení místních samospráv, z.s., vyhlašuje výběrové řízení na pozici: Manažer pro Moravskoslezský kraj.

Informujeme vás o částečné uzavírce silnice II/477 ul. Na Baštici u bývalé obalovny, která bude probíhat od 24.7.2020. Důvodem uzavírky je realizace stavby „D48 Frýdek-Místek, obchvat, II. etapa“ – výstavba mostu SO 213. V rámci uzavírky nedojde k přemístění zastávek linkové osobní dopravy. Bližší informace viz přílohy:

castecna uzavirka

mapka

Městská hromadná doprava ve Frýdku-Místku, kterou provozuje soukromá společnost ČSAD, je od nového roku součástí integrovaného dopravního systému MS kraje, tedy systému ODIS. Po sjednocení způsobu odbavování, kdy bylo nutné pořídit si ODISku, a následně nového číslování linek přichází na řadu sjednocení přepravních podmínek. Ty začnou platit od 30. srpna 2020 a zahrnují i novinku v placení jízdného.

Dne 8. srpna 2020 pojede přes obec Baška cyklistický závod Czech Tour, 3. etapa cyklistického závodu Olomouc- Frýdek-Místek.

Předpokládaný čas průjezdu Baškou po hlavní silnici z Pržna přes centrum Bašky do Starého Města (viz mapka) bude 8. srpna od 15:55 do 16:30.

Upozorňujeme občany Bašky, že provoz bude v průběhu závodu omezen.

Mapka průjezdu Baškou

Plakát

Oznamujeme, že z důvodu nezbytných prací spojených s opravou a údržbou břehu Hodoňovického náhonu bude průtok v tomto vodním toku snížen na minimální hladinu 50l/s v termínu od 17.08.2020 od 6.00 hodin do 28.08.2020 do 17.00 hodin.

Oznamujeme, že době od 31.07. do 14.08.2020 je povolena uzavírka místní komunikace na Dřevěný kopec. Objízdná trasa je vedena po místních komunikacích zvýrazněných na situašním snímku.

pdfobjizdna_trasa.pdf242.09 KB

Vážení spoluobčané, Česká televize informuje, že od 27. srpna 2020 vypnou své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače i v Moravskoslezském kraji, a to Ostrava-Hošťálkovice, Ostrava-Hladnov a hlavně Frýdek-Místek-Lysá hora. Přechází se na nový standard vysílání DVBT-T2. Títmo postupně zmizí ze starého signálu DVB-T také pogramy České televize. S jakýmikoli dotazy je možné se obrátit na telefonní centrum na čísle 2 6113 6113, nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podrobnější informace jsou dostupné na webu www.digict.cz.

Letní měsíce a teplejší počasí přináší typicky telefonáty na krajská operační střediska hasičů k likvidaci nebezpečného hmyzu. Je to správně? Koho volat? Pokud se nejedná o ohrožení života (osoby trpící speciální alergie), nejedná se o likvidace na veřejném prostranství, dětském hřišti, mateřské nebo základní škole, volejte naše dobrovolné jednotky sboru z Bašky nebo Hodoňovic dle Vašeho bydliště.

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě nařizuje od 17.7. 2020 další mimořádná opatření vzhledem k rostoucímu počtu nakažených COVIDEM-19 v posledních dnech.

Mimořádná opatření