Osmý ročník snad nejoblíbenější zábavy obce Baška proběhl v pátek 13. dubna 2018 již tradičně v Kulturním domě. Stejně tak tradičně byly lístky na tuto akci vyprodány několik týdnů předem. Plný sál lidí, kteří dorazili v rozmanitých kostýmech ve stylu let minulých.

Ti  všichni se přišli se pobavit a zatančit si na nestárnoucí hity československých i zahraničních hitparád je důkazem toho, že tato akce každoročně nabývá na popularitě. Hity staršího data a o skvělou hudební atmosféru se postarali DJ Lumír Mořkovský a DJ Mark Urby.

Rádoby nešťastný pátek 13. se pořadatelé snažili hned u vstupu vyrovnat předáním dárečku ve formě čtyřlístku pro štěstí, který zároveň slouží jako reflexní prvek. Také všudy přítomní kominicí měli pomoci šťastnému průběhu celé akce. A bylo se opět na co těšit - oblíbený a celý večer hojně navštěvovaný fotokoutek, bohatá tombola, vystoupení dětí z Dětského domova Frýdek-Místek na téma Retro s názvem MTV revue a hlavně s napětím očekávané každoroční vystoupení pořadatelů z řad Bašťanského spolku a místních dobrovolníků, kteří ochotně věnují svůj volný čas nacvičování a najdou v sobě odvahu postavit se před plný sál lidí a předvést se. Letos bylo připraveno menší ohlédnutí za předešlými ročníky. Byla uspořádána soutěž  „O zlatou ovečku“. Do finále se pak dostala tři starší vystoupení a přítomní diváci tak měli možnost opět vidět nejúspěšnější představení minulých Retro zábav. Znovu nás navštívila Hana Zagorová se Standou Hložkem a Petrem Kotvaldem, skupina ABBA a Sagvan Tofi. V posledním premiérovém vystoupení inspirovaném pořadem Možná přijde i kouzelník zazářila Hanka Poledníková v roli Jaruš Hanušové, za hudebního doprovodu Heleny Vondráčkové a jejího hitu A Ty se ptáš, co já?, a zaslouženě si odnesla vítěznou trofej. Vydatně jí při výkonu pomáhali David Blahut, Martin Carbol a Aleš Ludvík, kteří společně s Katkou Korbášovou a Irenou Feberovou byli také aktéry ostatních scének. Poděkování patří i Miroslavu Feberovi, který celým soutěžním večerem provázel. Přítomné obecenstvo se, myslím si, velmi dobře bavilo a odměnilo je dlouhým a bujarým potleskem, který si rozhodně zasloužili. V mezičase mezi tancem a vystoupeními měli účastnící zábavy možnost se samozřejmě občerstvit dole u výčepu pivem, u baru něčím ostřejším a posilnit se stylovými smaženkami, zelňačkou, jednohubkami a skvělými koláči nebo věnečky jako vždy s láskou vyrobenými paní Broňkou Blahutovou.

Poděkování patří samozřejmě celému týmu lidí, kteří se na pořádání podíleli. Zábava pokračovala až do brzkých ranních hodin, kdy se v klidu a pohodě, s úsměvem na rtu rozloučili poslední návštěvníci další úspěšné Retro zábavy, kterou si v příštím roce určitě zase zopakujeme.

RETRO zábava (2018)

Fotogalerie: RETRO zábava (2018)