• Jméno a příjmení, funkce: Ing. Tomáš Březina - předseda
  • Kontakt: 607 692 718
  • E-mail: sokolbaska@seznam.cz
  • Web: https://fotbalbaska.cz/

I když se zájemci o kopanou v Bašce scházejí již od počátku třicátých let minulého století, k založení sportovního klubu dochází až 15. června 1938. Vzniká SPORTOVNÍ SDRUŽENÍ KUNČIČKY - BAŠKA - HODOŇOVICE.

Asi nejúspěšnější jsou roky 1980 - 1988 kdy se družstvo mužů umisťuje na předních místech krajských soutěží a v roce 1983 vyhrálo krajský pohár. V období let 1987 - 1988 byly postaveny nové šatny, tribuna a je provedena generální oprava hřiště.

Letošní oslavy začaly velkolepě. Baška si s předstihem nadělila hezký dárek. Po sérii vítězství se ve finále Okresního poháru postavila proti slezské Bystřici. O vítězi po remíze 1:1 musely rozhodnout penalty, které Baška zvládla lépe a nad hlavu zvedla trofej pro vítěze okresního poháru pro ročník 2022/2023 a postoupila do krajského poháru, který naposledy ovládla před 40 lety.

Družstvo mužů TJ Sokol Baška působí v 1.B třídě skupiny C. Po podzimní části se tým nacházel na předposlední příčce se ziskem 13 bodů. Naopak jarní část sezóny dopadla pro tým skvostně a celkově se nakonec umístilo v první pětce. Většinu branek týmu vstřelil Roman Kocúr, který je nejlepším střelcem celé soutěže. Mužstvo trénuje Josef Ručka a vedoucího mužstva od jarní sezóny zastává Jan Richter. 

Družstvo mladších žáků Bašky do jarní části soutěže Okresního přeboru převzal v roli trenéra Marek Hříva, kterému v roli asistenta vypomáhá Lukáš Vrška, případně Jan Richter. Mužstvo žáků hraje Okresní přebor, který se hraje na půlku hřiště ve složení 7+1. V kádru má trenér Hříva k dispozici aktuálně 18 hráčů.
Radost nám dělají naše přípravky a předpřípravky. V týmu nejde „jen“ o fotbal. Panuje skvělá atmosféra, která svědčí o super partě nejen dětí, ale i lidí, kteří se jim věnují, ale také o podpoře rodičů a blízkých. Důkazem toho byly společné opékačky, fotbálky fotříků a hlavně opravdu velké množství dětí na trávníku a v zimě na palubovkách místních tělocvičen.

O nejmladší fotbalisty se stará trenérský tým Martin Boháč, Tomáš Bílek, Jan Doležal, Martin Freith, Miloš Galetka, Jan Tluček, David Mlýnek, Roman Niemczyk, Petr Otipka, Boris Pánek a Jiří Šimoňák.

V roce 2022 týmy odehrály 132 soutěžní utkání a cca 20 nesoutěžních. Když k tomu připočteme stovky tréninkových jednotek, tak je to pro náš areál a hřiště opravdu velký zápřah nejen na organizaci, čas obětavých lidí, ale i na zázemí samotné. Jsme rádi, že jsme se mohli opřít o náročnou práci tandemu správců Mirka Martiniska a Tomáše Boháče.

Zub času je však neoblomný a areál po 40 letech provozu potřebuje výraznější zásah, aby stačil více jak 150členné členské základně klubu. Od roku 2016 proto spolu s vedením obce Baška pracujeme na uskutečnění celkové rekonstrukce hlavní budovy a tribuny.