Obec Baška připravila pro běžce nejen pěkný běžecký závod v krásném prostředí místní přehrady, ale také slunečné a teplé počasí :-). A tak si to více než tři stovky běžců v sobotním dopolední náležitě užily. Organizace klapala na jedničku, pro nejlepší byly připraveny medaile, případně originální plakety pro dospělé, samozřejmě ceny a nechyběla ani tombola. Navíc si všichni, kteří se proběhli kolem přehrady, odnesli pěkné třičko.

Vše začaly děti, kterých se sešlo více než dvě stě. Nejmenší caparty vyhrála Míša Münsterová (2012), u starších benjamínků vyhrála její sestra Johana a mezi chlapci Ondra Mynarz (2010-2011). Minipřípravku ovládla Viktorie Bartoňová, přípravku Anna Václavíková a Jan Klimas. V mladším žactvu byli nejlepší Anna Cagašová a Ondra Pavelek, ve starším zvítězil Patrik Stankov. V dorostu potom Eliška Kopcová a Marek Spilka.

Po vyhlášení závodů mládeže vyrazila na okruh kolem přehrady téměř padesátka žen. V novém traťovém rekordu 9:56 minut vyhrála Iveta Rašková a oplatila tak Veronice Siebeltová loňskou porážku. Verča doběhla druhá za 10:09 min. Potom vyběhlo přes šedesát mužů a na ně čekalo oběhnout přehradu dvakrát. Nejlépe to zvládl David Skoták, který vyhrál časem 19:16 min. Daniel Raška doběhl druhý mezi muži do 34 let v čase 19:47 min. Všem našim blahopřejeme a pořadtelům děkujeme za vydařenou akci.

Bašťanská 6 (2017)
Bašťanů se na start postavilo 9 mužů, 7 žen a 12 dětí. Mezi nejrychlejší bašťanskou běžkyní patří Klára Kočarová, která se s časem 13.00 minut umístila v kategorii žen nad 35let na 8. místě. Nejrychlejším bašťanem je pak Pavel Šindelek, ten se s časem 19.55 minut umístil na 2. místě v kategorii mužů 35-44 let.

Fotogalerie (Jiří Kočara): Bašťanská 6 (2017)

Kompletní výsledky:  xlsxBašťanská 6 - výsledky 2017