Obec Baška již nebude rozesílat složenky na úhradu poplatků za komunální odpad a psy, jak bylo zvykem v předešlých letech. S ohledem na vysoké náklady za poštovné o tom rozhodla Rada obce Baška na svém zasedání 19. dubna 2021.

Každoročně jsme v měsíci březnu tiskli a rozesílali složenky na úhradu poplatku ze psů více než polovině poplatníků a v měsíci červnu složenky na úhradu poplatku za odpady přibližně třetině poplatníků. Tímto každoročně vznikaly vysoké náklady na poštovné. Občané provedli úhradu poplatků převážně na pokladně obecního úřadu, částečně převodem z účtu a jen malé množství obyvatel uhradilo složenku na poště, hlavně z důvodu neustále se zvyšujících poplatků za složenku. Složenka u většiny občanů sloužila jako upozornění na blížící se splatnost poplatku za odpad a psy.

Poplatek za odpady činí 650 Kč na osobu a rok a je splatný do 30. června. Občané nad 70 let věku a držitelé průkazu ZTP/P (nutno doložit) hradí 325 Kč. Každé třetí a další dítě v rodině je od poplatku osvobozeno. V případě nároku na osvobození z důvodu pobytu mimo trvalé bydliště, nebo v zahraničí déle než 6 měsíců, je tuto skutečnost potřeba každoročně ohlásit a doložit do 30. června.

Poplatek za psa činí 180 Kč na rok a je splatný do 31. března. Za druhého psa téhož majitele je poplatek 600 Kč, občané nad 65 let hradí za druhého psa 300 Kč.

Úplné znění obecně závazných vyhlášek o místních poplatcích je zveřejněno na webových stránkách obce Baška: https://www.baska.cz/obecni-vyhlasky

Místní poplatky lze uhradit:

  • v hotovosti nebo platební kartou na pokladně Obecního úřadu Baška v úředních hodinách Po, St 7:00 – 11:00 hod., 12:00 – 17:00 hod., Čt 12:00 – 15:00 hod.
  • převodem na bankovní účet obce: 1682044389/0800

Variabilní symbol:

  • je stále stejný, který Vám byl v minulosti přidělen
  • bude Vám sdělen telefonicky: 558 445 212, nebo mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Z důvodu pandemie COVID 19 je nejbezpečnějším a nejvhodnějším způsobem platba bankovním převodem.

V. Kvičalová, pokladní