2011-fotbal-zimni-turnajZimní příprava v mužském družstvu byla zahájena 15. ledna. V rámci zimní přípravy bylo družstvo mužů přihlášeno do 1. ročníku zimního turnaje ve Frýdlantu nad Ostravicí na jejich novém hřišti s umělou trávou.

Do zimní přípravy nemohl zasáhnout po operaci kolene Petr Juřica, který by se měl na trávník vrátit ke konci dubna. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů od okresního přeboru až po krajský přebor: Baška, Metylovice, Kozlovice, Hukvaldy, Staré Město, Frýdlant nad Ostravicí (první 3 kola hrál A tým Frýdlantu, zbytek turnaje dohrálo B mužstvo). Mužstva se utkala vzájemně mezi sebou – každý s každým. Následně se hrálo o umístění, přičemž finále hrály mužstva na prvním a druhém místě, o 3. místo třetí se čtvrtým a o 5.místo pátý se šestým.

Tím mělo mužstvo mužů zajištěno 6 utkání, ve kterých mohl trenér zkoušet různé varianty v sestavě. Je potěšující, že ani v jednom utkání mužstvo Bašky neprohrálo a tento turnaj vyhrálo. Bilance mužstva v turnaji je 5 vítězství a 1 remíza. Navíc nejlepším střelcem turnaje se stal bašťanský kanonýr František Végh. Trenér mohl být s přístupem hráčů tedy spokojen.

Výsledky Bašky:
Baška - Metylovice 3:0 branky: Végh 2, Galuszka
Baška - Hukvaldy 4:0 branky: Végh 3, Ručka
Baška - Staré Město 3:2 branky: Boháč, Bugna, Janíček
Baška - Frýdlant nad Ostravicí 1:1 branka: Galuszka
Baška - Kozlovice 5:0 branky: Végh: 3, Ručka 2

Finále:
Baška - Staré Město 2:1 branky: Vítek, Végh

Věříme, že se s vítěznou bilancí bude mužstvo prezentovat i v jarní části sezóny okresního přeboru. Po podzimu se mužstvo nachází na 4.místě se ztrátou 4 bodů na vedoucí Palkovice. Tímto bychom také chtěli pozvat domácí fanoušky na úvodní dvě kola, které sehraje Baška v domácím prostředí. Začne 26. března v 15 h s Řepištěm a o týden později hostí mužstvo Návsí.

2011-fotbal-zimni-turnaj