Zahrádkářský svaz Český zahrádkářský svaz - ZO Baška Vznik této organizace je uváděn datem 1. října 1954, kdy se sešlo 28 nadšenců, kteří toto sdružení založili. Jeho členové, kterých je v současné době 101 (květen 2004) se spolupodílí na zvelebování obce nejen prostřednictvím přednášek a kurzů, ale především estetickou úpravou svých zahrádek, kterými přispívají ke zkrášlení obce. Členové organizace se se svými výpěstky (především ovocnářskými) zúčastňují regionálních, ale i celostátních výstav. Na na výstavě Hortikomplexu, která se konala v Olomouci se okres Frýdek – Místek umístil na čtvrtém místě. Na tom, že organizace je finančně soběstačná, má hlavní zásluhu vlastnictví objektu moštárny, která je využívána nejenom k výborovým schůzím, ale především tím, že zejména v podzimním období je zde poskytována možnost moštování ovoce. Ročně se zde zpracuje 20 - 30 tun ovoce. Pro členy organizace je poskytována 33 % sleva. Moštování je určeno i široké veřejnosti. Organizace, která je evidována při územní radě ve Frýdku - Místku, má působnost ve všech třech částech obce – Bašce, Hodoňovicích a Kunčičkách u Bašky, kde mají zastoupení mj. i ve čtyřech zahrádkářských osadách. K nejobětavějším členům organizace patří pan BOHUMÍR ŽÍDEK z Hodoňovic. Byl nejenom dlouholetým předsedou organizace, ale i dnes přes svůj věk (85) je prakticky u všeho, co se v organizaci děje. Byl několikrát oceněn řadou čestných uznání a diplomů - tím posledním bylo ocenění l. stupně, které obdržel od ČZS z Prahy. Kontakt Předseda organizace: Zdeněk Pácha, Kunčičky u Bašky 61 Telefon: 558 644 163 Mobil: 732 875 199 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.