anketaObčané Bašky vyjádřili svůj názor v anketě, o přeložení železniční zastávky Baška do středu obce k budově OÚ Baška, která probíhala v týdnu od 25. října 2013 - 1. listopadu 2013. Celkem odevzdalo anketní lístek 2008 občanů a z toho se 67% občanů vyjádřilo souhlasně. Nahlédněte na konkrétní výsledky včetně infografiky za jednotlivé části obce.

Celkové výsledky hlasování v anketě

SchránkaANONECELKEM
Obecní úřad 136 98 234
Baška 676 234 910
Kunčičky u Bašky 291 268 559
Hodoňovice 251 54 305
CELKEM13546542008
67% 33%

Pokud vezmeme v úvahu, že obec Baška má 3714 obyvatel, z toho 3158 obyvatel starších 15 let, je účast v anketě 63%.

Infografika

Anketa-zel-Baska-infografika

Poznámka: Pro zpřehlednění byly údaje ze schránky OÚ Baška rozpočteny do jednotlivých části obce
dle procentuálního zastoupení občany obce.

Vybrané komentáře:

• POZITIVNÍ:
    * Za podmínky vybudování podchodu pod tratí.
    * Přeložení zastávky je výborný nápad! Stavět nový objekt není třeba - lístek si koupím ve vlaku. Doufám, že se brzy uskuteční, MHD do Bašky je další skvělá věc.
    * S možností koupě lístků na místě a lepší čekárně než jsou sklěněné zastávky.
    * Ano je to pro nás velmi důležité!
    * Prosím Vás, ani neuvažujte a rovnou tu zastávku přestěhujte. Připadá Vám v pořádku šlapat 30 minut pěšky za Bašku na vlak? 90% obyvatel proto volí radši jinou dopravu. Ať si to zastupitelé obce zkusí jednou projít trasu z centra Bašky na nádraží a je jisté, že stavba nové stanice začne hned. Děkujeme za pochopení občané z "centra" Bašky.
  • NEGATIVNÍ:
    * Co chcete ještě do centra umístit? Tam se už vlezou jen truhlíky s muškáty.
    * Ano v případě, že bude zajištěna úschovna kol a WC a možnost schovat se v zimě v nepříznivém počasí
    * Opravte raději původní nádražní budovu a nevymýšlejte

Jaký je další postup?

Rada obce Baška na svém zasedání dne 5. listopadu 2013 se rozhodla výsledky ankety postoupit na nejbližší zasedání Zastupitelstava obce Baška.