Den Malé Bašky a otevření nového altánu proběhlo 18. srpna 2018 za účasti starostky obce Baška  Ireny Babicové a občanů Malé Bašky. Součástí přátelského setkání bylo také vyvěšení oficiální vlajky Malé Bašky, odhalení pamětní desky a ocenění nejlepších brigádníků.

Po úvodním ceremoniálu a přípitku se občané pustili do hodování a vzpomínek na poslední setkání, které proběhlo před více jak 15 lety. Malobašťané po nové základně vysloveně toužili, proto neváhali na altánu během měsíců května až srpna tohoto roku strávit 34 brigádních dnů a 800 brigádních hodin.

Otevření altánu na Malé Bašce (2018)

,,Stavba naší nové základny v podobě altánu na Malé Bašce nás místní velmi stmelilo. Pracovali jsme v přátelské atmosféře, užili si spoustu legrace a taky si pořádně mákli, abychom dosáhli zdárného konce. Věřím, že si altánu budeme vážit, bedlivě ho střežit, také se zde pravidelně setkávat a nadále se ve spolupráci s obcí rozvíjet“, řekl na úvod Martin Ogořalek z Malé Bašky.

Talíře jednohubek, mísy koláčů, pekáče buchet a zákusků, zkrátka s plnýma rukama přicházeli místní k nově vybudované základně v sobotu odpoledne, aby se zúčastnili slavnostního dne. To již zdejší hřiště bylo plné dětí.

Jsem ráda, že jsem dnes mohla zavítat mezi Vás. Ocenění patří všem, kteří neváhali jakýmkoliv způsobem  zapojit se do výstavby altánu a věřím, že tento krásný prostor se stane pro všechny Malobašťany místem setkávání se“, uvedla ve svých slovech starostka obce Baška Irena Babicová.

Opékání špekáčků, guláš vařený na ohni, plné stoly sladkého i slaných dobrot a perfektní atmosféra provázela celý večer. Vzpomínalo se i zpívalo.  Místní také oprášili kytary a veselo bylo dlouho do noci. Po setmění si přítomní připomněli celý průběh stavby promítáním fotek.

Velmi zdařilá akce, se tak stala důvodem naplánovat další setkání.

Otevření altánu na Malé Bašce (2018)

Fotogalerie: Otevření altánu na Malé Bašce (2018)