Tibet-vlajka10. března si celý svět připomene již 57. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci. V České republice proběhne tato kampaň, která vznikla v západní Evropě v polovině 90. let, již po dvacáté. V prvním roce vyvěsila tibetskou vlajku 4 česká města - Litoměřice, Horní Planá, Praha 3 a Hradec Králové, loni to bylo již 697 měst, obcí a krajů.

Obec Baška svou podporu Tibetu vyjadřuje od roku 2011, a to na svých webových stránkách.

Na stránkách Spolku Lungta naleznete informace nejen o „Vlajce pro Tibet“ a jiných projektech pomoci Tibetu, ale také mnoho zajímavostí z geografie či historie, vysvětlení symboliky tibetské vlajky, výpovědi politických vězňů, odkazy na spřízněné organizace a mnoho dalšího.