První letošní vystoupení se uskutečnilo v lednu, kdy se sbor představil v sále kulturního domu Bašky v programu 8. společenského plesu obce Baška. Následovalo vystoupení na červnovém mezinárodním pěveckém festivalu Festa Musicale v Olomouci, na kterém se sbor umístil na bronzovém místě a neméně úspěšné bylo vystoupení na podzimním festivalu v Českém Těšíně. S mimořádně příznivým ohlasem se rovněž setkaly letošní vánoční koncerty sboru nejenom na frýdeckém zámku, v kostele ve Skalici a kapli v Hodoňovicích, ale také v Čechách v městě Luby u Chebu a v Kraslicích. „Také pro rok 2009 a 2010 sbor připravuje nejenom další koncerty, ale vydání již třetího CD LSPS. V roce 2010 si pak především budeme chtít důstojně připomenout sté výročí nedožitých narozenin čestného občana Bašky, českého pěvce a přítele našeho sboru a vzácného člověka Eduarda Hakena. Stejně tak jako naše již 25 let trvající přátelství s nejstarším lužickým pěveckým sborem Meja z Radwora u Budyšína,“ řekl předseda sboru Michal Válek. (fv)