2014-drakiada-010
První říjnovou neděli, kdy se sluníčko přece jen dostalo přes šedivá mračna a vysílalo hřejivé paprsky na promočenou plochu letiště Baška, se zde mohla uskutečnit DRAKIÁDA.

A celé rodiny mířily se svými draky či jinými létajícími příšerami na zmiňované letiště, aby se zaregistrovali, obdrželi své startovní číslo a mohli se postavit mezi ostatní soutěžící na startovní čáru. A tak se před patnáctou hodinou vznášelo v oblacích na padesát draků různých tvarů – mezi nimi byl i netopýr, letadélko, rejnok, veliký pták či klasičtí podomácku vyrobení papíroví, smějící se, barevní draci. A většinou tatínci se museli moc snažit, aby vzlétli, vždyť vítr nebyl tak silný, aby draci lehce nabrali tu správnou výšku a vznášeli se nad hlavami přítomných. Děti měly evidentně radost z tolika rozličných létajících dráčků.

A co ještě obdivovaly? Vystavené modely různých letadel, které se snaží dostat vzhůru modeláři RC Modelklubu Frýdek-Místek, jež byli hlavními organizátory celé akce. Připojila se i Obec Baška, která zajistila občerstvení pro přítomné návštěvníky, rovněž i některé z odměn pro vítěze.

Bylo těžké vybrat z padesátky draků toho nejlépe létajícího či nejlépe létajícího domácí výroby. S tím největším drakem už takový problém nebyl," řekla starostka Obce Baška Irena Babicová. Nakonec akce se vyhodnocovaly tři zmiňované kategorie, vždy 1. – 3. místo a děti měly skutečnou radost z obdržených suvenýrů a vítězové i z krásných dortů z cukrářství Blahutová.

A největší překvapení na závěr!

Vítězové každé kategorie se mohou svézt vrtulníkem" – ohlásil jeden z hlavních pořadatelů – modelář Radomír Holub. A vrtulník společnosti Ferrit už začal pomalu na letištní ploše přistávat. Děti po svolení rodičů s radostí nastoupily a už vzlétly do oblak. Pilot vrtulníku nabral směr Hukvaldy a pomalu se ztrácel z dohledu. Na tento okamžik z velmi povedené Drakiády děti jistě nezapomenou!

2014-drakiada-001
2014-drakiada-004