TJ-Sokol-BaskaVážení spoluobčané a příznivci kopané, dovolte mi, abych Vás v krátkosti informoval o dobrých výsledcích družstva mužů a dorostenců v utkáních hraných v rámci zimní přípravy, které signalizují stabilizaci kádrů našich mužstvech před důležitou jarní sezonou. Oběma našim mužstvům se podařilo slibně rozehrát svá utkání v podzimní části soutěže (muži - 4 místo se ztrátou 3. bodů na vedoucí mužstvo tabulky, dorost "A" přezimoval na místě prvním).

V průběhu zimní přípravy se obě tato družstva především věnovala čerpání nových fyzických sil, což je základem pro úspěšný průběh jarní části. Pro obohacení tohoto fyzicky náročného období a rozvoj herních činností družstev, zúčastnila se obě naše družstva zimních turnajů. Muži hráli svá utkání ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde se tento turnaj hrál na novém hřišti s umělým povrchem. Naši muži v průběhu celého turnaje jasně prokazovali své kvality a dokázali porážet mužstva hrající vyšší soutěže (Frýdlant nad Ostravicí, Staré Město). V posledním utkání turnaje hraném 5.3. 2011 porazili mužstvo Starého Města a stali se zcela jednoznačně a zaslouženě vítězi turnaje. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen náš útočník František Végh.

Družstvo dorostu se účastnilo halového turnaje "Zimní liga mládeže", který probíhal střídavě ve sportovních halách ve Smilovicích a Brušperku. Ve finále turnaje hraném také v sobotu 5.3. 2011, obsadili celkově páté místo a nebýt jednoho zbytečného klopýtnutí mohlo být umístění mnohem lepší, ale takový již fotbal je. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a mnohdy o výhře nebo prohře rozhodlo pověstné štěstí. Dorostenci hrající momentálně hrající okresní přebor, rovněž prokázali své rostoucí kvality a byli ve všech utkáních rovnocenými soupeři mužstvům, které hrají vyšší soutěže (Stará Bělá, Staré Město, Staříč).

Průběh zimní přípravy jasně ukazuje správnost nově zvolené cesty jak v rámci tvorby a upevňování kolektívů, tak v převzetí nového, efektivního modelu přípravy. Velkou váhu přikládá výbor oddílu kopané právě práci věnované družstvům mládeže, která je pro současnost a především budoucnost oddílu nesmírně důležitá. Období ekonomické krize v plné nahotě odhalilo nesprávnost cesty mnoha oddílu v našem okolí, která svou hlavní pozornost a především prostředky věnovaly družstvům dospělých a nevěnovaly péči výchově mladých fotbalistů. Dnes tyto oddíly čelí nedostatku hráčů v kategorii dospělých a mnohé se právě z tohoto důvodu odhlašují ze soutěží. Jsem nesmírně rád tomu, že výbor oddílu kopané v Bašce nekopíroval tuto špatně směřovanou cestu a šel cestou dlouhodobou a především pracnější, která začíná a v budoucnu zcela určitě ponese své ovoce.

Složení jednotlivých družstev je citlivě doplňováno, především o naše odchovance, kteří ukončili svá hostování v jiných klubech. Z Válcoven plechu se nám do mužstva dorostu vracejí dva naši odchovanci Jakub Trněný a Pavel Novák, kteří budou velkou posilou družstva dorostu v boji o postup do krajské soutěže, ale v budoucnu vytvoří kvalitní, dlouhoudržitelný základ pro mužstvo mužů. Spolu s ostatními hráči dorostu nám vyrůstá nová a velmi kvalitní fotbalová generace, kterou nám budou v budoucnu mnozí závidět. Tato svá slova opírám o své dlouholeté fotbalové zkušenosti a dlouholeté znalosti schopností jednotlivých hráčů. Velké poděkování v této práci samozřejmě patří všem trenérům a vedoucím jednotlivých mužstev.

Osobně mně dovolte, abych v závěru poděkoval všem družstvům za výsledky dosažené v zimní přípravě s vírou v jejich pokračování v jarní části soutěže na které se již všichni netrpělivě těšíme. Věříme, že i Vy fanoušci pomůžete svou účastí na mistrovských utkáních naším družstvům k dosažení dobrých výsledků.

S poděkováním,

Ivo Bílek