Florbal má v obci svou tradici. Letos tomu bylo deset let, co si první děti přišly zahrát do sokolovny s florbalovou hokejkou a míčkem. V současné době je mezi dětmi florbal velmi oblíben, každou sobotu si do sokolovny přijde zahrát více jak dvacet dětí.

2019 florbal 01

Každý podobný kroužek nebo záliba má svého vedoucího nebo trenéra. Volný čas a energii, kterou dávají aktivitám pro děti je znakem obětavosti, nadšení a chuti věnovat se dané zálibě srdcem. V minulých číslech zpravodaje jsme představili tyto zástupce u hasičů a rybářů. Mladým florbalistům se v obci dlouhých deset let věnuje Pavel Škoda z Kunčiček u Bašky.

,,Nejezdíme na turnaje, ani žádné turnaje nepořádáme. Má hlavní filozofie je, aby si děti co nejvíce zahrály tady v místní sokolovně. Chci jim jen vytvořit prostor, kde se mohou rozvíjet podle svých možností. U dětí zaznamenávám obrovské pokroky, rychle se učí a je vidět, že je tento druh sportu skutečně baví, tak jako mě. Někteří z nich již hrají za sportovní florbalový klub ve Frýdku-Místku“, řekl Pavel Škoda.

Florbal chtějí hrát menší, ale i dospívající děti

Díky velkému zájmu dětí je kroužek rozdělen na dvě kategorie. Menší děti si chodí zahrát každou sobotu dopoledne od 9 hodin a starší děti nastupují hned po nich, tedy od 10 hodin.

,,Když si vzpomenu na své mládí, tak jsme byli pořád někde venku na vesnici i v létě jsme hráli často hokej s tenisákem, florbal jsme ještě neznali. V době mého dětství, což byly sedmdesátá, osmdesátá léta jsme chodili s hokejkami na betonový plácek, dělali jsme si sami branky ze dřeva, používali pytle místo sítí, a mantinely jsme si stavěli z desek“, vzpomíná na své dětství Pavel Škoda.

Vzhledem k atraktivitě a zájmu o tento kroužek se děti a také jejich trenér těší na novou tělocvičnu, která bude v provozu od září tohoto roku.

Kluci i holky, zkrátka všechny děti, které si chtějí zahrát florbal jen tak pro radost ze hry, ať neváhají a přijdou každou sobotu od 9 hodin do sokolovny.