Ondrasek-NovyJicinV neděli 26. května 2013 přijel do Bašky pěvecký sbor Ondrášek z Nového Jičína. Obec Baška zapůjčila kulturní dům a Charita Frýdek-Místek ve spolupráci s obcí uskutečnila další podařený benefiční koncert.

Program koncertu Ondrášku byl pestrý, kreativní a protkaný instrumentálními vystoupeními mladých začínajících umělců. Zazněly renesanční a barokní písně, současná tvorba a nechyběly upravené lidové písně. Zvláště lidové písně, oživené taneční choreografií, roztleskaly všechny návštěvníky koncertu. Koncert sklidil velké ovace a návštěvníci koncertu odcházeli spokojeni a navíc s pocitem, že podpořili dobrou věc. Spokojenost vyjádřili vhozením finanční hotovosti do připravené charitní pokladničky.

Velké díky patří sponzorům Evans s. r. o. podlahové studio z Bašky, Tiskárna Kleinwächter, firmám LMR s. r. o., REAL PRESS s. r. o. a Chemapest s. r. o. Největší díky patří zástupcům obce Bašky – starostce Ireně Babicové a místostarostovi Martinu Čajánkovi za poskytnutí kulturního domu, umožnění uspořádat koncert u nich v obci a pomoci při zajištění koncertu.

Výtěžek koncertu bude věnován na provoz Charitní pečovatelské služby, která působí na Frýdecko-místecku i Frýdlantsku.

2013-ondrasek-koncert-01
2013-ondrasek-koncert-02