Hasiči z Bašky dostali od Moravskoslezského kraje čtyři komplety suchých obleků Aquatic vč. příslušenství pro práci ve vodě za účelem dovybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů obce, v celké částce cca 80 tis. Kč. Moravskoslezský kraj tak pokračuje ve zvyšování bezpečnosti v regionu. Obleky převzal velitel jednotky Lukáš Handrejch s místostarostou obce Janem Richtrem.

Ve středu 28. listopadu 2018 převzali zástupci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a zástupci jednotek sboru dobrovolných hasičů dary, které jim výrazně pomohou při jejich činnosti. „Když vše běží, jak má a nic se neděje, tak o hasičích ani nevíme, je relativní klid. Je ale na místě si připomínat, že jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů jsou nepřetržitě v pohotovosti. Hasiči jsou připravení během několika vteřin vyrazit ať už k požáru, k dopravní nehodě nebo třeba k velké vodě. Je tedy nutné, aby bylo jejich vybavení ve stoprocentním stavu a na špičkové technické úrovni,“ uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák.

zdroj: www.msk.cz