Novinky

Kulturní dům v Bašce ožil v pátečním odpoledni 18. března a v sobotní dopoledni 19. března 2022 nezvyklým pobrukováním dětí. Nebyly to už děti v peřince, které maminky držely v náručí, ale mnohdy neposední nezbedníci, kteří přece nebudou sedět a poslouchat, co se hovoří! Je tady zrovna přítomno tolik kamarádů a kamarádek, s kterými se jistě zanedlouho zase setkáme – možná na dětském hřišti!

Ve dnech 9. října - 10. října 2020 proběhlo 2. kolo senátních voleb. Celková volební účast ve všech třech okrscích byla pouhých 15,52%. Občané Bašky si jakou svou senátorku zvolili RNDr. Helenu Pešatovou.

Ve dnech 2. října - 3. října 2020 proběhly krajské volby a 1. kolo senátních voleb. Celková volební účast ve všech třech okrscích, za oba typy voleb, byla cca 39,50%. Občané Bašky si do 2. kola senátních voleb zvolili RNDr Helenu Pešatovou a Ing. Jiřího Carbola. V krajských volbách si občané Bašky vybrali ANO - 24,55%, ODS+TOP 09 - 15,76%, Piráti - 15,27%.

Díky loajalitě místních občanů, se podařilo malobašťanům za zlomek tržní ceny, dokončit rekonstrukci víceúčelového sportovního hřiště na Malé Bašce. Během posledních třech let se tak Malobašťanům podařilo svépomocí postavit zázemí, o kterém lze hovořit jako o sportovně kulturním areálu na Malé Bašce. Tříletému úsilí věnovali 1360 hodin při pravidelných brigádách.

Vážení spoluobčané, Česká televize informuje, že od 27. srpna 2020 vypnou své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače i v Moravskoslezském kraji, a to Ostrava-Hošťálkovice, Ostrava-Hladnov a hlavně Frýdek-Místek-Lysá hora. Přechází se na nový standard vysílání DVBT-T2. Títmo postupně zmizí ze starého signálu DVB-T také pogramy České televize. S jakýmikoli dotazy je možné se obrátit na telefonní centrum na čísle 2 6113 6113, nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podrobnější informace jsou dostupné na webu www.digict.cz.

Letní měsíce a teplejší počasí přináší typicky telefonáty na krajská operační střediska hasičů k likvidaci nebezpečného hmyzu. Je to správně? Koho volat? Pokud se nejedná o ohrožení života (osoby trpící speciální alergie), nejedná se o likvidace na veřejném prostranství, dětském hřišti, mateřské nebo základní škole, volejte naše dobrovolné jednotky sboru z Bašky nebo Hodoňovic dle Vašeho bydliště.

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě nařizuje od 17.7. 2020 další mimořádná opatření vzhledem k rostoucímu počtu nakažených COVIDEM-19 v posledních dnech.

Mimořádná opatření

Florbal má v obci svou tradici. Letos tomu bylo deset let, co si první děti přišly zahrát do sokolovny s florbalovou hokejkou a míčkem. V současné době je mezi dětmi florbal velmi oblíben, každou sobotu si do sokolovny přijde zahrát více jak dvacet dětí.

To bylo motto na barevných balóncích, které se nedaly přehlédnout v pondělí 2. září před osmou hodinou ranní v centru obce Baška před nově zrekonstruovanou budovou základní devítileté školy. Balónky obdržely děti na přechodech pro chodce a zamířily, mnohdy se svými rodiči i prarodiči, ke škole. Tady už byl velký mumraj, spousta lidí, kteří se snažili co nejvíce slavnostní otevření nové školy vyšperkovat.

Hodiny vyrobené a instalované firmou Elekon, s.r.o. za částku 52 tis Kč zdobí hodoňovickou školu od pátku 6. září 2019.

Joomla SEF URLs by Artio