Novinky

Hodiny vyrobené a instalované firmou Elekon, s.r.o. za částku 52 tis Kč zdobí hodoňovickou školu od pátku 6. září 2019.

To bylo motto na barevných balóncích, které se nedaly přehlédnout v pondělí 2. září před osmou hodinou ranní v centru obce Baška před nově zrekonstruovanou budovou základní devítileté školy. Balónky obdržely děti na přechodech pro chodce a zamířily, mnohdy se svými rodiči i prarodiči, ke škole. Tady už byl velký mumraj, spousta lidí, kteří se snažili co nejvíce slavnostní otevření nové školy vyšperkovat.

Zdeněk Pácha z Kunčiček u Bašky vynesl v neděli 11. srpna 2019 na Sněžku tři padesátilitrové sudy plných piva, včetně vlastnoručně vyrobené krosny s úvazky -  211 kg těžký náklad a zapsal se tak do České knihy rekordů. Splnil si tak svůj další velký sen a cíl.

Florbal má v obci svou tradici. Letos tomu bylo deset let, co si první děti přišly zahrát do sokolovny s florbalovou hokejkou a míčkem. V současné době je mezi dětmi florbal velmi oblíben, každou sobotu si do sokolovny přijde zahrát více jak dvacet dětí.

Zatímco květen a červen představuje pro některé studenty přípravu na zkoušku z dospělosti, mladí rybáři z Bašky se aktivně zapojují do rybářského soutěžení. Místní organizace Frýdek Místek, ve které je organizovaná i baštecká skupina rybářů, každoročně pořádá pro mladé rybáře celkem tři závody na svěřených revírech Olešná a Baška.