Od 29. listopadu do 19. prosince 2021 měli občané možnost hlasovat neboli vyjádřit svůj názor na Architektonicko-urbanistickou studii centra obce Baška.

Přesto, že anketa byla zcela anonymní, byla zveřejněna mobilním rozhlasem, kterým má cca každý třetí občan, zároveň byla publikována na webu obce – článek vidělo 285 uživatelů a na sociálních sítích příspěvek shlédlo 700 uživatelů, se do ankety zapojilo pouze 121 občanů. Proč tak málo občanů se zajímá o obec, ve které žije? Jakýkoliv názor je velmi cenný, dává to obci zpětnou vazbu o konání vedení obce, zastupitelů.

Ze 121 občanů, kteří se zapojili a svěřili tak svůj postoj ke zmíněné studii, vyjádřilo 63% občanů souhlasné stanovisko. 23% občanů se studie nelíbila a ve svém komentáři uváděli různé názory, mezi ty konstruktivní patří např. málo zeleně, moc betonu, nelíbí se fontána, nebo rozsáhlé návrhy a připomínky k řešení – za tyto názory velké díky. Objevily se i komentáře, které se nevyjadřovaly ke studii, ale pohlížely spíše na obec jako takovou, např. zbytečné vyhazování financí, zajímáte se pouze o centrum obce, peníze jdou vždy jen do Bašky atd. No a mezi ty úsměvné patří poukázáni na fakt, že centrum obce je v centru, u cesty, u rušné křižovatky, u školy, kde zkrátka občané nebo děti nechodí nebo nezkrášlujme věci, které zkrášlit nejde. Přesto všem, kteří vyjádřili jakýkoliv názor je potřeba poděkovat.

Nakonec se 98% občanů však vyjádřila, že by další ankety uvítali – 2 občané neví. Budeme tedy rádi, pokud se příště i vy, co jste na anketu nereagovali, zapojíte do dění v obci a vyjádříte tak svůj důležitý cenný názor.

AUS Baska centrum situace