Vážení spoluobčané,

dne 1.9.2021 začíná nový školní rok a v této souvislosti se jako každý rok otevřou dveře i naší Základní školy. K tomu, abychom již tak složitou dopravní situaci v centru naší obce zvládli, jsme připravili následující schéma připravených parkovišť a příjezdové trasy ke škole.

Bezpečnost a plynulost provozu v centru obce budou usměrňovat strážníci Obecní policie a nápomocni v tento den budou na přechodu pro chodce a místě pro přecházení i pracovníci odboru služeb.

Připravené dopravní řešení:

• parkovací plocha (panely) u základní školy bude v tento den určena výhradně rodičům žáků 1. tříd,
  • parkoviště za obecním úřadem bude určeno pro rodiče a doprovod ostatních žáků školy, kteří děti do školy pouze doprovází,
  • nově připravená objízdná trasa kolem hasičské zbrojnice s možností bezpečného vysazení dítěte u zadní branky školního hřiště je určena rodičům, kteří své dítě pouze přivezou ke škole a ty poté samy bezpečně dojde průchodem kolem školní budovy k hlavnímu vchodu do školy. I zde bude zajištěn dozor pracovníků odboru služeb.

Žádáme všechny občany a hlavně řidiče v tento den o toleranci a také na zvýšenou obezřetnost za volantem, protože mnoho dětí se bude v centru obce pohybovat pěšky.

Mapa rozmístění parkovacích míst a navržené objízdné trasy:

pdfParkování-v-rámci-zahajení-školního-roku.pdf458.66 KB