Vedení města Frýdku-Místku dnes v návaznosti na epidemiologickou situaci kolem koronaviru rozhodlo o omezení MHD. Od soboty 21.3. až do odvoláni bude MHD ve městě každý PRACOVNÍ den provozována podle SOBOTNÍHO jízdního řádu. V NEDĚLI POJEDOU AUTOBUSY JAKO DOPOSUD, TEDY JAKO V NEDĚLI.

Tento krok jsme se snažili co nejvíce oddálit, aby nedocházelo k tomu, že autobusy budou přeplněné, což by zvýšilo riziko nákazy. Počet cestujících v autobusech ale klesá. Naopak začíná narůstat počet řidičů, kteří jsou například doma s dětmi,“ říká primátor Michal Pobucký.

Přechodem na OMEZENÝ provoz by nemělo dojít k rapidnímu nárůstu počtu osob v jednom autobuse. Pokud by tomu tak bylo, je město připraveno přidat další spoj.

Oproti víkendovému jízdnímu řádu bude linka 303 (linka 3) zajíždět na zastávku Baška, Obecní úřad. Jedná se o spoje 66, 70, 74, 78, 82 ve směru z Místku a spoje 71, 75, 79, 83, 87 a 91 ve směru do Frýdku - Místku.

Cestující mohou své podněty k případně přetíženým nebo naopak nedostačujícím spojům v souvislosti s přechodem na sobotní provoz MHD zasílat primárně společnosti ČSAD  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na odbor dopravy a silničního hospodářství – hronovsky.miroslav@frydekmistek.cz.

Jízdní řádyhttps://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/doprava/mhd