Bikesharing, neboli systém sdílení kol, funguje ve městě Frýdek-Místek a v okolí, tedy i u nás v Bašce, úspěšně od roku 2018. Dosud tuto službu zajišťovala společnost Rekola. Od nového roku ale bude mít nového provozovatele, a to společnost Nextbike Czech Republic, která nabídla městu výhodnější podmínky. Růžová kola tak od března vystřídají kola šedomodrá.

Sezóna bikesharingu bude i v příštím roce 2021 trvat devět měsíců, tedy od března až do konce listopadu. Kola bude opět možné parkovat v okolních obcích Sviadnov, Staré Město, Baška, Dobrá a Žabeň. Co se týká ceny, tak díky podpoře města prvních 15 minut pro uživatele bude stále zdarma. Za následných 45 minut zaplatí 20 korun. Dosud to bylo za 30 minut 12 korun.

„Novinkou je, že v ulicích bude vždy minimálně 160 kol, což je o 40 více než dosud. Nová bude i forma odemčení kola, zámek bude digitální, to znamená, že se kolo automaticky odemkne přes mobilní aplikaci,“ dodal náměstek primátora Jakub Míček