Letošní Den obce Baška proběhl výjimečně v online režimu. V neděli 6. 6. 2021 jsme z přehrady Baška živými vstupy propojili jednotlivé reportáže a vznikl dvou a půl hodinový pořad, který jste měli možnost zhlédnout v přímém vysílání nebo si jej můžete pustit kdykoliv ze záznamu.

Vzhledem k tomu, že takovýto program se musí připravovat hodně dlouho dopředu a nikdo nebyl prorokem, co zrovna situace dovolí, padla volba na tuto formu realizace letošního Dne obce Baška.

Přestože už se všichni toužíme vídat naživo, může mít online program přece jen i jedno malé pozitivum. Pořad si můžete pustit v pohodlí domova kdykoliv na to budete mít náladu a uděláte si čas. Odkaz na něj najdete na webových i facebookových stránkách obce Baška a pouhým kliknutím jej můžete celý spustit tak, jak běžel v přímém vysílání.

Program, kterým jsme vás společně s Davidem Blahutem provázeli, zahájil krátký klip o Bašce, jenž bude základem pro videovizitku naší obce. Tu je zamýšleno zaslat jako podklad do soutěže Vesnice roku (tak držme společně Bašce pěsti).

Poté byl odvysílán rozhovor s nejstarším občanem obce Baška - Karlem Kovalem, kterému bude v letošním roce úctyhodných 100 let.

Vzhledem k tomu, že mladým včelařům začíná sezóna, tak jsme se za nimi vypravili s kamerou a nechali se vtáhnout do tajů včelařiny.

Prověřili jsme techniku, když jsme pomocí telemostu navštívili Čendaspolek, který se sešel na zahradě Hostince U Čendy a smažil vaječinu.

V průběhu večera jsme postupně vyslali do světa odpovědi na anketní otázky, se kterými jsme oslovili lidi v obci.

Následovalo povídání s paní starostkou, kterou jsem si k sobě pozvala na čaj a která tak otevřela k nahlédnutí další komůrky svého života, a to převážně ty nepracovní.

V příspěvku o Mobilním rozhlase jsme se vám pokusili přiblížit využití této aplikace a práci s ní.

Přímým spojením jsme se také podívali přes půl republiky do Třebíče, kde si s námi po krátké videovizitce Třebíče popovídal místostarosta města - Pavel Janata.

Program pořadu byl doplněn například o příspěvek přibližující práci naší nové obecní policie a instruktážní video hasičů, jak se chovat u jezu v kritické situaci.

Velice zajímavým příspěvkem byla beseda se třemi hosty, jež byla předtočena v prostorách kulturního domu. Naše pozvání přijali a v rámci rozhovoru na sebe pár věcí prozradili David Blahut, Táňa Bujnochová aTomáš Chrobák.

Inspirováni všelijakými kulinářskými pořady, se kterými se všude roztrhl pytel, jsme se nechtěli nechat zahanbit a vyslali jsme Davida do Hostince U Čendy, kde se ho kuchař Petr Náhlík pokusil naučit, jak připravit jedno hodně zajímavé a moderní jídlo z lososa.

V průběhu vaření jsem si při čekání na výsledek odskočila nahoru na kopeček, ke kostelu Narození Panny Marie, kde jsem vyzpovídala děkana Daniela Víchu.

Na závěr pořadu jsme poslední otázku naší divácké ankety, týkající se případných změn a inovací v rámci naší obce, položili také místostarostovi - Janu Richtrovi, který nás seznámil se skutečně připravovanými a v nejbližší době plánovanými investičními projekty.

A zbýval už jen závěrečný snímek s titulky, během kterého nám romantický západ slunce naznačil, že pořad je u konce.

U konce je i toto mé přiblížení virtuálního Dne obce Baška. Pokud vás cokoliv zaujalo, už víte, kde to hledat!

Hana Poledníková

Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.28.22Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.28.38 Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.27.45Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.29.07

Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.24.03Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.27.18Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.27.32Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.29.20 1

Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.25.17Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.23.24Snímek obrazovky 2021 06 09 v 21.28.54