Zdálo se, že aprílové počasí ani letos úklidu v Bašce nebude přát, ale sobotní ráno 15. dubna 2023 přece jen nepršelo, ba naopak – vykukovalo sluníčko. A tak se téměř sedmdesátka našich občanů vydala uklízet katastr obce Baška.

Velcí i malí, vyzbrojeni rukavicemi a igelitovými pytli se vydali do terénu, aby posbírali vše, co nejen naši spoluobčané, ale také návštěvníci Bašky či projíždějící odhodili – ať už z aut, kol nebo během procházek. A že toho veškerého odpadu nebylo málo, o tom svědčí 78 naplněných igelitových pytlů. Co objemnějšího bylo nalezeno? Koberec, pytle ztvrdlého cementu, různé železné součástky aj. nepotřebné věci v domácnostech. Ale úplně nejvíce snad plastových lahví, sklenic od různých nápojů, ale také velký sak rybích hlav nemalých velikostí!!

Tímto očista obce ještě neskončila, do terénu se vydají ještě žáci místní školy, a i ti nám určitě též dají vědět, jak si při sběru počínali.

Obec Baška, která celou akci organizovala, zajistila odměnu „sběračům“ v podobě občerstvení. Je třeba poděkovat personálu Hostince U Čendy, restauraci Na hřišti v Kunčičkách a U Studny v Bašce, že dobrovolníkům poskytli zázemí.

Ukliďme Bašku! (2023)