Rychlé zprávy

Výběrové řízení

Sdružení místních samospráv, z.s., vyhlašuje výběrové řízení na pozici: Manažer pro Moravskoslezský kraj.

Od úterý 07.07.2020 do úterý 14.07.2020 bude uzavřena cyklostezka v místě u bývalých kasáren v Místku v blízkosti napojení na ul. Stará Riviera. Uzavírka části cyklostezky je nutná z důvodu provádění stavebních prací.

Objízdná trasa je stanovena po ulici Stará Riviera a ulici U Ostravice. Grafické znázornění je v příloze. uzavirka

Uzavření mandlovny. V období letních prázdnin tj. od 30.06.2020 do 31.08.2020, bude provoz mandlovny přerušen.

Komunikace od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostikova náměstí bude vzhledem ke komplikacím uzavřena až do 26. června!

Česká pošta oznamuje, že od 26.května 2020 proběhne návrat k standardní otevírací době své provozovny v Bašce, a to pondělí až pátek 8:00-11:30 14:00-17:00

Dnem 13.května 2020 se obnovují mše svaté v kostele sv. Václava v Bašce v pravidelných časech a to ve středu – 08:00 hodin, pátek – 18:00 hodin a neděli - 10:00 hodin.

P. Pavel Grodek, farář

Obecní úřad Baška nabízí občanům možnost zakoupení látkových ochranných roušek za cenu 30,- kč, na podatelně Obecního úřadu.

Odečty vodoměrů SmVaK Ostrava pozastaveny. Společnost VodoTech provádí prostřednictvím online terminálů fyzické odečty vodoměrů pro Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava především v okresech Nový Jičín, Opava, Karviná, Frýdek-Místek a v okrajových částech okresu Ostrava. V důsledku šíření nového typu koronaviru v České republice se společnost rozhodla z preventivních důvodů pozastavit fyzické odečty v domácnostech svými pracovníky a preferuje jiné formy hlášení spotřeby pitné vody.  

pdfVodotech-TZ---Nový-režim-pro-odečty-vodoměrů.pdf243.07 KB

V souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným Vládou ČR, kdy je omezen počet účastníků shromáždění, včetně náboženských na 30 osob, se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce v kostele sv. Václava v Bašce a v kostele narození Panny Marie v Hodoňovicích.

Bohoslužby je možné sledovat ve sdělovacích prostředcích, televize NOE a rádia Proglas.

Další informace a případné změny prosím sledujte na internetových stránkách farnosti Místek https://www.farnostmistek.cz/ a farnosti Skalice http://farnostskalice.cz/

V pondělí se v Kunčičkách, poblíž Seniorklubu, našel mobil. Majitel si ho může vyzvednout na pokladně obecního úřadu.