….Blíží se období, kdy bude sněžit jak blázen, silničáři samozřejmě jako každý rok zaspí, takže se budeme klouzat po neodklizených a namrzlých cestách, někteří nechají svá auta pohřbená pod obrovskými nánosy sněhu až do jara a počkají, až sníh sám roztaje, jiní zaparkují, kam je napadne a pak si půjdou důležitě stěžovat, že cesty nejsou dostatečně rychle a kvalitně uklizeny, ale neuvědomují si, že jsou na vině i oni sami tím, že brání průjezdu vozidel provádějících zimní údržbu… Takhle to možná s trochou nadsázky vidí někteří z nás, ale teď již k faktickým informacím.

1. 11. začalo podle Plánu zimní údržby obce Baška (dále jen „plán údržby“) zimní období, kdy jsou všichni občané využívající komunikace a chodníky v naší obci povinni dbát na zvýšenou opatrnost.

Zimní údržbu místních komunikací, účelových komunikací a chodníků v naší obci budou od 1. 11. 2022 do 31. 03. 2023 zabezpečovat jako v uplynulém období tyto firmy:

• k.ú. Baška - Adam Pavlas, REAMO
  • k.ú. Kunčičky u Bašky - služby Obce Baška
  • k.ú. Hodoňovice - Richard Naisar
  • Malá Baška + místní část Hodoňovice za lávkou - Daniel Přibyla

Odstraňování sněhové pokrývky bude prováděno plužením dle plánu zimní údržby schváleného Radou obce Baška pro období 2022/2023.

Schůdnost chodníků bude zabezpečována mechanizací obecních služeb (plužením a posypem inertním materiálem) a ručním odmetením a oškrabáním zmrazků ze schůdků, mostů a lávek.

Sjízdnost obecních komunikací bude zajišťovat Odbor služeb při OÚ Baška posypem.

Upozorňujeme občany, že v průběhu zimních měsíců je zakázáno:

• odstavovat vozidla na okrajích úzkých komunikací bez ohledu na spád sněhu,
  • odklízení sněhu do Hodoňovického náhonu, potoka Porubený a ostatních vodních toků

S případnými podněty a připomínkami k zimní údržbě se obracejte na zástupce vedoucího bašťanského odboru služeb Josefa Žáka, tel. 731 115 982, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Adam Tvardek
odbor služeb