pdf Zpravodaj obce Baška - prosinec 2020 Populární

Stažení (pdf, 8.56 MB)

2020-12-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - prosinec 2020

Zpravodaj prosinec (12/2020) Na obálce prosincového čísla najdeme rozhovor s Petrem Carbolem ze spolku chovatelů poštovních holubů. Pak následuje slovo starostky Ireny Babicové. Vánoce už klepou na dveře. Výběry z usnesení Rady obce Baška. Komise pro sport, školství a práci s mládeží informuje. Finanční poradna a pojištění na covid. Víte, že v Bašce máme agenturu Sestřička.cz? MS PAKT přichází s pomocí při změně zaměstnání obyvatel Moravskoslezského kraje. Sociální služby Střediska VÝZVA v době nouzového stavu. Vzpomínáme na Rudolfa Kořeného. Tříkrálová sbírka i v této prapodivné době bude! Píšeme o tom, jakou vodu pijeme v Bašce. Firma RenoFarma Beskyd, a. s., informuje občany Bašky o zimních pracích. Rozhovor s pekařkou a cukrářkou Bronislavou Blahutovou. Čendaspoláci a letošní sv. martinská husa. Včelaři informují, zvláště o včelím moru. Rekord v Beskydech a pivo! Šerpa vynesl k soše Radegasta 256 kilovou zátěž, informace z našeho regionálního Deníku. Co se v době nouzového stavu dělo v knihovně? Vařte s námi: recepty ryze vánoční. Podzimní pozdrav ze školky DUHA v Kunčičkách u Bašky. Den stromů v naší mateřské školce aneb „Poklady naší zahrady”. Projekt školní družiny se seznamují s významnými dny v roce pokračoval u nás i v říjnu. Nový přístup k žákům ve škole aneb Na co můžeme být v Bašce hrdí (3.díl), další zprávy z naší nové školy a jejího učebního programu. Příběh staré věci-děti zkoumají artefakty svých předků. František Vaníček píše o Smutných Vánocích Frana Směji, kde vzpomíná na básníka a spisovatele, o vánoční mši „Hej, mistře!“ a LSPS a také jako vždy přikládá fotky do rubriky Tak šel čas.