pdf Zpravodaj obce Baška - červen 2020 Populární

Stažení (pdf, 7.57 MB)

2020-06-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - červen 2020

Zpravodaj červen (06/2020) Na obálce červnového čísla začneme slovem starostky a místostarosty k letošním prázdninám. Pak následují informace o příměstském táboře na Bašce Indiáni 2020 a o obecním zájezdu do Jeseníků. V této bezprecedentní době je důležitá finanční gramotnost, o níž píše Petr Olašín. Také probíhající stavební práce jsou zmíněny, hlavně úpravy na silnici I/56 v úseku Baška-Frýdlant nad Ostravicí. O situaci s řepkou v naší obci se dozvíme z pera ředitele firmy RenoFarma Beskyd, a. s., Ing. Zbyňka Kuzuba. Víte, že Češi jsou v třídění odpadu jedni z nejlepších v Evropě? Mobilní hospic Ondrášek informuje... Za hodoňovickou školou vyrostlo nové multifunkční hřiště a cesta k místní pískovně se mění a přestavuje. Rozhovor s Lenkou Černiakovou ze Školičky také nechybí. Májka se dle tradice u nás stále staví. Červen je měsíc myslivosti a do polí se vracejí tzv. pásové seče. Oznamuje se zde také, co dělají senioři a co se událo a bude dít v naší knihovně. Příběhy o koronaviru a reakce na článek p. Saforka snad také zaujmou. Číslo končí informacemi o kempu na přehradě, o Mimoňcích v Africe a o olympiádě v čemkoliv. Vzpomínku na kronikářku Bašky a autorku veršů a písní Libuši Karasovou připomíná článek o jejích nedožitých 80. narozeninách.