Před osmou hodinou ranní už to před Základní školou v Bašce doslova vřelo. Žáci vyšších ročníků hlasitě diskutovali se spolužáky – snad o svých zážitcích z prázdnin. Bokem těchto hloučků stáli se svými rodiči, mnohdy i prarodiči, vystrašení prvňáčci, bezradní – co je čeká? Když ale přicházeli do velkých prostor školní jídelny, kde slavnostní zahájení nového školního roku mělo proběhnout, napětí opadalo, rodiče je povzbuzovali k úsměvům.

Před shromážděné přítomné předstoupila ředitelka školy a zvoněním malého zvonečku upoutala pozornost na přítomné  - třídní učitelky prvňáčků, výchovnou poradkyni a hosty – starostku obce Baška Irenu Babicovou a místostarostu obce Jana Richtra. Starostka všechny srdečně pozdravila a směřovala povzbudivá slova právě k těm nejmenším žákům – prvňáčkům:

Být první den ve škole, to je velká událost, třeba si to ani neuvědomujete … Škola je místem, kde se naučíte číst, psát, počítat a mnohému dalšímu – jak na to? Nebojte se nic - povedou vás paní učitelky, které si jistě se vším poradí. Mimo učení prožijete i spoustu neopakovatelných zážitků a najdete si hodně kamarádů a kamarádek. Přejeme vám, aby se vám ve škole líbilo, aby vás učení bavilo a dostávali samé hezké známky,“ - řekla Babicová. Následovala ještě slova k rodičům s přáním hodně trpělivostí a síly v této etapě života, kdy doma je prvňáček a je třeba se mu více věnovat a pochopit jeho pocity. Nechybělo přání starostky celému pedagogickému sboru a dalším zaměstnancům školy pro úspěšné zvládnutí celého nového školního roku.

Po předání drobných dárků byli pak prvňáci svými učitelkami provedeny školou a následně obeznámeny se svoji kmenovou třídou, se svoji lavicí, židlí, prostě se vším, co mu má být nápomocno při získávání základního školního vzdělání.

Tak hodně síly všem!

Prvňáčci ZŠ 2022-23