ZS-Baska1. září v 8.15 hodin začalo v Základní škole v Bašce první zvonění ve školním roce 2016 - 2017. Škola se hemžila rozvernými žáky, ale i rodiči, kteří dovedli především své malé ratolesti – prvňáčky - do třídy. Přece jen je to veliká událost v životě dítěte, ale i rodiny, kdy začnou nové povinnosti, úkoly.

Slavnostního přivítání prvňáčků se zúčastnili i starostka obce Irena Babicová a místostarosta Martin Čajánek, které do třídy uvedla spolu s učitelkou 1. třídy Janou Herecovou ředitelka školy Renáta Válková. Ta všechny děti i rodiče mile přivítala a předala slovo paní starostce, která ve své krátké řeči promluvila nejen k prvňáčkům, ale i rodičům a samotné paní učitelce.

A poté si přicházeli malí žáčci podle abecedy pro malé dárky, které připravila Obec Baška společně s vedením ZŠ, postupně jim přál místostarosta vše dobré ve škole, paní starostka s kytičkou zašeptala povzbudivé slovo, a třídní učitelka si každého jednotlivce „ozdobila“ keramickou medailí a předala první domácí úkol – vymalovat papírovou kočičku či pejska. 28 prvňáčků tak zasedlo v krásně vyzdobené třídě do lavic, které je budou celý školní rok vítat k načerpání prvních vědomostí. Naučí se číst, psát, počítat a samozřejmě získají nové kamarády. Tak ať se vám, milé děti, ve škole líbí!

20160901-ZS-prvnacci-0220160901-ZS-prvnacci-03

20160901-ZS-prvnacci-01