vitani-obcankuMnohaletou tradici má také v Bašce slavnostní akt zápisu a přivítání novorozených občánků Bašky, Hodoňovic a Kunčiček u Bašky, který se konal v sobotu 18. prosince 2010 ve velké zasedací místnosti OÚ v Bašce. Od posledního přivítání, v dubnu letošního roku, se narodilo 23 dětí.

201012-vitani-obcanku-01

V Bašce 12, Hodoňovicích 5 a Kunčičkách u Bašky 6. Děvčat 12 a chlapců 11. Nejmladší z dětí je Hanička Burzlová z Hodoňovic, narodila se 7. listopadu 2010.

Setkání velice pečlivě připravili členové komise pro občanské záležitosti, na jeho přípravě se podílela také pracovnice OÚ v Bašce Marie Foldynová. Předsedkyně komise Jiřina Sýkorová při zahájení této malé slavnosti co nejsrdečněji uvítala všechny přítomné, především rodiče dětí.

Pak žáci místní ZŠ svým hezkým kulturním vystoupením, připraveným Mgr. D. Beránkovou, zástupkyní ředitelky bašské školy, navodili neopakovatelnou a opravdu milou atmosféru těchto slavnostních chvil.

Starostka Obce Baška Irena Babicová ve svém velice oslovujícím proslovu, mimo jiné vyslovila přání k přítomným rodičům, aby se snažili svým dětem vytvořit v rodinách prostředí, ve kterém budou obklopeny láskou, porozuměním, především však, by to měla být rodina, která se stane pro jejich děti skutečným domovem, místem, kam se budou i po letech vždy rády vracet.

V závěru přišlo jistě milé překvapení - po zápisu rodičů do pamětní knihy obce dostala každá z maminek kytičku a oba rodiče pak obálku s malým, ale asi neočekávaným dárkem - tisící korunou, kterou jistě pro své dítě rádi využijí. Trvalou připomínkou na tyto slavnostní chvíle budou také hezké fotografie Martiny Pavláskové, členky nového Zastupitelstva obce Baška, které budou malým oslavencům, ale i jejich rodičům v dalších letech jejich života tyto neopakovatelné okamžiky připomínat.

Fotografie: Martina Pavlasková

201012-vitani-obcanku-01