Hodiny vyrobené a instalované firmou Elekon, s.r.o. za částku 52 tis Kč zdobí hodoňovickou školu od pátku 6. září 2019.

Kdo byl na loňských říjnových oslavách 630 let založení Hodoňovic, možná si vzpomene, že starostka obce Baška slíbila občanům dárek k tomuto výročí, a sice hodiny, které měly být umístěny na budovu nově zrekonstruované místní ZŠ. Slib byl dodržen, čas se naplnil, a tak centrum Hodoňovic, ve kterém škola s Hostincem U Čendy tvoří jeho dominantu, nyní dotvářejí i velké hodiny, které jsou zabudovány v horním štítě budovy.

„Jsou dostatečně velké, večer svítí jako úplněk měsíce, takže jej nemůže žádný kolemjdoucí přehlédnout,“ podotkl Aleš Ludvík. Ať slouží nám všem ku prospěchu!

Do prostoru za hodiny byla též vložena kapsa s lístky se vzkazy a přáními generacím příštím, které psali účastníci oslav 630. výročí založení Hodoňovic při sázení Stromu republiky (lípa srdčitá na boční straně Hostince U Čendy). a malinký lašský likér Lysá hora. Snad toto vše potěší budoucí občany, když jednou naše poselství najdou.