BAŠKA - Mezi několika desítkami pracovnic veřejné správy, které svou kaž­dodenní činností uvádějí ideu e-governmentu v praktický život a našly odvahu přihlásit se do soutěže vyhlášené Czech Pointem o nejsympatičtější dívku, byla i Petra Ferfecká z Obecního úřadu v Bašce. V průběhu měsíce září byla možnost dávat své hlasy všem přihlášeným do soutěže prostřednictvím internetových stránek. Byly zde k nahlédnutí nejenom jejich fotografie, věk, odbornost, pracoviště i koníčky jejich zájmů. Po ukončení hlasování bylo 14 z nich, které získaly největší počet hlasů, vybráno k účasti na závěrečné části soutěže, kde se mělo rozhodnout o vítězce soutěže. Mezi pozvanými byla k svému velikému překvapení i Petra Ferfecká. Slavnostní galavečer se konal v pondělí 5. října v prostorách brněnského výstaviště. Jeho vyvrcholením byla volba „Miss Czech POINT” a předávání Zlatých eGonů nejlep­ším pracovištím Czech POINTU. Záštitu nad slavnostním večerem převzal ministr vnitra Pecina, mezi hosty byl i jeho předchůdce Ivan Langer. Soutěž hodnotila porota, ve které byli: brněnský primátor Roman Onderka, Jindřich Kolář z ministerstva vnitra, Zdeněk Dutý ze společnosti Telefónika O2, Petr Stiegler z České pošty a exministr Karel Březina. „Všechny, které jsme se závěrečného klání zúčastnily, jsme soutěžily ve znalostech a rychlosti psaní na počítači, tak trochu s nádechem recese byla soutěž v rychlosti razítkování, ale rozhodující určitě byl náš rozhovor a naše odpovědi na odborné otázky, které nám kladli členové poroty," Uvedla Petra Ferfecká, která se netajila tím, že je s výsledkem svého umístění v soutěži překvapena a velice ji to těší. Radost z úspěchu své pracovnice měl i starosta obce Břetislav Jasek i všichni její spolupracovníci na OÚ v Bašce. A jaké byly konečné výsledky soutěže? Titul Miss Czech POINT 2009 a korunku pro královnu si z Brna odváží Kateřina Novotná z Magistrátu města České Budějovice, 1. vicemiss se stala Lenka Hubertová z Městkého úřadu v Hlučíně, 2. vicemiss byla zvolena Petra Ferfecká z Obecního úřadu Baška. Petra Ferfecká svou odvahou přihlásit se do této soutěže, ale také svými znalostmi i příjemným vystupováním dokázala, že i soutěžící z menších obcí mohou v náročné konkurenci desítek zástupců mnoha pracovišť z celé naší republiky se ctí obstát. Petra Ferfecká reprezentovala úspěšně nejenom Bašku, ale celý náš region. Určitě si zaslouží naše blahopřání.